Elektrikler Kesilince 2 Saat Telesiyejde Mahsur Kaldılar - Son Dakika

Elektrikler Kesilince 2 Saat Telesiyejde Mahsur Kaldılar

26.01.2012 11:46
Elektrikler Kesilince 2 Saat Telesiyejde Mahsur Kaldılar

Kocaeli Kartepe'deki kayak merkezinde iki gün önce elektriklerin kesilmesi ve devreye girmesi gereken jenaratörün de arızalanması sonucu 10'a yakın kişi 2 saate yakın süre telesiyejde mahsur kaldı.

Kocaeli Kartepe'deki kayak merkezinde iki gün önce elektriklerin kesilmesi ve devreye girmesi gereken jenaratörün de arızalanması sonucu 10'a yakın kişi 2 saate yakın süre telesiyejde mahsur kaldı. Otel yöneticileri ile kayak pisti görevlilerinin hiç bir şey yapamadığı olay sırasında telesiyejdeki bazı vatandaşlar tipi altında cep telefonuyla kendilerini görüntülerken, elektriklerin yeniden gelmesi sayesinde donmaktan kurtuldu.

Türkiye'nin önemli kış turizmi merkezlerinden biri haline gelen Kocaeli'deki deniz seviyesinden 1650 metre yüksekte bulunan Kartepe'pe, okulların da tatil olması nedeniyle kayak meraklılarının akınına uğruyor. Ancak iki gün önce elektriklerin kesilmesiyle yaşanan olay herkesin yüreğini ağzına getirdi.

Yasin Okan, Kartal Bahar, Anıl Altan, Mert Yüce, Doğan Türüküler ve adı öğrenilemeyen 7 yaşındaki bir çocuk telesiyejde iken aniden elektrikler kesildi. Otomatik olarak devreye girmesi gereken jenaratörün de kartı yandığı için telesiyej yerden 50-60 metre yüksekteki insanlarla birlikte hareketsiz kaldı. Seslerini de duyuramayan bu kişiler telesiyejde yağan kar altında donmamak için büyük mücadele verdi.

Yaşadıkları bu olayı cep telefonlarının kamerası ile de görüntüleyen telesiyejde donma tehlikesi atlatanlardan Kartal Bahar olayı anlatırken, Telesiyej birden durunca panikledik. Biz birkaç dakika sonra hareket etmeyi beklersen aradan uzun süre geçince bağırıp yardım istememize rağmen sesimizi de duyuramadık. Telefonlarımız da çekmiyordu. Yaklaşık 2 saat boyunca teleferik üzerinde havada kaldık. dedi. Yanında bulunan arkadaşı Yasin Okan da Arkamızdaki teleferikte yaklaşık 7 yaşlarında bir çocuk vardı. İndiğimizde vucudu morarmıştı. Otel yöneticileri bizler aşağıya indikten sonra özür dilemek yerine, 20 LT olan telesiyeje biniş ücretlerini iade edebileceklerini söylemekle yetindiler. diye konuştu.

Kaynak: DHA
Tıp öğrencileri, 'yılın en başarılı kadın spor takımı' olarak A Milli Kadın Futbol Takımı'nı seçti Tıp öğrencileri, 'yılın en başarılı kadın spor takımı' olarak A Milli Kadın Futbol Takımı'nı seçti TCCD Bölge Müdür Yardımcısı Vekili: Kazanın olduğu hatla ilgili bize önceden bir sorun bildirilmedi TCCD Bölge Müdür Yardımcısı Vekili: Kazanın olduğu hatla ilgili bize önceden bir sorun bildirilmedi Kuraklık riskine karşı tarımda su israfının önlenmesi önerisi Kuraklık riskine karşı tarımda su israfının önlenmesi önerisi

Son Dakika Güncel Elektrikler Kesilince 2 Saat Telesiyejde Mahsur Kaldılar - Son Dakika


Advertisement