Emniyet: Can Güvenliklerini Sağlamak İçin Üniversitelileri Yatırdık - Son Dakika

Emniyet: Can Güvenliklerini Sağlamak İçin Üniversitelileri Yatırdık

03.04.2015 15:05
Emniyet: Can Güvenliklerini Sağlamak İçin Üniversitelileri Yatırdık, System.String[]

İstanbul Emniyeti'ne saldırı sırasında kaçarak otoparka sığınan üniversiteliler yere yatırılarak ters kelepçelenmişti. Bu görüntüye Emniyet'ten açıklama geldi.

Gözaltındaki arkadaşlarını beklerken Elif Sultan Kalsen'in İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne saldırısı sırasında kaçarak Vergi Dairesi Başkanlığı'nın otoparkına sığınan üniversiteliler yere yatırılarak ters kelepçelendi.

Polis, kendi çektiği bu fotoğraflar basına yansıyınca "Grubun can güvenliğini sağlamak gayesiyle yere yatırılarak bölgeden uzaklaştırılma konsepti geliştirilerek daha güvenli alanda muhafazaları sağlanmıştır" diye açıklama yaptı.

"SİLAH SESLERİ GELDİ VE..."

Gözaltında 9 saat ters kelepçeli olarak bekletilen gruptan Baransel Ağca, yaşananları şöyle anlattı:

"Emniyet'in önünde İstanbul Üniversitesi'nde gözaltına alınan arkadaşlarımızın çıkışını bekliyorduk. 29 kişiydik. Önce patlama sonra da silah sesleri geldi. Kaçtık. Vergi Dairesi'nden, 'Burası güvenli gelin' dediler. Hepimiz otoparka indik. Mustafa vurulunca içeri taşıdık.

"POLİS KAMERASI KARARDI"

Yaklaşık 40 polis otoparka gelip bizi yere yatırdı ve dövmeye başladı. Bu sırada bir polis kameramanı geldi. Oradaki polislerden biri bağırdı 'kapat' diye. Saçlarımızdan tutup kafamızı kaldırdılar ve fotoğraflar çektiler. 'Kafasını kaldıranı vururuz' diyorlardı. Bu sırada Mustafa yaralı olarak yerde yatıyordu. Kafasına bir şey geçirip vurmaya başladılar. Ayakta zıplatarak merdivenden çıkarttılar. 2.5 saat sonra gözaltı için araç geldi. Haseki Hastanesi'ne sonra da Emniyet Müdürlüğü'ne götürdüler. 9. saatin sonunda kelepçelerimiz çıkartıldı. Gece saat 03.30'da serbest bırakıldık."

"TEK AYAĞIMLA SEKEREK ORADAN ÇIKTIM"

Emniyet'e saldırı sırasında ayağından yaralanan ve ikinci terörist olarak lanse edilen Mustafa Hasan Güneş de olayı, tedavi gördüğü hastanede şöyle aktardı:

"Silahlı eylemi fark edince Maliye Binası'nın otoparkına sığındık. Ben Fikir Kulüpleri Federasyonu üyesiyim dememe rağmen yaralı terörist mantığıyla hareket ettiler. Polislerin elleri, ayakları titriyordu. 'Arkadaşını öldürdük. Bizim arkadaşımız yaralı. Ölürse seni de öldürürüz' dediler. Eylemi kiminle birlikte yaptığımı sordular. Silah sordular. Sırayla üzerimi arayıp dövüyorlardı. Sonra da hastaneye götürdüler. Tek ayağımla sekerek oradan çıktım. Hastanede aynı gece suçsuz olduğum anlaşıldı. Tavırları hemen değişti. Müşteki sıfatıyla ifade verdim." (Kaynak: Hürriyet)

Emniyet: Can Güvenliklerini Sağlamak İçin Üniversitelileri Yatırdık
Emniyet: Can Güvenliklerini Sağlamak İçin Üniversitelileri Yatırdık

Son Dakika Güncel Emniyet: Can Güvenliklerini Sağlamak İçin Üniversitelileri Yatırdık - Son Dakika


YORUMLAR (22)
  • YUH: BAKIN BİRİLERİ DAHA LAİK TÜRKİYE CM SİNDE OLDUHUNU UNUTUP HALA DAHA DEMOKRASİYİ İSTEMEYENLER VAR BAKIN İRANA ADAMLAR NASIL EYLENİYOR SİZLER DAHA MOLA OLMA SEDASINDASINIZ Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ac: Sıkıntı yok aynen böyle devam. Orda neyi protesto ediyorlarmış, niye emniyetn önünde bekliyorlarmış dertleri neymiş alıp veremedikleri? Kullanılıyorlar haberleri yok. Cevap Yaz 23 12 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, İnsan Hakları Eylem Planı'nı açıklıyor Mostafa Mohamed, Salah'ı geçerek yeni takımında en iyi başlangıcı yapan Mısırlı oyuncu oldu İstediği yardımı alamayan vatandaş, ekmek teknesini yaktı Yaşlı kadının öldürüldüğü faili meçhul cinayet, 16 yıl sonra kan ve parmak izi eşleşmesiyle çözüldü Sevgilisinin 4 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu Zekasıyla nam salan karga, yaptığıyla bir kez daha kendine hayran bıraktı Son anket seçimlerinde MHP ve HDP'ye kötü haber: Seçim barajını aşamadılar Karısı kuzeni ile kaçan koca canlı yayında şişeyle saldırdı, Esra Erol apar topar yayını kestirdi