Son Dakika Haberleri: Emre'yi Küçük Düşürmemek İçin Ücretini Borsaya Bildirmedik"

Emre'yi Küçük Düşürmemek İçin Ücretini Borsaya Bildirmedik"

9 ay önce

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Emre Taşdemir'in alacağı ücreti borsaya bildirmemeleriyle ilgili eleştirilere cevap vererek, "Emre arkadaşımızı, 3.5 milyon Euro alan öbür futbolcuların karşısında küçük düşürmemek için, onu korumak için borsaya bildirmedik" diye konuştu.

Emre'yi Küçük Düşürmemek İçin Ücretini Borsaya Bildirmedik

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak, Emre Taşdemir'in alacağı ücreti borsaya bildirmemeleriyle ilgili eleştirilere cevap vererek, "Emre arkadaşımızı, 3.5 milyon Euro alan öbür futbolcuların karşısında küçük düşürmemek için, onu korumak için borsaya bildirmedik" diye konuştu. Albayrak ayrıca Fatih Terim ile kongrede yanlış anlaşmalara sebep vermemek için sözleşme imzalamadıklarını söyledi. Lütfi Kırdar Kongre Merkezi Anadolu Auditorium Toplantı Salonu'nda yapılan Galatasaray'ın yıllık olağan genel kurulunda İkinci Başkan Abdurrahim Albayrak, eleştirilere cevap verdi. Geçen yıl zor bir dönemde göreve geldiklerini hatırlatan Albayrak, "Göreve geldiğimizde bir rakibimiz üst üste şampiyon olmuştu ve şampiyonluğun en büyük adamlarından birisiydi. Vergi borçları ve temlikler vardı. Transfer dönemiydi ve Galatasaray yasaklı bir durumdaydı. Biz 3 saat içinde 32 milyon TL'yi yatırmak zorundaydık. Bunu yatırmadığımız takdirde transfer yapamıyorduk. El ele verip, birbirimizi kucakladığımız zaman geçen sene olduğu gibi Allah'ın izniyle bu sene de şampiyon olacağız. Buna inancım sonsuz" şeklinde konuştu.


"BİZ ŞAMPİYON OLMAYALIM DİYE ÇOK DUA EDENLER VAR"


Galatasaray'ın geleceği için yoğun bir şekilde çalıştıklarını vurgulayan Albayrak, "İnanın gece saat 4'e kadar uyuyamıyorum. Zorlu dönemden geçiyoruz. Sezonun ilk devresinde sakatlıklar yaşadık. Her şeye rağmen rakibimizle aramızda 6 puan fark var. Ayrıca onlarla sahamızda maçımız var. Ancak her şeyden önce birbirimize kuvvetlice sarılmamız lazım. Biz şampiyon olmayalım diye çok dua edenler var" diye konuştu.


"EMRE'Yİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEMEK İÇİN ÜCRETİNİ BORSAYA BİLDİRMEDİK"


Emre Taşdemir'in alacağı ücreti borsaya bildirmemeleriyle ilgili eleştirilere de cevap veren Abdurrahim Albayrak, "Emre Taşdemir arkadaşımızı, 3.5 milyon Euro alan öbür futbolcuların karşısında küçük düşürmemek için, onu korumak için borsaya bildirmedik. O arkadaşımız milli takıma seçildi. İnşallah yeni dönemde çok az para ödeyerek alacağımız, bonservis bedeli vermeden alacağımız isimlerin listesini hocamızla beraber yaptık. Her an sözleşme imzalayacağız" ifadelerini kullandı.


"FATİH HOCA İLE ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA SÖZLEŞME İMZALAYACAĞIZ"


Teknik Direktör Fatih Terim ile yapılmayan sözleşme hakkında konuşan Albayrak, "Fatih hoca ile mali kongrede yanlış anlaşmalara sebep vermemek için mukavele imzalamadı. Aramızda en ufak bir şey yok, olamaz da. Önümüzdeki hafta o mukaveleyi imzalayacağız. Genel kuruldan önce yanlış yorumlanır diye başkanımla beraber bu kararı aldık" diye konuştu. Abdurrahim Albayrak ayrıca geçtiğimiz sene şampiyon olarak Türk futbolunun tarihini değiştirdiklerini belirterek, "Beşiktaş üst üste 3 sene şampiyon olsaydı biz bu gelirlerden mahrum kalacaktık" dedi.


(Oğuzhan Ort - Güven Mert Ercan - Mehmet Şirin Topaloğlu/İHA)

Haber Yayın Tarihi: 23.03.2019 06:36 Kaynak: İHAMucit öğretmen, sobaya döşediği tesisat ile tüm evini ısıtıyor
Libya duyurdu: Türkiye ile yapılan mutabakat yürürlüğe girdi Tuvana Türkay, set arkadaşıyla el ele görüntülendi: Sette herkesle el eleyim