Son Dakika Haberleri: Engelli Çocuklara Sevgi İzi Yapıldı

Engelli Çocuklara Sevgi İzi Yapıldı

4 yıl önce

Düzce’de, Sevgi İzi Projesi hayata geçirildi.

Engelli Çocuklara Sevgi İzi Yapıldı, System.String[]

Düzce'de, Sevgi İzi Projesi hayata geçirildi. Sevgi İzi ile özellikle yaşlı ya da kendini ifade edemeyen engelliler kaybolduğunda bulunmaları için kolaylık sağlıyor. Engelli çocukların bileklerine yapılan dövme rakam kimlikleri oluyor.


Düzce Bir Umut Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi, televizyon sunucusu Müge Anlı tarafından başlatılan Sevgi İzi Projesini Düzce'de hayata geçirdi.


Merkezde bulunan ve kendini ifade edemeyen engelli çocukların bileklerine kimlik niteliğini taşıyan numaralar dövme ile bileklerine yazıldı. Yazılan numara ile çocuklar kaybolduğunda emniyet güçleri çocukların ailelerine daha kolay bir şekilde ulaşabilecek.


Düzce Bir Umut Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi kurucusu Emrah Arar, bunu sosyal sorumluluk projesi olarak gördüklerini belirterek "Ailelerimizin talebi üzerine bu projeyi hayata geçirdik. Önceden Müge Anlı'da görüyorduk. Düzce'de bu akımı yaşatmak ve öncü olmak istedik. Biz sadece kendisini ifade edemeyen özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilere yapılıyor. Bazı öğrencilerimiz var evden kaçıyor. Polisler bulduğu zaman ailelere kısa sürede ulaşabilmeleri için sevgi izinden faydalanıyor. Başta doğru mudur yanlış mıdır diye tedirgin olduk fakat kullanım amacının doğru olduğu sürece görünüş ve eğlence amaçlı bir şey değil" dedi.


Oğlunun koluna Sevgi İzi yaptıran anne Sevde Çetin de, "Benim oğlum ders yaptırdığım zaman uzaklara gideceğim diyordu. Benim çocuğumun fazla bir engelli yok sadece konuşmasında bir problem var. Engelli değil. Bunun ona ihtiyacı olduğunu düşündüm" diye konuştu.


Koluna dövme yapılan çocuklar dövme yapılırken gıdıklandıklarını söyledi. - DÜZCE

Haber Yayın Tarihi: 22.02.2016 12:53 Kaynak: İHAFalezlerdeki kadın polislere zor anlar yaşattı: Ne kadar karizmatikler
Manisa, Alman otomotiv devi Volkswagen'i bekliyor Editörün hatası, Fatih Portakal'a özür üstüne özür diletti