Engellilerden Şiir Dinletisi - Son Dakika

Engellilerden Şiir Dinletisi

29.01.2011 17:38
Engellilerden Şiir Dinletisi

Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi Tarafından 6.'Sı Düzenlenen 'Geleneksel Şiir Dinletisi'nde, Engelli Vatandaşlar Söyledikleri Şiirlerle Dinleyenlere Duygusal Anlar Yaşattı

Bursa Kent Konseyi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Engelliler Meclisi tarafından '6. Geleneksel şiir dinletisi' programı düzenlendi. Engelli vatandaşlar seslendirdikleri şiirlerle dinleyenlerden tam not aldı.

Atatürk Kongre Kültür Merkezi (Merinos AKKM) Başkanlık Salonu'nda düzenlenen programa, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeleri Cemil Tekin ve Şuayip Toprak, engelli derneklerinin yöneticileri ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda konuşan Engelliler Meclisi Başkanı İbrahim Sönmez, yapılan etkinliklerle engellilerin bu hayatın içerisinde olduğunu gösterdiklerini söyledi.

Meclis bünyesinde bulunan 4 çalışma grubunun da aktif olarak çalıştığını belirten Sönmez, yapılan çalışmalarla daha fazla engelli insanı hayata bağlayacaklarına ve seslerinin gür çıkacağına inandığını ifade etti. Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ise, kendi kendine ayakta duran, hayırlı işler gerçekleştiren Engelliler Meclisi'ni tebrik etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin Bursa Kent Konseyi'ne önemli katkılar sağladığını anlatan Başkan Pala, vatandaşların iç içe olması, fikirlerini özgürce dile getirmesi ve sosyal çalışmalarda yer alması için ortam hazırladıklarını vurguladı. Gönüllüler sayesinde 16 ayda bin 100 etkinlik gerçekleştirdiklerini de anlatan Pala, çalışmalarda emeği geçen tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Programda usta şairlerin eserlerini seslendiren engelli vatandaşlar, dinleyenlere duygusal anlar yaşattı. Canlı müzik eşliğinde şiirleri usta şairlere taş çıkartarak okuyan engelliler, salondan büyük alkış aldı. Engelliler Meclisi tarafından düzenlenen tavla turnuvasında dereceye giren Ayhan Zenbilci, Alattin Savaş Akıncıoğlu, Serkan Aptiş ve Ahmet Kurtaran ile mektup yarışmasında dereceye giren Buket Benar, Kadriye Bilgici, Melike Görür ve Sebahat Çınar, ödüllerini yöneticilerin ellerinden aldı. Programda, Bursa Karabaş-i Veli Semazen ekibi tarafından da sema gösterisi yapıldı.

Geleneksel şiir dinletisinde, Tülay Talan 'Bursa'da zaman', Şükrü Keskin 'Ağustos Çıkmazı', Çiğdem Dilbil 'Bunu bana yapmayacaktın', Dudu Alkan 'Eskidendi çok eskiden', Gökçe Değirmencioğlu 'Dalgacı Mahmut', Serpil Ünler ve Seda Ilşıksoy 'Lavinya' ve 'Leylim Ley', Ummuhan Şahingöz 'Sevgilerde', Mustafa Tıkız 'Yok karşılığı yüzünün' ve 'Hoş geldin kadınım', Oktay Bozkuş 'Kayalar kadı olurdu', Kemal Elpe 'Hepinizden davacıyım insanlar', Serpil Ünler 'Etme' ve 'Kitabı Sengizar', Naciye Demir ve Nafız Softa 'Bir gün anlarsın', Dilara Günal 'Var', Samet Şahin 'Çekilmez Adam', Elif Gülçiçek 'Bağışla', Şükrü Keskin ve Seda Işıksoy 'Anladım' ve Nafız Softa 'Tatlı' isimli şiirleri seslendirdi.

YORUMLAR
500
Ahmed Arif'in büstünde şiirinin yazılı olduğu baskıya zarar verildi (2) Ahmed Arif'in büstünde şiirinin yazılı olduğu baskıya zarar verildi (2)
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Engellilerden Şiir Dinletisi - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement