Kayalıklarda mahsur kalan keçiler AFAD ekiplerince kurtarıldı - Son Dakika

Kayalıklarda mahsur kalan keçiler AFAD ekiplerince kurtarıldı

03.12.2022 14:36

Erzurum'un Oltu ilçesinde 6 gündür kayıp olan ve sahibi tarafından kayalıklarda bulunan 2 keçi, AFAD ekipleri tarafından indirildi.

Erzurum'un Oltu ilçesinde 6 gündür kayıp olan ve sahibi tarafından kayalıklarda bulunan 2 keçi, AFAD ekipleri tarafından indirildi.

İlçeye bağlı Obayayla Mahallesi'nde küçükbaş hayvan besiciliği yapan Ali İhsan Çelik'e ait 2 keçi, pazar günü merada otlarken kayboldu.

Çelik, arama sonrası keçilerini Toprakkale Mahallesi kırsalında dağlık alandaki kayalıkların ortasında buldu.

Kendi imkanlarıyla keçilerini bulunduğu yerden indiremeyen Çelik, Erzurum Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden (AFAD) yardım istedi.

Zorlu arazide araçlarla ilerleyemeyen ekipler, belli bir mesafe yürüdükten sonra ulaştıkları alanda kurtarma çalışması başlattı.

Kayalıklara bağlanan iple aşağı sarkıtılan AFAD personeli, beline ip bağladığı keçileri kurtardıktan sonra arkadaşlarının yardımıyla yukarı çekildi.

Hayvanlarına ulaşan Çelik, ekiplere teşekkür etti.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Hatay'da anne ve iki çocuğu AFAD ekiplerince enkazdan sağ olarak çıkarıldı Hatay'da anne ve iki çocuğu AFAD ekiplerince enkazdan sağ olarak çıkarıldı 13 yaşındaki Göknur Bayraktar enkazdan çıkarıldı 13 yaşındaki Göknur Bayraktar enkazdan çıkarıldı 13 yaşındaki Göknur Bayraktar enkazdan çıkarıldı 13 yaşındaki Göknur Bayraktar enkazdan çıkarıldı

Son Dakika Güncel Kayalıklarda mahsur kalan keçiler AFAD ekiplerince kurtarıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement