Son Dakika Haberleri: Erzurum Vali Azizoğlu Yangın Bölgesinde

Erzurum Vali Azizoğlu Yangın Bölgesinde

3 ay önce

Vali Azizoğlu yangın bölgesindeErzurum'un Şenkaya ilçesi Nişantaşı, Yeşildemet, Yazılı, Sarıkayalar, Çamlıalan ve Kayalısu mahallelerindeki orman yangını kontrol altına alınarak söndürüldü.

Vali Azizoğlu yangın bölgesinde

Erzurum'un  Şenkaya ilçesi  Nişantaşı, Yeşildemet, Yazılı, Sarıkayalar, Çamlıalan ve Kayalısu mahallelerindeki orman yangını kontrol altına alınarak söndürüldü.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte helikopterle  Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Güray Alpar ile havadan yangın bölgelerini inceleyen Vali  Seyfettin Azizoğlu, daha sonra yangının olduğu alana indi.  Şenkaya Kaymakamı Ömer Dereci ve Orman Bölge Müdürlüğü ekiplerinden bilgi alan  Vali Azizoğlu, bir müddet arazide kalarak çalışmaları yerinde kontrol etti. Söndürme faaliyetlerine katılan vatandaşlarla görüşen  Vali Azizoğlu, geçmiş olsun dileklerinden bulundu. Kuru otlak alan da henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın havanın rüzgarlı ve arazinin engebeli olması nedeniyle kısa sürede büyüdü. Söndürme çalışmalarına ekiplerin yanı sıra AFAD,  Erzurum Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri, çevre illerden gelen itfaiye görevlileri ve vatandaşlar katıldı.

ORMANLIK ALANLAR ZARAR GÖRMEDİ

Yangın ihbarının verilmesiyle birlikte olay yerine ekiplerin sevk edildiğini ifade eden  Erzurum Valisi  Seyfettin Azizoğlu, ormanlık alanların çok fazla zarar görmediğini söyledi. Biçilen kuru otlak alanların tutuştuğuna dikkat çeken  Vali Azizoğlu, 'Çok şükür yangın büyümeden kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı. Yangın ormanlık alanlarımıza sıçramadan müdahale edildi. Rüzgarın etkisi ve engebeli arazi çalışmaları zorlaştırdı. Buna rağmen can ve mal kaybı yaşanmadan, yangın evlere mahallelere sıçramadan gereği yapıldı. Vatandaşımız müsterih olsun devletimiz büyük devlettir, kimseyi mağdur etmeden gereğini yapacaktır dedi.  Vali Azizoğlu, söndürülen yangında emeği geçen  Şenkaya Kaymakamı Ömer Dereci, Orman Bölge Müdürlüğü personeli, çevre illerden gelen ekiplere, Çamlıalan ve Kayalısu Mahalle sakinlerine teşekkür etti.
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Lüks İçinde Yaşıyorlar! Hakan Şükür'ün Tesettürlü Eşi, ABD'de Başını Açtı Almanya'da Türklerin Yoğun Olduğu Köln Kentine Ermeni Anıtı Dikildi
Şırnak'ta Öldürülen PKK'nın Üst Düzey Yöneticisinin Cenazesine 3 HDP'li Vekil de Katıldı