Eşim ve Oğlum Vefat Ettikten Sonra Benim İçin Önemli Gün, Bayram Kalmadı" - 8 Mart Dünya Kadınlar... - Son Dakika

Eşim ve Oğlum Vefat Ettikten Sonra Benim İçin Önemli Gün, Bayram Kalmadı" - 8 Mart Dünya Kadınlar...

07.03.2019 13:58

Esed rejiminin saldırılarında eşlerini kaybederek Türkiye sınır hattındaki kamplara sığınan kadınlar, çocuklarına bakabilmek için zorlu bir mücadele veriyor.

Esed rejiminin saldırılarında eşlerini kaybederek Türkiye sınır hattındaki kamplara sığınan kadınlar, çocuklarına bakabilmek için zorlu bir mücadele veriyor.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle AA muhabirine konuşan İdlib'in Han Şeyhun ilçesinden dört çocuk annesi Um Muhammed, Esed rejiminin bombardımanında 5 yıl önce eşini, daha sonra da bir oğlunu kaybettiğini söyledi.

Um Muhammed, "Eşimin ve oğlumun vefat ettiği günler, hayatımın en zor dönemiydi. Sonrasında hayat daha da güçleşti." dedi.

Yardımlarla hayatına devam ettiğini anlatan Um Muhammed, "Yetim çocuk için hayat çok zordur. Kıt kanaat yaşıyoruz. Eşim ve oğlum vefat ettikten sonra benim için önemli gün, bayram kalmadı." şeklinde konuştu.

Son bombardımandan sonra kızı ve eşinin de kendileriyle aynı çadırda kalmaya başladığını belirten Um Muhammed, "Üst üste uyuyoruz. Bu güçlükler arasında önemli günler aklımıza dahi gelmiyor." dedi.

Um Muhammed, "Allah bu sıkıntının içerisinde sağ salim çıkmamızı nasip etsin. Çocuklarımı bana bağışlasın, yurdumuza yeniden dönelim inşallah." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR
500
Kavgayı ayırmak isterken öldürülen adamın eşi isyan etti: Benim kızım, yeni dillenen oğlum kime baba diyecek? Kavgayı ayırmak isterken öldürülen adamın eşi isyan etti: Benim kızım, yeni dillenen oğlum kime baba diyecek? Bayrama günler kala kapı önüne konan işçilerden Enerya'ya şok suçlama Bayrama günler kala kapı önüne konan işçilerden Enerya'ya şok suçlama Biden: Kürtaj için seyahat etmek zorunda kalan kadınlar korunacak Biden: Kürtaj için seyahat etmek zorunda kalan kadınlar korunacak
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eşim ve Oğlum Vefat Ettikten Sonra Benim İçin Önemli Gün, Bayram Kalmadı' - 8 Mart Dünya Kadınlar... - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement