Eski Belediye Başkanına Yolsuzluktan Tutuklama Kararı - Son Dakika
Güncel

Eski Belediye Başkanına Yolsuzluktan Tutuklama Kararı

Eski Belediye Başkanına Yolsuzluktan Tutuklama Kararı

Elazığ'ın Baskil İlçesi'nde 2004-2009 yılları arasında Ak Parti'den Belediye Başkanlığı yapan Bilal Özbey ile bir belediye çalışanı hakkında, yolsuzluk ve zimmet suçlamasıyla yargılandıkları ilk duruşmada tutuklama kararı verildi.

10.01.2012 17:26
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Elazığ'ın Baskil İlçesi'nde 2004-2009 yılları arasında Ak Parti'den Belediye Başkanlığı yapan Bilal Özbey ile bir belediye çalışanı hakkında, yolsuzluk ve zimmet suçlamasıyla yargılandıkları ilk duruşmada tutuklama kararı verildi.

Baskil Belediyesi'nde 2009 yılında para makbuzları, otobüs biletleri ve abonmanlarında usulsüzlük yapıldığı iddiasıyla aralarında dönemin Belediye Başkanı Bilal Özbey ile 9 belediye çalışan hakkında soruşturma başlatıldı. Soruşturmanın ardından şüpheliler hakkında hazırlanan iddianemede belediye otobüslerinde muavin olarak görev yapanlardan yaklaşık 10 bin lira elden para almak suretiyle otobüs gelirlerini irtikap ettikleri belirtildi. İddianamede, belediyenin cari hesaplarına aktarılan para ile para alma makbuzları arasında yapılan karşılaştırmada, hesaplarda bulunmayan 369 bin 660 lirayı zimmetlerine geçirdikleri iddia edildi.

Şüpheliler hakkında daha sonra 'Görevi kötüye kullanma, zimmet ve irtikap' suçlamasıyla dava açıldı. Davanın ilk duruşması bugün Elazığ 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. Duruşmaya tutuksuz yargılanan sanıklardan eski başkan Bilal Özbey katılmazken, diğer sanıklar hazır bulundu. Duruşmada eski başkan Bilal Özbey ile belediyenin tahsilat servisinde çalışan Mükerrem Asutay'ın tutuklanmasına karar verildi. Ayrıca eski başkan Özbey hakkında da yakalama müzekkeresi çıkarılmasına karar verilerek duruşma ertelendi. - Elazığ

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Eski Belediye Başkanına Yolsuzluktan Tutuklama Kararı - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • İzmir Çiğli'deki fabrikada çıkan yangın kontrol altına alındı
  07:59 İzmir Çiğli'deki fabrikada çıkan yangın kontrol altına alındı

  İzmir'in Çiğli ilçesinde bulunan Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ndeki metal kaplama ve plastik fabrikasında çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin 3 saatlik çalışması sonucunda kontrol altına alındı. Yangın sırasında bölgeye sağlık, polis ve çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Fabrikalardaki soğutma çalışmaları ise devam ediyor.

 • Tokat Belediyesi Depremlerin Ardından Vatandaşlara Çorba Dağıttı
  07:58 Tokat Belediyesi Depremlerin Ardından Vatandaşlara Çorba Dağıttı

  Tokat'ın Sulusaray ilçesinde meydana gelen 4,7 ve 4,1 şiddetindeki depremlerin ardından Tokat Belediyesi, sabah saatlerinde vatandaşlara çorba dağıttı. Belediye Başkanı Mehmet Kemal Yazıcıoğlu, depremin ardından Vali Numan Hatipoğlu ile toplantı yaptıklarını ve kriz masasının oluşturulduğunu belirtti. Sabah saatlerinden itibaren ise 2 mobil ikram aracıyla vatandaşlara çorba ve ekmek dağıtıldı.

 • Milas'ta orman yangını
  07:52 Milas'ta orman yangını

  Muğla'nın Milas ilçesinde gece saatlerinde otluk ve makilik alanda başlayan yangın ormana sıçradı. İtfaiye ekiplerinin yoğun müdahalesi ile yangın kontrol altına alındı.

 • İzmir'de iki ayrı fabrikada çıkan yangına müdahale ediliyor
  07:43 İzmir'de iki ayrı fabrikada çıkan yangına müdahale ediliyor

  İzmir Çiğli'de bulunan metal kaplama fabrikasında çıkan yangın, yakınlardaki plastik kaplama fabrikasına da sıçradı. Bölgede çok sayıda itfaiye ekibi yangına müdahale ediyor. İhbar üzerine adrese itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

 • Muğla'nın Milas ilçesinde yangın çıktı
  07:37 Muğla'nın Milas ilçesinde yangın çıktı

  Muğla'nın Milas ilçesinde gece saatlerinde otluk ve makilik alanda başlayan yangın ormana sıçradı. İtfaiye ekipleri yangına müdahale ederek kontrol altına aldı.

 • Tokat'ta art arda 2 deprem! Yozgat ve Sivas'ta da hissedildi, 3 ilçede okullar tatil edildi
  07:31 Tokat'ta art arda 2 deprem! Yozgat ve Sivas'ta da hissedildi, 3 ilçede okullar tatil edildi

  AFAD verilerine göre Tokat'ta 4.7 ve 4.1 büyüklüğünde art arda 2 deprem meydana geldi. Sivas ve Yozgat başta olmak üzere çevre illerde de hissedilen depremde olumsuz bir durum oluşmazken, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu geceyi dışarıda ateş yakarak geçiren vatandaşları ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğinde bulundu. Öte yandan 3 ilçede okullar tatil edildi.

 • İzmir'de iki ayrı fabrikada çıkan yangına müdahale ediliyor
  07:10 İzmir'de iki ayrı fabrikada çıkan yangına müdahale ediliyor

  İzmir Çiğli'de bulunan metal kaplama fabrikasında çıkan yangın, yakınlardaki plastik kaplama fabrikasına da sıçradı. Bölgede çok sayıda itfaiye ekibi yangına müdahale ediyor. İhbar üzerine adrese itfaiye, polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.

 • Ghost of Tsushima Director's Cut PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı
  07:09 Ghost of Tsushima Director's Cut PC Sistem Gereksinimleri Açıklandı

  Sony, Ghost of Tsushima Director's Cut için PC sistem gereksinimlerini açıkladı. Sucker Punch Productions tarafından geliştirilen açık dünya aksiyon oyunu, 16 Mayıs'ta Epic Games Store üzerinden PC için erişilebilir olacak. Oyunun düşük ayarlarda 1080p çözünürlükte 30 FPS'de çalışması mümkün olacak. Önerilen ise yüksek ayarlarda 1080p'de 60 FPS'yi hedefliyor. Ayrıca oyun en yeni grafik teknolojilerini destekleyecek ve ultra geniş monitörleri de destekleyecek. Ghost of Tsushima Director's Cut, tek oyunculu senaryoya ek olarak Iki Island genişlemesini ve Legends çok oyunculu modunu sunacak. PC ve PlayStation için çapraz oyun desteği de bulunacak. Oyunun fiyatı 1499 TL olacak.

 • İzmir Çiğli'de kauçuk ve plastik fabrikasında yangın! Ekipler olay yerine sevk edildi
  07:03 İzmir Çiğli'de kauçuk ve plastik fabrikasında yangın! Ekipler olay yerine sevk edildi

  İzmir'in Çiğli ilçesindeki Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'nde yer alan kauçuk ve plastik fabrikasında yangın çıktı. Kısa sürede büyüyen yangın diğer fabrikalara da sıçrarken ihbar üzerine bölgeye sağlık, polis ve çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

 • İzmir Çiğli'de metal kaplama fabrikasında çıkan yangın plastik fabrikasına da sıçradı
  06:59 İzmir Çiğli'de metal kaplama fabrikasında çıkan yangın plastik fabrikasına da sıçradı

  İzmir Çiğli'de bulunan Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ndeki metal kaplama fabrikasında çıkan yangın, yakınlardaki plastik kaplama fabrikasına da sıçradı. Bölgede çok sayıda itfaiye ekibi yangına müdahale ediyor. İhbar üzerine adrese itfaiye, polis ve 112 Acil Sağlık ekipleri sevk edildi. Fabrikalardaki yangını söndürme çalışmaları devam ediyor.


Advertisement