Eski PTT Binası Uygulama Oteli Oluyor - Son Dakika

Eski PTT Binası Uygulama Oteli Oluyor

03.01.2012 12:28
Eski PTT Binası Uygulama Oteli Oluyor, System.String[]

Mardin eski PTT binasının, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Uygulama Oteline dönüştürülmesi için Artuklu Üniversitesi tarafından başlatılan restorasyon ve tadilat çalışmaları devam ediyor.

Mardin eski PTT binasının, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Uygulama Oteline dönüştürülmesi için Artuklu Üniversitesi tarafından başlatılan restorasyon ve tadilat çalışmaları devam ediyor.

Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Serdar Bedii Omay, gazetecilere yaptığı açıklamada, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokuluna uygulama alanı olarak tahsis edilen ve 1890 yılında Mimarbaşı Sarkoz Lole tarafından yapılan tarihi binanın, PTT Genel Müdürlüğünden 10 yıllığına kiralandığını, Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu Uygulama Oteline dönüştürülmesi için çalışmaların devem ettiğini belirtti.

Turizm ve eğitimin birleştirilerek, turizmin sahip olduğu potansiyelin daha da gelişmesinde üniversite olarak büyük katkılar sunacaklarını anlatan Prof. Dr. Omay, şöyle dedi:

"Gittikçe gelişme gösteren turizm sektörünün, kadim medeniyetlerin birikimlerini taşıyan Mardin'de sosyo-ekonomik gelişime katkıda bulunması için üniversite olarak sürekli gayret içindeyiz. Bu çalışmayla şehir turizmine katkı sağlayıp, turizm olgusu ile ilgili sosyal farkındalık yaratma çabasındayız. Bina 143 metrekare kapalı ve 517 metrekare açık alana sahip. Butik otel tarzında, öğrenciler için uygulama alanı olarak faaliyete başlayacak olan bu tarihi yapıyla, şehrin ayrılmaz bir parçası olan Artuklu Üniversitesinin şehirle bütünleştiğinin de bir göstergesidir.

Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu için gelişen turizm sektörünün ihtiyaçları doğrultusunda iyi eğitilmiş personel yetiştirmek hedefiyle yurt dışından iki öğretim üyesini kadromuza kattık. Bu yılın sonlarına doğru hizmete açılacak uygulama otel dokuz oda, bir restoran ve iki idari birimden oluşmaktadır."

- MARDİN

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eski PTT Binası Uygulama Oteli Oluyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos'un Türkevi açılışına katılması Yunan basınını sinirlendirdi 11:18 Amerika Ortodoks Kilisesi Başpiskoposu Elpidoforos'un Türkevi açılışına katılması Yunan basınını sinirlendirdi İbrahim Tatlıses, şaşırtan hapis kararı! Kanalında çalışan kadın müdüre tehdit ve hakaret iddiasıyla yargılandığı davada 2 ay 15 gün hapis cezası aldı 11:10 İbrahim Tatlıses, şaşırtan hapis kararı! Kanalında çalışan kadın müdüre tehdit ve hakaret iddiasıyla yargılandığı davada 2 ay 15 gün hapis cezası aldı Ardahan susuz kaldı! Belediye başkanı 11:08 Ardahan susuz kaldı! Belediye başkanı "Vatan hainliğidir" diyerek tepki gösterdi
Yiğit Marcus Aral'ın tekme tokat öldüresiye dövüldüğü anlar kamerada 10:48 Yiğit Marcus Aral'ın tekme tokat öldüresiye dövüldüğü anlar kamerada Ölü bulunan adamın katili, kuzeni çıktı! ''Sen kadın satıyordun, aynı soy ismi taşıyamam 10:45 Ölü bulunan adamın katili, kuzeni çıktı! ''Sen kadın satıyordun, aynı soy ismi taşıyamam" deyip vurmuş Güne yatay seyirle başlayan dolar 8,65'ten işlem görüyor 10:35 Güne yatay seyirle başlayan dolar 8,65'ten işlem görüyor
Kredi borçlarından dolayı yasal takibe düşen kişi sayısı yüzde 82 artarak 741 bin kişiye çıktı 10:28 Kredi borçlarından dolayı yasal takibe düşen kişi sayısı yüzde 82 artarak 741 bin kişiye çıktı Son Dakika! MSB kaynakları: 5 generalin istifa ettiği haberleri gerçeği yansıtmıyor, 2 generalin emeklilik talepleri kabul edildi 09:49 Son Dakika! MSB kaynakları: 5 generalin istifa ettiği haberleri gerçeği yansıtmıyor, 2 generalin emeklilik talepleri kabul edildi
Advertisement