Eskişehir'de 14 Yaban Hayvanı Doğayı Bırakıldı - Son Dakika

Eskişehir'de 14 Yaban Hayvanı Doğayı Bırakıldı

29.06.2016 17:54
Eskişehir'de 14 Yaban Hayvanı Doğayı Bırakıldı, System.String[]

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü veterinerleri tarafından 45 gün süren tedavilerinin ardından 10 yaban kuşu ve 4 kirpi doğaya salındı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürlüğü veterinerleri tarafından 45 gün süren tedavilerinin ardından 10 yaban kuşu ve 4 kirpi doğaya salındı.

Vatandaşların çeşitli zamanlarda ayakları ve kanatları yaralı olarak buldukları 3 şahin, 1 saz delicisi ile 4 baykuş, 2 kerkenez ve 4 kirpi, Büyükşehir Belediyesi Karantina ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi altına alındı.

Veterinerlerin çalışmaları sonucu uçma eğitimleri yapılan vahşi kuşlar, doğal hayatta yaşayabilecek duruma getirildi. Yaban hayvanları yaklaşık 45 gün süren tedavi sürecinin ardından Yukarı Kalabak Mahallesi yakınlarında doğal ortamlarına bırakıldı.

Eskişehir Orman ve Su işleri Müdürlüğünde görevli orman mühendisi Özge Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, av ve yaban hayvanlarının korunması, geliştirilmesi ve yaralı olanların tedavi edilmesi gibi tüm çalışmaları yürüttüklerini bildirdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi Müdürlüğünde görevli veteriner hekim Özkan Tarkan ise tedavisi ve uçma eğitimi tamamlanan yaban hayvanlarını doğa ile buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Eskişehir'de 14 Yaban Hayvanı Doğayı Bırakıldı - Son Dakika


Son Dakika

Çukur hayranlarını şoke eden fragman! Cumali diziye veda mı ediyor? Trafik kazasında yaşamını yitiren 11 kişinin organlarını satan 6 doktorlu çete çökertildi Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı Dünyanın en zengin 10 kişisinden 7'si teknoloji işi yapıyor Şeyma Subaşı ile ayrılan Guido Senia, eski sevgilisine geri döndü Karadeniz hamsisi en lezzetli dönemine ulaştı: Kilosu 15 lira Asgari ücret zammı için ilk öneri HDP'den geldi: 4 bin TL olsun 20 yaşındaki genç kız koronavirüsten hayatını kaybetti