Ev Hanımlarına Para Kazanma İmkanı - Son Dakika

Ev Hanımlarına Para Kazanma İmkanı

07.03.2014 18:06
Ev Hanımlarına Para Kazanma İmkanı, System.String[]

Aydın'da ev hanımları, ürettikleri el işi ve yemekleri, belediyenin kendilerine tahsis ettiği pazarlarda satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.

Aydın'da ev hanımları, ürettikleri el işi ve yemekleri, belediyenin kendilerine tahsis ettiği pazarlarda satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.

Aydın Belediyesince ayda 3 kere Sevgi Yolu ve Kültür Sokağı'nda açılan pazarlara akın eden ev hanımlarının ürünleri, vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşıyor.

Pazara getirdiği yemekleri satışa sunan 42 yaşındaki ev hanımı Naciye Songur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 4 çocuğunun okul masrafını bu şekilde çıkarma imkanı bulduğunu söyledi.

Ev hanımları için oluşturulan pazarların büyük fırsat olduğunu dile getiren Songur, "Baklava, mantı, tarhana, yaş pasta, mercimek köftesi gibi yemekler yapıp pazarda satıyorum. Satışlar çok güzel. 4 çocuğumuzdan 2'si üniversiteye gidiyor, 2'si ise üniversiteye hazırlanıyor. Buradan kazandığım parayı çocuklar için harçlık yapıyorum" diye konuştu.

Pazar sayesinde bir yandan evde boş oturmaktan kurtulduğunu diğer yandan aile bütçesine katkı sağladığını ifade eden Zehra Bulut (52) da "Banyo lifi, bebek yeleği ve şapkası, bere gibi el işleri yapıyorum. Bunları pazarda satıyorum. Ürünler yoğun ilgi görüyor" dedi.

Sarma, börek, baklava, kek, kısır ve mercimek köftesi yapıp pazarda sattığını kaydeden Fatma Özyurt (48) ise pazarın kurulduğu gün sayısının artırılmasını istediklerini dile getirdi. - Aydın

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ev Hanımlarına Para Kazanma İmkanı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

08:21 "Palalı Sabri"nin fuhuş çetesine yapılan operasyonda Afrika güzellik kraliçesi de gözlem altına alındı ABD, Türk ve Rus etkinliğini bastırmak için harekete geçti! Hedefinde Çanakkale Boğazı'nı çevreleyen adalar var 07:46 ABD, Türk ve Rus etkinliğini bastırmak için harekete geçti! Hedefinde Çanakkale Boğazı'nı çevreleyen adalar var İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti 00:43 İstanbul'da insan silüetinde bulut oluştu, herkes Nikola Tesla'ya benzetti
Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu 00:15 Burcu Özberk'in Aşk Mantık İntikam setinden paylaştığı göğüs dekolteli video olay oldu Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim 23:23 Ünlü oyuncu Aslı Bekiroğlu'nun imaj değişikliği sevenlerini ikiye böldü: Çok canım yandı ama ben sevdim Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım 22:03 Rıdvan Dilmen maaşıyla ilgili iddialara canlı yayında yanıt verdi: TRT'den 1 TL para almadım
Bizim çocukların maçında ortalık savaş alanına döndü! Lens taraftarları sahaya inip, Lille tribünlerine koştu 19:49 Bizim çocukların maçında ortalık savaş alanına döndü! Lens taraftarları sahaya inip, Lille tribünlerine koştu Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, 16:16 Ormanlık alanda 3 yeri ateşe veren şahıstan, "Neden yakıyorsun?" sorusuna iki kelimelik cevap: Evimi yakıyorum
Advertisement