Faik Öztrak: Yüzde 9 Faizden Kim Yararlanabilecek? - Son Dakika

Faik Öztrak: Yüzde 9 Faizden Kim Yararlanabilecek?

24.11.2022 22:53
Faik Öztrak: Yüzde 9 Faizden Kim Yararlanabilecek?

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, politika faizinin 150 baz indirilmesinin ardından “Yüzde 9 faiz de bunları tam olarak ne tuttu? Yüzde 9 faizin nassın gereği olduğuna, kim karar verdi?  Yüzde 9 faizden kim yararlanabilecek? Sanayicimiz yararlanacak mı? Tüketicilerimiz yararlanacak mı? Yoksa bir avuç yandaş müteahhit mi yararlanacak” açıklamasını yaptı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, politika faizinin 150 baz indirilmesinin ardından "Yüzde 9 faiz de bunları tam olarak ne tuttu? Yüzde 9 faizin nassın gereği olduğuna, kim karar verdi?  Yüzde 9 faizden kim yararlanabilecek? Sanayicimiz yararlanacak mı? Tüketicilerimiz yararlanacak mı? Yoksa bir avuç yandaş müteahhit mi yararlanacak" açıklamasını yaptı.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, bugün Merkez Bankası'nın politika faizini 150 baz indirerek, yüzde 9 seviyesine  düşürmesi ile ilgili açıklama yaptı. Öztrak'ın sosyal medya hesabından paylaştığı mesaj şöyle:

"Yüzde 9 faiz de bunları tam olarak ne tuttu? Yüzde 9 faizin nassın gereği olduğuna, kim karar verdi? Hadi geçtik bu ahretlik soruları… Bu Yüzde 9 faizden kim yararlanabilecek? Sanayicimiz yararlanacak mı? Tüketicilerimiz yararlanacak mı? Yoksa bir avuç yandaş müteahhit mi yararlanacak?"

Kaynak: ANKA
YORUMLAR
500
Tunç Soyer: 'Bu Yoksulluk ve Perişanlık Hali Memlekette Huzuru da Barışı da İstikrarı da Bozar' Tunç Soyer: 'Bu Yoksulluk ve Perişanlık Hali Memlekette Huzuru da Barışı da İstikrarı da Bozar' Kılıçdaroğlu, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu Makamında Kabul Etti Kılıçdaroğlu, TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'nu Makamında Kabul Etti Engin Altay'dan AKP'lilere 'Hamburger' Yanıtı: 'Genel Başkan'ımız Hamburger Yedi. 'Katil' Dedikleri ile Kanka Olmadı' Engin Altay'dan AKP'lilere 'Hamburger' Yanıtı: 'Genel Başkan'ımız Hamburger Yedi. 'Katil' Dedikleri ile Kanka Olmadı'

Son Dakika Güncel Faik Öztrak: Yüzde 9 Faizden Kim Yararlanabilecek? - Son Dakika

Bu haber ANKA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. ANKA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı ANKA kurumudur.

Advertisement