Son dakika Faik Öztrak haberleri, Faik Öztrak son dakika, son dakika Faik Öztrak

Son Dakika Faik Öztrak Haberleri

Son dakika Faik Öztrak haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son faik öztrak haberleri anında burada.


 • 26.01.2023 26 Oca 16:08 Faik Öztrak: 'Tüm Tuşlara Aynı Anda Panikle Basıyorlar. Gömleğin İlk Düğmesini Yanlış İliklemeyecektiniz' Faik Öztrak: "Tüm Tuşlara Aynı Anda Panikle Basıyorlar. Gömleğin İlk Düğmesini Yanlış İliklemeyecektiniz"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Döviz kurlarında basınç arttıkça, tüm tuşlara panikle aynı anda basıyorlar. Seçim öncesi Kur Korumalı Mevduat’ta (KKM) faiz üst limitinin kaldırılması, örtük faiz artışıyla döviz kurundaki basıncın alınmaya çalışılmasından başka bir şey değil. Gömleğin ilk düğmesini yanlış iliklemeyecektiniz” dedi.

 • 26.01.2023 26 Oca 10:12 Faik Öztrak: 'Ucube Tek Adam Rejimine, 'Artık Yeter!' Yolsuzluklara, 'Artık Yeter!' Yoksulluğa, 'Artık Yeter!' Yasaklara, 'Artık Yeter!' Yeter! Söz... Faik Öztrak: "Ucube Tek Adam Rejimine, 'Artık Yeter!' Yolsuzluklara, 'Artık Yeter!' Yoksulluğa, 'Artık Yeter!' Yasaklara, 'Artık Yeter!' Yeter! Söz...

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya hesabında; “Ucube tek adam rejimine, ‘Artık Yeter!’ Yolsuzluklara, ‘Artık Yeter!’ Yoksulluğa, ‘Artık Yeter!’ Yasaklara, ‘Artık Yeter!’ Harun olacağız derken, Karun olanlara, ‘Artık Yeter!’ Bir yüzükle siyasete başlayıp, servetine servet katanlara, ‘Artık Yeter!’ Yeter! Söz Milletin!” mesajını yayınladı.

 • 23.01.2023 23 Oca 18:38 Faik Öztrak: 'Chp'yi, Savaş Günlerinde 'Karneyle Et, Ekmek Dağıttı' Diyerek, Yıllarca Suçlayanlar, Türkiye'yi, Çocukların Eti Ancak Karne Hediyesi... Faik Öztrak: "Chp'yi, Savaş Günlerinde 'Karneyle Et, Ekmek Dağıttı' Diyerek, Yıllarca Suçlayanlar, Türkiye'yi, Çocukların Eti Ancak Karne Hediyesi...

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Taahhütleri, Türkiye’nin 2023’te, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmesiydi. Gerçekleştirdikleri, İlk 20’den düşme sınırına gelen, annelerin çocuklarına ancak karne hediyesi olarak, et yedirebildiği bir Türkiye oldu. Türkiye’yi İkinci Dünya Savaşı’na sokmayan CHP’yi, savaş günlerinde ‘Karneyle et, ekmek dağıttı’ diyerek, yıllarca suçlayanlar, Türkiye’yi, çocukların eti ancak karne hediyesi diye yiyebildiği, bir ülke haline getirdiler” dedi

 • 23.01.2023 23 Oca 18:27 CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu (2) CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu (2)

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İsveç'in başkenti Stokcholm'de Kur'an-ı Kerim yakılmasına ilişkin, "Bu yapılan alçaklıktır, İslam düşmanlığıdır.

 • 22.01.2023 22 Oca 17:58 Faik Öztrak'tan Erdoğan'a: 'Milletin Evlerinde Çocuklarımızın Hali de Ortada. Faik Öztrak'tan Erdoğan'a: "Milletin Evlerinde Çocuklarımızın Hali de Ortada.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İşte şu anda İngiltere’nin, Fransa’nın, Almanya’nın hali ortada. Elhamdülillah, bizim halimiz de ortada” sözlerini alıntıladı ve “Elhamdülillah, saraylarınızda sizin haliniz ortada da milletin evlerinde çocuklarımızın hali de ortada. Sayenizde anneler çocuklarına karne hediyesi üç kalem pirzolayı anca yediriyor” dedi.

 • 16.01.2023 16 Oca 19:24 Faik Öztrak: 'Artık Müzelik Olmuş Erdoğan'ı Hiç Kimse Kurtaramaz. Ne Sadat Gibi Paramiliter Artıklar Ne Pelikanlar Ne de Ebabiller Kurtarır' Faik Öztrak: "Artık Müzelik Olmuş Erdoğan'ı Hiç Kimse Kurtaramaz. Ne Sadat Gibi Paramiliter Artıklar Ne Pelikanlar Ne de Ebabiller Kurtarır"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Artık bu ucube rejim metal yorgunudur. Miadı dolmuştur. Son kullanma tarihi geçmiştir. Anlaşılan bunu kendileri de idrak etmişler, Kasımpaşa’da, bir Erdoğan Müzesi hazırlıyorlarmış… Artık miadı dolmuş, müzelik olmuş Erdoğan’ı hiç kimse kurtaramaz. Ne psikolojik savaş aracı olarak kullanmaya kalktığınız, SADAT gibi paramiliter artıklar ne Pelikanlar ne de Ebabiller kurtarır. Korkunun ecele faydası yok. Korkuyorlar, korktukça çirkinleşiyorlar. Ama unutmasınlar ‘Korku suçu, suç da cezayı getirir.’ Hayat yaptığımız seçimlerden ibarettir. Bu seçimde nasıl bir hayata sahip olacağımıza, nasıl bir Türkiye istediğimize, hep beraber karar vereceğiz” dedi.

 • 16.01.2023 16 Oca 19:09 Öztrak: 'Kararlılıkla adım adım stratejimize sadık kalarak hem CHP hem de altılı masa büyük bir disiplin içinde sandığa yürüyoruz' Öztrak: "Kararlılıkla adım adım stratejimize sadık kalarak hem CHP hem de altılı masa büyük bir disiplin içinde sandığa yürüyoruz"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın açıklamaları ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK toplantısına ilişkin parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

 • 12.01.2023 12 Oca 22:38 Faik Öztrak: Liralaşacağız Safsatasıyla Patlatılan Altın İthalatı. Boşuna Dememişler, 'Altın Paradır, Geriye Kalan Her Şey Kredidir' Faik Öztrak: Liralaşacağız Safsatasıyla Patlatılan Altın İthalatı. Boşuna Dememişler, 'Altın Paradır, Geriye Kalan Her Şey Kredidir'

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Liralaşacağız safsatasıyla patlatılan altın ithalatı. Boşuna dememişler, ‘Altın paradır, geriye kalan her şey kredidir’” dedi.

 • 12.01.2023 12 Oca 11:36 Faik Öztrak: Uydurdukları Sözde 'Model' ile TL Değer Kazanacak, Enflasyon Düşecekti. Faik Öztrak: Uydurdukları Sözde 'Model' ile TL Değer Kazanacak, Enflasyon Düşecekti.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Uydurdukları sözde ‘model’ ile faiz düşecek, üretim ve ihracat artacak, döviz rezervleri dolup taşacak, TL değer kazanacak, enflasyon düşecekti. Peki elde ne kaldı? Yüksek enflasyon. Rekor dış açık. Yavaşlayan üretim. Rekabet gücü zayıflayan bir ekonomi” dedi.

 • 11.01.2023 11 Oca 12:45 Faik Öztrak: '30 Ocak'ta Erken Seçim Talebi Ortaya Çıkarsa, O Taleple Hareket Edilirse, 30 Ocak'tan Sonra Tabii Ki Altılı Masanın Adayı Ortaya... Faik Öztrak: "30 Ocak'ta Erken Seçim Talebi Ortaya Çıkarsa, O Taleple Hareket Edilirse, 30 Ocak'tan Sonra Tabii Ki Altılı Masanın Adayı Ortaya...

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “30 Ocak’ta erken seçim talebi ortaya çıkarsa, o taleple hareket edilirse, 30 Ocak’tan sonra tabii ki altılı masanın adayı ortaya çıkacaktır. Burada aday meselesi önemli değil. 30 Ocak’ta iki tane önemli metin ortaya çıkacak. Buradaki problem, Cumhurbaşkanı seçildikten sonraki yol haritası üstünde uzlaşabilmek. Ondan sonra da ortak politikalar metni; ki bu sonradan hükümet programına dönüşecektir. Bu iki metin 30 Ocak’ta milletimize anlatılacak. Muhtemelen liderlerimiz de milletimizin önünde bu iki metni imzalayacak. Adaylık meselesi, kimin aday olacağı, ne zaman açıklanacağı meselesi tamamen altı liderin takdirinde olan bir husustur” dedi.

 • 11.01.2023 11 Oca 12:01 Faik Öztrak: Memura ve Emekliye 2 Taksitte Yapılan Yüzde 30 Zam, Bu Hükümetin Sebep Olduğu Dertlere Derman Değildir Faik Öztrak: Memura ve Emekliye 2 Taksitte Yapılan Yüzde 30 Zam, Bu Hükümetin Sebep Olduğu Dertlere Derman Değildir

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Memura ve emekliye iki taksitte yapılan yüzde 30 maaş ve aylık zammı, bu hükümetin sebebi olduğu dertlere derman değildir. Bunların ne olduğunu milletimiz gördü. Notunu verdi. Tasdiknamelerini vermek için artık gün sayıyor” dedi.

 • 10.01.2023 10 Oca 17:34 Faik Öztrak: 'Pandemiden Sonra Sanayi Üretimi İlk Kez Kasımda Düştü' Faik Öztrak: "Pandemiden Sonra Sanayi Üretimi İlk Kez Kasımda Düştü"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıkladığı verilere göre sanayi üretiminin pandemiden bu yana ilk kez düşüş gösterdiğine ve enflasyona rağmen üretimdeki yavaşlamaya dikkat çekerek, “Faiz düşecek, TL değer kaybedecek, üretim ve ihracat artacak, rezervler şahlanacak, TL değerlenecek, enflasyon düşecek diye pazarlanan sözde modelden elde ne kaldı? Korkunç enflasyon, rekor dış açık, himmete muhtaç rezerv, yavaşlayan ekonomi… İşte çakma ekonomistin marifetleri” dedi.

 • 09.01.2023 09 Oca 18:34 CHP'li Öztrak: 30 Ocak'ı beklesinler CHP'li Öztrak: 30 Ocak'ı beklesinler

  CHP'li Öztrak: 30 Ocak'ı beklesinler CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Anlaşılan her türlü zorlamaya, meydan okumaya rağmen 6'lı Masa'nın bu disiplinli çalışmalarının yürüyor olması hükümetin başını rahatsız ediyor.

 • 09.01.2023 09 Oca 18:20 CHP'li Öztrak: 30 Ocak'ı beklesinler CHP'li Öztrak: 30 Ocak'ı beklesinler

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Anlaşılan her türlü zorlamaya, meydan okumaya rağmen 6'lı Masa'nın bu disiplinli çalışmalarının yürüyor olması hükümetin başını rahatsız ediyor.

 • 09.01.2023 09 Oca 18:20 CHP'li Öztrak: 30 Ocak'ı beklesinler CHP'li Öztrak: 30 Ocak'ı beklesinler

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Anlaşılan her türlü zorlamaya, meydan okumaya rağmen 6'lı Masa'nın bu disiplinli çalışmalarının yürüyor olması hükümetin başını rahatsız ediyor.

 • 09.01.2023 09 Oca 17:35 Faik Öztrak: 'Erdoğan Kimin Cumhurbaşkanı? Türkiye Cumhuriyeti'nin mi Havuz Müteahhitlerinin mi Kimden Taraf?' Faik Öztrak: "Erdoğan Kimin Cumhurbaşkanı? Türkiye Cumhuriyeti'nin mi Havuz Müteahhitlerinin mi Kimden Taraf?"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Eğitimde her türlü adımı bu müteahhitler atmış. Sağlıkta her türlü adımı bu müteahhitler atmış. Ulaşımda her türlü adımı yine bunlar atmış. Allah aşkına 20 yıldır Erdoğan hangi adımları atıyor? Eğitimi, sağlığı, ulaşımı bunlara bıraktıysa, acaba Saray hangi işlerle meşgul oluyor? Erdoğan kimin Cumhurbaşkanı? Türkiye Cumhuriyeti’nin mi? Havuz müteahhitlerinin mi? Kimden taraf? Bunu bir açıklasın. Erdoğan’ın bu telaşı neyin nesi? Neyin karın ağrısı? Çiğ yemeyenin karnı ağrımaz. Şeriatın kestiği parmak da acımaz. Biz iş başına gelir gelmez kuracağımız ‘Durum ve Hasar Tespit Komisyonu’ eliyle tüm bu ‘Pi-Pi-Pi’ ihalelerini ciddi bir denetimden geçireceğiz. Yapılan sözleşmelere, sözleşme değişikliklerine bakacağız. Çiğ yiyen varsa, merak buyurmasın, hesabını adalet soracak” dedi.

 • 09.01.2023 09 Oca 16:31 Öztrak: '(İmamoğlu'nun İYİ Parti Kongresi'nde konuşması) Eğer AK Parti davet ederse belediye başkanlarımız o kongrelere de katılır' Öztrak: "(İmamoğlu'nun İYİ Parti Kongresi'nde konuşması) Eğer AK Parti davet ederse belediye başkanlarımız o kongrelere de katılır"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın açıklamaları ANKARA - CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

 • 06.01.2023 06 Oca 17:35 CHP'li Öztrak: Cumhur ittifakı kendi göbeğini kendi kessin CHP'li Öztrak: Cumhur ittifakı kendi göbeğini kendi kessin

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "6 Nisan'a kadar olacak bir seçim tabii ki erken seçimdir, buna destek oluruz.

 • 06.01.2023 06 Oca 17:35 CHP'li Öztrak: Cumhur ittifakı kendi göbeğini kendi kessin CHP'li Öztrak: Cumhur ittifakı kendi göbeğini kendi kessin

  CHP'li Öztrak: Cumhur ittifakı kendi göbeğini kendi kessinCHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "6 Nisan'a kadar olacak bir seçim tabii ki erken seçimdir, buna destek oluruz.

 • 06.01.2023 06 Oca 17:09 Faik Öztrak: Cumhur İttifakı'nın Adayının Kim Olacağının Bizim İçin Hiçbir Kıymeti Harbiyesi Yoktur Faik Öztrak: Cumhur İttifakı'nın Adayının Kim Olacağının Bizim İçin Hiçbir Kıymeti Harbiyesi Yoktur

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim tarihinin biraz öne çekilebileceği yönündeki açıklaması ve Erdoğan’ın adaylığına ilişkin, “Her şeyden önce şunun altını çizeyim; bundan sonra Erdoğan’a her mevsim kış, bize ise her mevsim bahar, milletimize ise her mevsim yaz olacak. Erken seçim için altı parti tutumunu açıkladı. 6 Nisan’a kadar olacak bir seçim, tabii ki erken seçimdir; destek oluruz. Bu tarihten sonra yapılacak bir seçim ise siyaset mühendisliğidir. Erdoğan’ın adaylığı konusu ise her iş Anayasa’da yazılı. Hukukçular tartışır, ona göre kararını verir. Cumhur İttifakı’nın adayının kim olacağının bizim için hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Hep söylüyoruz; Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı, Millet İttifakı’nın adayı olacaktır” dedi.

 • 06.01.2023 06 Oca 16:58 CHP Sözcüsü Faik Öztrak, basın toplantısı düzenledi (1) CHP Sözcüsü Faik Öztrak, basın toplantısı düzenledi (1)

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, altılı masanın dünkü toplantısına ilişkin, "Erken seçim tartışmalarının başladığı şu günlerde liderler önemli bir karar daha aldılar.

 • 05.01.2023 05 Oca 20:54 Öztrak: 2023'ün İlk Günlerinde Borsadaki Kayıp Yüzde 10'u Buldu. Öztrak: 2023'ün İlk Günlerinde Borsadaki Kayıp Yüzde 10'u Buldu.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Kumanda ekonomisiyle ‘para, sermaye, kredi, döviz’ piyasalarını alt üst ettiler. Örtük sermaye kontrolü, alenileşti. 2023'ün ilk günlerinde borsadaki kayıp yüzde 10'u buldu. Millet ‘bu ne iştir’ dese, cevap da hazır: Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da, öldüğüne neden inanmıyorsun” dedi.

 • 04.01.2023 04 Oca 16:52 Öztrak: 'Bizim için öncelikli olan ülkemizin çıkarlarıdır' Öztrak: "Bizim için öncelikli olan ülkemizin çıkarlarıdır"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "İhale yapmıyorsunuz memurun maaşını, emeklinin aylığını belirliyorsunuz. Madem imkanınız vardı neden baştan yüzde 30'u vermediniz.

 • 04.01.2023 04 Oca 16:51 Faik Öztrak: 'Memurumuza, Emeklimize Açık Çağrımızdır. Bunları Sallayabildiğiniz Kadar Sallayın. Salladıkça Dökülecekler. Salladıkça Düşecekler' Faik Öztrak: "Memurumuza, Emeklimize Açık Çağrımızdır. Bunları Sallayabildiğiniz Kadar Sallayın. Salladıkça Dökülecekler. Salladıkça Düşecekler"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Rakamlar ortada vatandaşın yaşadığı hayat pahalılığı ortada… Memura, emekliye, dul ve yetime yüzde 30 zam yeter mi? Yetmez! Memurumuza, emeklimize açık çağrımızdır. Bunları sallayabildiğiniz kadar sallayın. Salladıkça dökülecekler. Salladıkça düşecekler” dedi.

 • 04.01.2023 04 Oca 16:47 CHP'Lİ ÖZTRAK NUŞİREVAN ELÇİ'NİN AÇIKLAMALARI PARTİMİZİ BAĞLAMAZ CHP'Lİ ÖZTRAK NUŞİREVAN ELÇİ'NİN AÇIKLAMALARI PARTİMİZİ BAĞLAMAZ

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı Nuşirevan Elçi'nin 'özerklik' açıklamasına ilişkin, Sayın Genel Başkan'ımızın, Parti Sözcüsü olarak benim ve grup başkan vekillerimiz dışında her beyan, ancak şahsi görüşleri yansıtır.

 • 04.01.2023 04 Oca 16:22 Öztrak: 'Nisan başına kadar yapılacak bir seçim erken seçimdir. Destekleriz dedik' Öztrak: "Nisan başına kadar yapılacak bir seçim erken seçimdir. Destekleriz dedik"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın soruları cevaplaması ANKARA - CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamaları sonrası gazetecilerin sorularını cevapladı.

 • 03.01.2023 03 Oca 22:28 Faik Öztrak: 'Emekli ve Memurlarımız Sandıkta Bunlara 'Al Zammını Başını Çal' Diyecek' Faik Öztrak: "Emekli ve Memurlarımız Sandıkta Bunlara 'Al Zammını Başını Çal' Diyecek"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “TBMM'ye, ‘En düşük emekli aylığı asgari ücret kadar olsun’ diye, önerge verdik. AK Parti ve MHP grupları reddetti. Yörük sırtından kurban kesenler, Emeklilerimizin kul hakkını çatır çatır yediler. Ama emekli ve memurlarımız da sandıkta bunlara ‘Al zammını başını çal’ diyecek” dedi.

 • 03.01.2023 03 Oca 13:08 Faik Öztrak: Emeklinin, Emekçinin, Dul ve Yetimin Yenen Hakkının Hesabı Elbet Sorulur Faik Öztrak: Emeklinin, Emekçinin, Dul ve Yetimin Yenen Hakkının Hesabı Elbet Sorulur

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) bugün açıkladığı enflasyon verilerine ilişkin, "İTO'ya göre 12 aylık enflasyon yüzde 93, TÜİK 'e göre 12 aylık enflasyon yüzde 64,3. Tarihin hiçbir döneminde iki enflasyon rakamı arasındaki makas bu kadar açılmadı. Açıkta işlenen günahın tenhada özrü olmaz. Emeklinin, emekçinin, dul ve yetimin yenen kul hakkının hesabı elbet sorulur" dedi.

 • 02.01.2023 02 Oca 19:13 Faik Öztrak: 'Dış Ticaret Fazla Verecek' Dedikleri Yıl, Dış Ticaret Açığı Rekor Kırdı Faik Öztrak: 'Dış Ticaret Fazla Verecek' Dedikleri Yıl, Dış Ticaret Açığı Rekor Kırdı

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “‘TL değer kaybedecek, rekabet gücümüz artacak, dış ticaret fazla verecek, rezerveler dolup taşacak, TL değerlenecek, enflasyon düşecek’ dedikleri yıl, dış ticaret açığı rekor kırdı. Önceki 79 yılda verilen dış açığın 5 katı, son 20 yılda verildi” dedi.

 • 02.01.2023 02 Oca 12:43 Faik Öztrak'tan Erdoğan'a İhracat Tepkisi: 'Ortada Övünülecek Bir Durum Yok. Olsa Olsa Milletten Özür Dilenecek Bir Durum Var' Faik Öztrak'tan Erdoğan'a İhracat Tepkisi: "Ortada Övünülecek Bir Durum Yok. Olsa Olsa Milletten Özür Dilenecek Bir Durum Var"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıkladığı dış ticaret rakamlarına tepki gösterdi. Öztrak, “2022’de 254.2 milyar dolar ihracatla caka satan sarayın kibirlisi, 11 yıl önce 2023 için koyduğu 500 milyar dolar ihracat hedefinin yarısına zar zor ulaştığını unutmuş şişindikçe şişiniyor. Sözünü bilene ortada övünülecek bir durum yok. Olsa olsa milletten özür dilenecek bir durum var” açıklamasını yaptı.

 • 31.12.2022 31 Ara 16:04 CHP'li Öztrak, Erdoğan'ın 2023 Hedeflerini 9 Maddede Eleştirdi: '2023'te, Bu Çürümüş, Yozlaşmış, Tükenmiş Yönetimi, Geldiği Yere Hep Birlikte... CHP'li Öztrak, Erdoğan'ın 2023 Hedeflerini 9 Maddede Eleştirdi: "2023'te, Bu Çürümüş, Yozlaşmış, Tükenmiş Yönetimi, Geldiği Yere Hep Birlikte...

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 yılı hedeflerini 9 maddelik açıklama ile eleştirdi. Öztrak, “2023, milletle yüzleşme zamanıdır. Millete yalan söyleyenler, verdikleri her sözün altında ezilenler, sandıkta bunların hesabını millete verecekler. Geçmiş geride kaldı. Gelecek bizi çağırıyor. 2023’te, bu çürümüş, yozlaşmış, tükenmiş yönetimi, geldiği yere hep birlikte göndereceğiz” açıklamasını yaptı.

 • 30.12.2022 30 Ara 17:37 Davutoğlu'nun önerisi krize neden olmuştu! Babacan ve Akşener'in vetosunun ardından Kılıçdaroğlu da vazgeçti Davutoğlu'nun önerisi krize neden olmuştu! Babacan ve Akşener'in vetosunun ardından Kılıçdaroğlu da vazgeçti

  Ahmet Davutoğlu'nun çoklu aday önerisine Kemal Kılıçdaroğlu, "Masaya gelirse konuşulur" diyerek yeşil ışık yakması 6'lı masada krize neden olmuştu. Öneriye Babacan ve Akşener karşı çıkarken iki ismin vetosunun ardından CHP'den konu hakkında yeni bir açıklama geldi. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, 6'lı masanın adayına ilişkin, "Aynı masanın etrafında oturan tüm liderler ortak hedeflerinin bu masadan tek adayın çıkması olduğunu defalarca açıkladılar" ifadelerini kullandı.

 • 30.12.2022 30 Ara 16:30 Öztrak: 'Milli paramızın eriyen satın alma gücü nedeniyle bugün tüm sınır illerimiz, neredeyse yağmalanıyor' Öztrak: "Milli paramızın eriyen satın alma gücü nedeniyle bugün tüm sınır illerimiz, neredeyse yağmalanıyor"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Açlık sınırı 8 bin lirayı geçti.

 • 30.12.2022 30 Ara 16:08 Faik Öztrak: CHP Daha Hükümete Gelmeden Haksızlığı Gidermeye Başlamıştır. Hükümet, Genel Başkanımızdan Sufle Almadan Artık Adım Atamaz Hale Gelmiştir Faik Öztrak: CHP Daha Hükümete Gelmeden Haksızlığı Gidermeye Başlamıştır. Hükümet, Genel Başkanımızdan Sufle Almadan Artık Adım Atamaz Hale Gelmiştir

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, emeklilikte yaşa takılanlarla ilgili düzenlemeyi “CHP daha hükümete gelmeden devlete nefes olmaya, haksızlığı, hukuksuzluğu gidermeye başlamıştır. Tükenmişlik sendromundan mustarip, metal yorgunu, beyin ölümü gerçekleşmiş bu hükümet; Sayın Genel Başkanımızdan sufle almadan artık adım atamaz hale gelmiştir” diye değerlendirdi. Öztrak, Suriye hükümeti ile Türkiye’nin temaslarına ilişkin ise “O günlerde meydanlarda Rabia diyerek sallanan dört parmak, bugün doların yeşili için cebe sokuldu…Bugün Mısır’la konuşabilmek için Katar’a Suriye ile konuşabilmek için Rusya’ya ricacı hale geldik. Ülke olarak büyük bir itibar kaybına uğradık” dedi.

 • 26.12.2022 26 Ara 18:52 CHP'li Öztrak: Türkiye'nin 13'üncü Cumhurbaşkanı bilge bir insan olacak CHP'li Öztrak: Türkiye'nin 13'üncü Cumhurbaşkanı bilge bir insan olacak

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Türkiye'nin 13'üncü Cumhurbaşkanı; devleti bilen, hırslarını, egosunu aşmış, milletin kendisine verdiği büyük yetkiyi Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak için kullanacak Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında yepyeni ve güçlü...

 • 26.12.2022 26 Ara 18:48 CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, nisan başına kadar yapılacak bir erken seçime destek vereceklerini belirterek, "Ama nisanın ilk haftasından sonra yapılacak bir erken seçime, yani bir siyasi mühendislik eseri olan yeni seçim kanununun yürürlüğe girdiği tarihten...

 • 26.12.2022 26 Ara 18:19 Öztrak: 'Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı Tarafsızlık Yeminine İhanet Eden Değil, Yeminine Sadık Bir Cumhurbaşkanı Olacak. Öztrak: "Türkiye'nin 13. Cumhurbaşkanı Tarafsızlık Yeminine İhanet Eden Değil, Yeminine Sadık Bir Cumhurbaşkanı Olacak.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı; ‘Tarafsızlık yeminine ihanet eden değil, yeminine sadık’ bir Cumhurbaşkanı olacak. ‘Kral değil, kural’ diyen bir Cumhurbaşkanı olacak. ‘Yasakçı değil, özgürlüklere sahip çıkan’ bir Cumhurbaşkanı olacak. ‘Sadakate değil, liyakate değer veren’ bir Cumhurbaşkanı olacak. ‘Kalpleri; korkuyla ve yalanlarla bölüp parçalayan değil, sevgiyle ve hakikatle birleştiren’ bir Cumhurbaşkanı olacak. ‘Ben değil, biz diyen, istişareye inanan’ bir Cumhurbaşkanı olacak. Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı devleti bilen, hırslarını, egosunu aşmış, milletin kendisine verdiği büyük yetkiyi Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırmak için kullanacak, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, yepyeni ve Güçlü Parlamenter Sistemi getirecek. Bilge bir insan olacak. Türkiye’nin 13. Cumhurbaşkanı; Altılı Masa’nın belirleyeceği aday olacak” dedi.

 • 25.12.2022 25 Ara 20:20 Faik Öztrak: 2023'e Fahiş Doğal Gaz Hizmet Bedeli Zammıyla Giriyoruz. 2023 Gelmeden, Doğal Gaz Hizmet Bedellerine Yüzde 84 Zam Geldi Faik Öztrak: 2023'e Fahiş Doğal Gaz Hizmet Bedeli Zammıyla Giriyoruz. 2023 Gelmeden, Doğal Gaz Hizmet Bedellerine Yüzde 84 Zam Geldi

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “2022’ye fahiş elektrik ve doğal gaz zamlarıyla uyanmıştık. 2023’e fahiş doğal gaz hizmet bedeli zammıyla giriyoruz. 2023 gelmeden, doğal gaz hizmet bedellerine yüzde 84 zam geldi” dedi.

 • 25.12.2022 25 Ara 18:08 Faik Öztrak: 'faiz Sebep, Enflasyon Netice' Safsatasını Uygulamaya Koydukları Dönemde, İç Borç Anapara Yükü Yüzde 59, Faiz Yükü Yüzde 256 Arttı. Faik Öztrak: 'faiz Sebep, Enflasyon Netice' Safsatasını Uygulamaya Koydukları Dönemde, İç Borç Anapara Yükü Yüzde 59, Faiz Yükü Yüzde 256 Arttı.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “’Faiz sebep, enflasyon netice’ safsatasını uygulamaya koydukları dönemde, Hazine'nin ileriye doğru iç borç anapara yükü yüzde 59 artarken, faiz yükü yüzde 256 arttı. Bu sadece beceriksizlikle veya cehaletle açıklanamaz. Bu milletimize yapılmış bilinçli bir kötülüktür” dedi.

 • 23.12.2022 23 Ara 17:33 CHP'li Öztrak: Milletimiz kimlerin boynunu büktüğünüzü biliyor CHP'li Öztrak: Milletimiz kimlerin boynunu büktüğünüzü biliyor

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Sene biterken çıkmışlar 'enflasyonun boynunu kırdık' diyerek, milletle eğleniyorlar.

 • 23.12.2022 23 Ara 16:38 CHP Sözcüsü Faik Öztrak, basın toplantısı düzenledi CHP Sözcüsü Faik Öztrak, basın toplantısı düzenledi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Belirlenen 8 bin 500 liralık net asgari ücret, sadra şifa olacak mı? Ne yazık ki cevap, koca bir hayır." dedi.

 • 23.12.2022 23 Ara 16:25 Faik Öztrak: 'Sizin Sırtınızdaki Küfede Beşli Çete Var' Faik Öztrak: "Sizin Sırtınızdaki Küfede Beşli Çete Var"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak; dün yeni asgari ücreti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasına tepki gösterdi. Öztrak, “Bu fotoğraf, ucube saray rejiminin ne olduğunu gösteren bir ibret numunesi. Mevzuata göre, Asgari Ücret Tespit Komisyonu’nun aldığı kararları, komisyon başkanı açıklar. İşvereni, emekçisi dahil, 85 milyonu kucaklaması gereken bir Cumhurbaşkanının, emekçilerin temsilcisinin oturmadığı bu masada ne işi var? Ayıptır, yazıktır" sözleriyle eleştirdi. Erdoğan'ın "Sırtımızda küfe var" açıklamalarına, "Sizin sırtınızdaki küfede beşli çete var. ‘Utancı gidenin kalbi ölürmüş.’ Milletin sırtına yükledikleri küfeye, beslemeleriyle, yanaşmalarıyla doluşanlar şimdi çıkmış, ‘Sırtımızdaki küfede 85 milyonu taşıyoruz’ diyor. Bu kadarına da pes doğrusu" dedi. Öztrak, yeni asgari ücreti ise “Bu asgari ücret, üç ay dayanmaz, açlık sınırının altına düşer" sözleri ile değerlendirdi.

 • 22.12.2022 22 Ara 13:15 CHP Sözcüsü Öztrak'tan, Yeni Asgari Ücret Değerlendirmesi: 'Milletin Sırtında Küfe Olup Sarayın Beslemeleriyle O Küfeye Doluşanlar, 'Küfe'... CHP Sözcüsü Öztrak'tan, Yeni Asgari Ücret Değerlendirmesi: "Milletin Sırtında Küfe Olup Sarayın Beslemeleriyle O Küfeye Doluşanlar, 'Küfe'...

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 8 bin 500 TL olarak açıklanan yeni asgari ücret ile ilgili “İbretlik ‘masada emekçi olmadan’ asgari ücret belirleme fotoğrafı. Milletin sırtında küfe olup sarayın beslemeleriyle o küfeye doluşanlar, ‘küfe’ edebiyatını bıraksın. Sebebi oldukları enflasyon tsunamisiyle belini kırdıkları emekçinin, sabit gelirlinin haline baksın” açıklamasını yaptı.

 • 22.12.2022 22 Ara 13:06 Erdoğan'ın, 'küfe' sözüne CHP'den tepki: Milletin sırtında küfe olup sarayın beslemeleriyle o küfeye doluşanlar, 'küfe' edebiyatını bıraksın Erdoğan'ın, "küfe" sözüne CHP'den tepki: Milletin sırtında küfe olup sarayın beslemeleriyle o küfeye doluşanlar, 'küfe' edebiyatını bıraksın

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 8 bin 506 TL olarak açıkladığı asgari ücret toplantısında sarf ettiği, "Sırtında küfe olmayanlar rahat konuşuyor ama bizim sırtımızdaki küfe 85 milyonun taşındığı bir küfe." sözlerine tepki gösterdi. Öztrak, "Milletin sırtında küfe olup sarayın beslemeleriyle o küfeye doluşanlar, "küfe" edebiyatını bıraksın. Sebebi oldukları enflasyon tsunamisiyle belini kırdıkları emekçinin, sabit gelirlinin haline baksın" dedi.

 • 21.12.2022 21 Ara 20:53 İzmir'de 'Kuzey Makedonya'da Türkçe Eğitim' Paneli Yapıldı. Faik Öztrak: 'Dilimizi, Kutsal Hazinemizi Yükseltmeye Devam Edeceğiz' İzmir'de "Kuzey Makedonya'da Türkçe Eğitim" Paneli Yapıldı. Faik Öztrak: "Dilimizi, Kutsal Hazinemizi Yükseltmeye Devam Edeceğiz"

  İzmir Balçova Belediyesi tarafından, Kuzey Makedonya'da Türkçe eğitimin başlamasının 66. yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen panele katılan CHP Sözcüsü ve Balkan Masası Başkanı Faik Öztrak, "Dilimizi, kutsal hazinemizi beraberce sevip yükseltmeye devam edeceğiz. Balkanlar'da nefesimiz olan gençlerin güzel Türkçe'mizi unutmamaları çok önemli" dedi. Panel sonrası Kuzey Makedonya'daki 6 okula Türkçe eğitiminin geliştirilmesi amacıyla Balçova Belediyesi tarafından dizüstü bilgisayar hediye edildi.

 • 20.12.2022 20 Ara 14:46 Faik Öztrak: 'Nisan Başından Sonra Getirilecek Olan Bir Seçim Tarihi Siyasi Mühendisliğin Devamıdır. Faik Öztrak: "Nisan Başından Sonra Getirilecek Olan Bir Seçim Tarihi Siyasi Mühendisliğin Devamıdır.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Nisan ayı başına kadar ilan edilecek her seçim tarihini, erken seçim olarak görür ve destekleriz. Ancak nisan başından sonra getirilecek olan bir seçim tarihi açıkçası bir siyasi mühendisliğin devamıdır. Zaten o tarihten sonra yapılacak seçim de erken seçim olmaktan çok uzaktır. Bu çerçevede Cumhurbaşkanının yetkisi var, kendi göbeklerini kendileri keserler, Cumhurbaşkanı Meclis’i fesheder ondan sonra da seçime giderler” dedi.

 • 19.12.2022 19 Ara 17:45 CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız hakkında göreviyle ilgili bir suç nedeniyle mi dava açıldı?

 • 19.12.2022 19 Ara 17:29 Faik Öztrak: 'Voltaire'in Meşhur Sözü: 'Korku Suçu, Suç da Cezayı Doğurur.' Sarayın Korkusunu Çok İyi Biliyoruz' Faik Öztrak: "Voltaire'in Meşhur Sözü: 'Korku Suçu, Suç da Cezayı Doğurur.' Sarayın Korkusunu Çok İyi Biliyoruz"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız hakkında göreviyle ilgili bir suç nedeniyle dava açılmadı. Hakkında açılmış bir soruşturma veya kovuşturma da yok. O zaman İçişleri Bakanı’nın buradan yiyeceği bir dirhem lokma da yok. İstanbul bu ceberut Saray rejimi için büyük lokmadır. Her kim yiyemeyeceği o lokmayı yutmaya kalkarsa emin olsun boğazında kalır. Ayarı bozulmamış adalet terazisinde tartılıp, hesabını vakti saati geldiğinde verir. Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu, görevinin başındadır. 16 milyon İstanbulluya hizmete devam edecektir.’ Voltaire’in meşhur sözü: ‘Korku suçu, suç da cezayı doğurur.’ Sarayın korkusunu çok iyi biliyoruz” dedi.

 • 19.12.2022 19 Ara 16:45 Öztrak: 'Bizim kanaatimiz Nisan başına kalmadan yapılacak her erken seçim teklifine tamam demek yönündedir' Öztrak: "Bizim kanaatimiz Nisan başına kalmadan yapılacak her erken seçim teklifine tamam demek yönündedir"

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak'ın gazetecilerin sorularını cevaplaması Öztrak: "Bizim kanaatimiz Nisan başına kalmadan yapılacak her erken seçim teklifine tamam demek yönündedir" ANKARA - CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel...

 • 16.12.2022 16 Ara 16:59 CHP'li Öztrak: Karar tamamen siyasi, dokunanın elini yakar CHP'li Öztrak: Karar tamamen siyasi, dokunanın elini yakar

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Ekrem İmamoğlu hakkındaki mahkeme kararına ilişkin, "Verilen mahkumiyet kararı, ne hukukidir ne vicdanidir ne de ahlakidir.

Advertisement