Son dakika Faik Öztrak haberleri, Faik Öztrak son dakika, son dakika Faik Öztrak

Son Dakika Faik Öztrak Haberleri

 • SGK'nın son 21 yılda verdiği açık 205 milyar doları aştı
  04 Şub SGK'nın son 21 yılda verdiği açık 205 milyar doları aştı

  CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, SGK'nın son 21 yılda verdiği açığın 205 milyar 557 milyon dolara ulaştığını açıkladı. Öztrak, Erdoğan yönetiminde SGK'nın yıllık ortalama açığının 3'e katlandığını belirtti ve bu açığın makyajlı olduğunu ifade etti.

 • CHP Milletvekili Faik Öztrak: Erdoğan'ın sarayları kara deliğe döndü
  21 Oca CHP Milletvekili Faik Öztrak: Erdoğan'ın sarayları kara deliğe döndü

  CHP Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, son 10 yılda Cumhurbaşkanlığının sadece yatırım harcamalarına 1,2 milyar dolar gittiğini, Beştepe'deki sarayın önceki dönem maliyeti de eklendiğinde faturanın 2 milyar dolara ulaştığını belirtti. Öztrak, bu parayla neler yapılabilirdi örnekler vererek, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in valilere yaptığı tasarruf çağrısını eleştirdi.

 • CHP'de Faik Öztrak devri kapandı! Parti Sözcüsü Deniz Yücel oldu
  11 Kas CHP'de Faik Öztrak devri kapandı! Parti Sözcüsü Deniz Yücel oldu

  CHP'de yeni Merkez Yönetim Kurulu belli oldu. Yeni MYK'da Faik Öztrak yer almadı. Onun yerine parti sözcülüğü görevine Deniz Yücel getirildi.

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Enflasyonda eski oyuna dönüldü
  03 Kas CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Enflasyonda eski oyuna dönüldü

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, TÜİK, İTO ve ENAG'ın açıkladığı enflasyon rakamlarını paylaşarak, vitrin yönetiminin dışarıdan aradığı parayı bulamayınca enflasyonda eski oyuna dönüldüğünü belirtti. Öztrak, enflasyonun yeniden makyajlandığını ve dar ve sabit gelirlilerin haklarının gasp edilmeye hazırlandığını ifade etti.

 • Faik Öztrak: 'Milletimiz, Ata'sına da Cumhuriyetimize de Sahip Çıktı.
  30 Eki Faik Öztrak: "Milletimiz, Ata'sına da Cumhuriyetimize de Sahip Çıktı.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Atatürk, sadece milletimizin değil; dünya üzerindeki tüm mazlum milletlerin de kutup yıldızıdır. Yolunu kaybedenlere yol gösterir. Bundan bir asır önce, emperyalizme karşı verdiğimiz istiklal mücadelemizi, dünyanın bu en meşru savaşını taçlandıran, ülkemizi medeni âlemin saygın bir üyesi yapan, cumhuriyetimizin 100’üncü şeref yılını en görkemli şekilde kutlamak, aynı zamanda 100 yıl sonra, ‘Mazlum milletlerin zulme ilelebet tahammül etmeyeceğini, bir kere daha tüm dünyaya haykırmak için’ de büyük bir fırsattı. Saray, bu fırsatı da kullanamadı. Ama sarayın yapmadığını, aziz milletimiz yaptı. Cumhuriyetin 100’üncü şeref yılını, ona yakışır bir biçimde kutladı. Binler oldu, on binler oldu, yüz binler oldu, milyon oldu. Cumhuriyetin 100’üncü yılında Anıtkabir’e aktı. Yolları, caddeleri bizim belediyelerimiz, ay yıldızlı bayrağımızla doldurdu. Gece de partimizin ve CHP’li belediyelerin düzenlediği etkinliklerde, Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı coşkuyla kutlandı. Milletimiz, Ata’sına da cumhuriyetimize de sahip çıktı. Türkiye Cumhuriyeti’nin dahili ve harici bedhahlara rağmen ilelebet payidar kalacağını bir defa daha gösterdi” dedi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: Kimse delegelerin iradesine ipotek koyamaz
  30 Eki CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: Kimse delegelerin iradesine ipotek koyamaz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na olağan kurultayda genel başkanlığa aday olması için imza vermediği iddialarına yönelik, 'CHP'de demokrasi var. Kimse delegelerin iradesine ipotek koyamaz. Delegeler özgürdür. Ekrem Bey de partimizin 1368 delegesinden biridir, kendi takdiridir.' dedi. CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı.

 • CHP'li Öztrak: Garantörlük 'İsrail'in elini sıkmam' diyerek olmaz
  30 Eki CHP'li Öztrak: Garantörlük 'İsrail'in elini sıkmam' diyerek olmaz

  CHP'li Öztrak: Garantörlük 'İsrail'in elini sıkmam' diyerek olmazCHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Eğer sarayın Gazze'de ara buluculuk, garantörlük gibi bir niyeti varsa; bu, 'İsrail'in elini sıkmam.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: 'Kurultayımızda gücümüze güç katacağız'
  23 Eki CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: 'Kurultayımızda gücümüze güç katacağız'

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Öztrak, İsrail ve Filistin arasındaki çatışmalara ilişkin endişelerini dile getirirken, dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say'ın konserlerinin iptal edilmesine tepki gösterdi. Ayrıca, önümüzdeki yılın vatandaşlar için zor geçeceğini belirterek, yerel seçimlere odaklanacaklarını ve Kurultay'da güçlerini artıracaklarını söyledi.

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak: İki devlet temelinde adil bir barışla kalıcı çözüme ulaşılmalı
  23 Eki CHP Sözcüsü Faik Öztrak: İki devlet temelinde adil bir barışla kalıcı çözüme ulaşılmalı

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Gazze'deki saldırılar hakkında açıklama yaparak, taraflar arasında önce ateşkesin sağlanması, ardından ise iki devlet temelinde adil bir barışla kalıcı çözüme ulaşılması gerektiğini belirtti. Öztrak ayrıca, İsrail'in insanlık dışı saldırılarına sessiz kalan ülkelerin suça ortak olduğunu ve uluslararası toplumun bu konuda harekete geçmesi gerektiğini vurguladı. CHP'nin yaklaşan kurultayı ve yerel seçimlere yönelik çalışmaları hakkında da konuşan Öztrak, partinin gücüne güç katacaklarını ve seçmenlere karşı sorumluluklarını yerine getireceklerini ifade etti.

 • CHP'li Öztrak: Milliyetçi tüm partileri tezkereye 'hayır' demeye çağırıyoruz
  16 Eki CHP'li Öztrak: Milliyetçi tüm partileri tezkereye 'hayır' demeye çağırıyoruz

  CHP'li Öztrak: Milliyetçi tüm partileri tezkereye 'hayır' demeye çağırıyoruzCHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Milliyetçi olduğunu iddia eden tüm partileri ve vatan toprağını aziz bilen milletvekillerini, yabancı askerlerin topraklarımıza girmesine izin veren söz konusu madde metinden çıkmadıkça,...

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Disiplinin olmadığı hiçbir örgütünün ayakta kalamayacağını en iyi Özgür Özel'in bilmesi gerekir
  16 Eki CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Disiplinin olmadığı hiçbir örgütünün ayakta kalamayacağını en iyi Özgür Özel'in bilmesi gerekir

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlık ettiği Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısında yaptığı açıklamada, Gazze'deki insanlık dramına dikkat çekerek, Türkiye'nin savaşın yayılmasını önlemek ve adil bir barış sağlamak için çaba göstermesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, Irak-Suriye Tezkeresi'ne ilişkin olarak yabancı askerlerin topraklara girmesine izin veren maddenin çıkarılması çağrısında bulundu. Öztrak, CHP'de disiplinin önemine vurgu yaparak, Özgür Özel'in disiplinin olmadığı bir örgütün ayakta kalamayacağını en iyi bilmesi gerektiğini söyledi.

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak, NATO PA Ekonomi ve Güvenlik Komitesi Başkanı Seçildi
  10 Eki CHP Sözcüsü Faik Öztrak, NATO PA Ekonomi ve Güvenlik Komitesi Başkanı Seçildi

  CHP, NATO Parlamenter Asamblesinin Ekonomi ve Güvenlik Komitesi Başkanlığına Faik Öztrak'ı oy birliğiyle seçtiğini duyurdu. Öztrak daha önce de bu göreve seçilmiş ve iki yıl boyunca görev yapmıştı. NATO Parlamenter Asamblesi, üye ülkelerin parlamentolarından gelen temsilcilerden oluşuyor ve politika tavsiyeleri sunarak üye ülkelerin hükümetlerine etki ediyor.

 • CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
  02 Eki CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Yarın TÜİK'in açıklayacağı aylık enflasyon da İTO'yla tutarlı olursa, bir önceki ay olduğu gibi, 12 aylık enflasyon yılın bitmesine 3 ay kala yüzde 62'ye ulaşacak.

 • Faik Öztrak: 'Yargıtay'ın Verdiği Bu Karardan Sonra, Hükümete Karşı Her Protestonun, Delil Aranmadan Hükümete Karşı Suç Sayılmasının Önünü Açılmıştır'
  02 Eki Faik Öztrak: "Yargıtay'ın Verdiği Bu Karardan Sonra, Hükümete Karşı Her Protestonun, Delil Aranmadan Hükümete Karşı Suç Sayılmasının Önünü Açılmıştır"

  CHP Sözcüzü Faik Öztrak, “Şimdi de Yargıtay, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) kararlarını görmezden gelerek hain FETÖ’nün dinlemelerini, tatil tarihlerini, çekilmemiş belgeselleri ve hatta tiyatro oyunlarını kanıt sayan bir dosyayı, Anayasa Mahkemesi’nin kararlarını da eğip bükerek, eleştirerek onayladı. Bir hukuk katliamına ortak oldu. Vatandaşın protesto hakkı ile hükümete karşı suç arasındaki çizgi, bir delilin varlığıdır. Yargıtay’ın verdiği bu karardan sonra, hükümete karşı her protestonun, delil aranmadan hükümete karşı suç sayılmasının önünü açılmıştır. Bu kararlar, ülkemizin bir hukuk devleti olduğu konusunda, içeride ve dışarıda ciddi endişelere neden olmaktadır” dedi.

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Anayasa laflarının altında seçim hesabı var
  02 Eki CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Anayasa laflarının altında seçim hesabı var

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, anayasa konusunda gizli bir ajandaları olmadığını söyleyerek, 'Dünkü çocuk değiliz. Bu anayasa laflarının altında nasıl bir seçim hesabı olduğunu, gayet iyi biliriz, görürüz' dedi.

 • CHP Tekirdağ İl Kongresi Yapıldı
  30 Eyl CHP Tekirdağ İl Kongresi Yapıldı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ'da düzenlenen il kongresinde yaptığı konuşmada, CHP'nin kuruluşunun 100. yılında yapılan kongrelerin önemine vurgu yaptı. Öztrak, parti olarak yerel seçimlerde büyük bir şevkle iktidara son vereceklerini belirtti. Kongrede CHP Tekirdağ Milletvekilleri ve il başkanı da konuşma yaptı. Kongreye, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı ve ilçe belediye başkanları da katıldı.

 • Faik Öztrak: 'Herkes Biliyor, Bizdeki Enflasyon Dünyadan Falan Değil, Tamamı Erdoğan'dan. Erdoğan'ın, Ev Yapımı Krizi Yüzünden'
  25 Eyl Faik Öztrak: "Herkes Biliyor, Bizdeki Enflasyon Dünyadan Falan Değil, Tamamı Erdoğan'dan. Erdoğan'ın, Ev Yapımı Krizi Yüzünden"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Herkes biliyor, bizdeki enflasyon dünyadan falan değil, tamamı Erdoğan’dan. Erdoğan’ın, ev yapımı krizi yüzünden. Şimdi Erdoğan ABD’de yeni vitriniyle birlikte, 2024’ün ilk çeyreğinde enflasyonu düşüreceklerini anlatıyor. Beyefendi, 2023’ü gözden çıkarmış, önümüzdeki yıla randevu veriyor. Arkadaşlarının başarılı olacaklarını söyleyerek sorumluluğu onlara yıkıyor, yeni çarklara ve kaçışlara zemin hazırlıyor. Saray ve şürekası ekonominin ayarlarıyla öyle bir oynadılar ki artık ekonomi ayar tutmuyor. Faizlerin seçimden sonra dörde katlanmasına, Merkez Bankası’nın arka kapısından döviz satışının sürmesine rağmen paramız pul olmaya, enflasyon azmaya devam ediyor” dedi.

 • CHP'li Öztrak'tan 'kurultay' açıklaması: Bu süreçten de yenilenerek, güçlenerek çıkacağız
  25 Eyl CHP'li Öztrak'tan 'kurultay' açıklaması: Bu süreçten de yenilenerek, güçlenerek çıkacağız

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Kongrelerimizi bitiriyoruz.

 • CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
  25 Eyl CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Kongrelerimizi bitiriyoruz.

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak, kongrelerdeki tartışmaları değerlendirdi
  25 Eyl CHP Sözcüsü Faik Öztrak, kongrelerdeki tartışmaları değerlendirdi

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, CHP kongrelerinde yaşanan tartışmaların demokratik bir süreç olduğunu belirterek, bu tartışmaların kavga olarak sunulmasının neye hizmet ettiğini dinleyenlere bıraktığını söyledi. Öztrak ayrıca, başka bir partinin iç işleriyle ilgili yorum yapmayı tercih etmediklerini ifade etti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay'ı ziyaret etti
  24 Eyl CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay'ı ziyaret etti

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay'ı ziyaret etti. Görüşmede, oda faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi alışverişi yapıldı. Ayrıca, CHP Tekirdağ Milletvekilleri ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili de ziyarete eşlik etti.

 • Faik Öztrak'tan Hükümete Tepki: 'Körfez'den Kaynak Arayışları Nedeniyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk'e Hakarete Sessiz Kalınmasını Kabul...
  18 Eyl Faik Öztrak'tan Hükümete Tepki: "Körfez'den Kaynak Arayışları Nedeniyle Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk'e Hakarete Sessiz Kalınmasını Kabul...

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Hindistan'da geçen hafta yapılan G-20 Zirvesi'nde oluşturulan, "Hindistan-Ortadoğu-Avrupa Ekonomi Koridoru"nda Türkiye'ye yer verilmemesini, "Ne masada oturabilen ne de buna çıtını çıkarabilen Erdoğan, uçağına aldığı gazetecilere ‘Türkiyesiz koridor olmaz’ cakaları satsa da ülkemize Hindistan’dan Avrupa’ya uzanan bu yeni ticaret rotasında yer verilmedi. Biz,’Ülkemizin geleceğini, büyümesini, kalkınmasını çok yakından ilgilendiren bu hatta neden yokuz’ diye soruyoruz. Hükümet sözcüleri, parti sözcüleri hep bir ağızdan hakaret yağdırıyor, iftiralara başlıyorlar, kibirli bir edayla akıl vermeye kalkıyorlar. Ama hakaret de kibir de suçluların telaşını örtmeye yetmiyor. Onlar söylemiyorsa, hakikati biz söyleyelim, Türkiye bugün böylesine önemli bir koridordan dışlandıysa, bunun sebebi bu yönetimin diplomaside yanlış tercihleridir. Kibir abidesi Erdoğan’ın ‘Bir gün öyle, bir gün böyle’ tavırlarıdır" dedi. Öztrak, Kuveytli yazar Abdulaziz Duwaihi bin Rumaih'in Atatürk'ü hedef alan sözlerine, "Şiddetle kınıyoruz. Hükümetin de sessiz kalmamasını, bu kendini bilmez edepsiz hakkında her türlü hukuki yolu kullanmasını bekliyoruz, istiyoruz. Aksi takdirde Körfez’den kaynak arayışları nedeniyle Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakarete sessiz kalınmasını kabul edemeyiz" diyerek tepki gösterdi.

 • CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Özgür Özel'in MYK toplantılarına katılmama kararını değerlendirdi
  18 Eyl CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Özgür Özel'in MYK toplantılarına katılmama kararını değerlendirdi

  CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Grup Başkanı Özgür Özel'in MYK toplantılarına katılmama kararının Özel'in kendi tercihi olduğunu belirtti.

 • CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
  18 Eyl CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, muhalefeti kavgalı gösterme çabalarına izin vermeyeceklerini belirterek, "Yüz yıllık bir parti olmanın gururuyla, Atatürk'ün kurduğu parti olmanın sorumluluğuyla hareket edeceğiz.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: Yenilenme sürecimizi hızla ilerleyeceğiz
  18 Eyl CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: Yenilenme sürecimizi hızla ilerleyeceğiz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti yönetimiyle birlikte yapılan toplantının ardından açıklamalarda bulundu. Öztrak, parti içindeki yenilenme sürecini hızla ilerleteceklerini ve demokrasi şöleni niteliğindeki kurultaya doğru ilerleyeceklerini belirtti. Ayrıca, parti tüzüğünden programına kadar tüm dokümanları yenileyeceklerini ifade etti.

 • CHP'de MYK Üyeleri Tartışması
  17 Eyl CHP'de MYK Üyeleri Tartışması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ile CHP Grup Başkanı Özgür Özel arasında MYK üyelerinin görünürlüğü konusunda tartışma yaşandı. Öztrak, MYK üyelerinin Türkiye'de bilinen kişiler olması gerektiğini savunurken, Özel ise figür sayısının az olduğunu ve il başkanlarının daha etkin olması gerektiğini belirtti. Tartışma sırasında Öztrak, MYK üyelerinin kabiliyetli ve önder kişiler olduğunu vurguladı.

 • Karaman'daki CHP Genel Kurul toplantısına Faik Öztrak ile Özgür Özel'in tartışması damga vurdu
  17 Eyl Karaman'daki CHP Genel Kurul toplantısına Faik Öztrak ile Özgür Özel'in tartışması damga vurdu

  CHP Karaman İl Başkanlığı'nda yapılan Olağan Genel Kurul Toplantısı'na CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak ile CHP Grup Başkanı Özgür Özel katıldı. Faik Öztrak, Özel'in CHP'de figür sayısının az olduğunu ve MYK üyelerinin görünmesi gerektiği yönündeki konuşmasına tepki gösterdi.

 • CHP Grup Başkanı Özel, partisinin Karaman İl Kongresi'nde konuştu Açıklaması
  17 Eyl CHP Grup Başkanı Özel, partisinin Karaman İl Kongresi'nde konuştu Açıklaması

  CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, adaylığını ilan etmeden önce konuşması gereken herkesle konuştuğunu, bunu da partideki en genç üyelerle yaptığını söyledi.

 • CHP, yenilenerek ve güçlenerek yerel seçimlere girecek
  17 Eyl CHP, yenilenerek ve güçlenerek yerel seçimlere girecek

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Karaman İl Başkanlığı Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, CHP'nin yenilenerek ve güçlenerek yerel seçimlere gireceğini belirtti. Öztrak, parti içi tartışmaların mücadeleyi güçlendireceğini ve yenilenme sürecinin devam ettiğini vurguladı.

 • AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a Tepki Gösterdi
  14 Eyl AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a Tepki Gösterdi

  AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a tepki göstererek, seçim sürecinde terör örgütlerinin açık desteği karşısında sus pus olanları eleştirdi ve boş açıklamalarla vakit kaybetmeleri yerine ders çalışmalarını önerdi.

 • Faik Öztrak: Ovp'nin Hedefleri Daha Mürekkebi Kurumadan Riske Girmiş Görünüyor.
  11 Eyl Faik Öztrak: Ovp'nin Hedefleri Daha Mürekkebi Kurumadan Riske Girmiş Görünüyor.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “OVP’nin hedefleri ise daha mürekkebi kurumadan riske girmiş görünüyor. Neresinden bakarsanız bakın tulumbada su bitti. Kazanın dibi delindi. Yedi öncelikli reform alanı belirlemiş ancak bu reform alanları içerisinde nedense ‘hukukun üstünlüğünün temini’ ‘yargının bağımsızlığı’ yer almıyor. Bunlar bir ekonomi programı için gömleğin doğru iliklenmesi gereken ilk düğmeleri. OVP’de gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiş. Bu program Kristof Kolomb’un yumurtası gibi, dibi kırılmadan dik durmaz. Kur Korumalı Mevduattan çıkış açıklamaları, yabancı kuruluş ve yatırımcıların sürekli tekrar ettikleri fazla değerli Türk lirası sözleri, vergilerdeki olağanüstü artış hedefi, faiz hariç bütçe dengesinde öngörülen hızlı düzelme, beklenen enflasyona göre maaş artışı planlaması, programdaki esnek çalışma maddeleri, kıdem tazminatıyla birleşecek yeni emeklilik modelleri, önümüzdeki yıl olağanüstü yavaşlayacak bir tüketim, kredi kartının sınırlanacağına dair sinyaller, tüketici kredilerinde yüzde 50’lerin üzerini gören faizler, Dünya Bankası’ndan gelen Türkiye’ye ayrılan kaynakların iki katına çıkarılacağı açıklamasında kullanılan ‘ekonomideki istikrar sağlamaya yardımcı olmak için’ ifadesi ve en son uluslararası para fonunun ülke masasına gönderilen tanışmak için çay partisine davet hükümetin seçim sonrası IMF kapısına dayanacağını şimdiden gösteriyor” dedi. Öztrak yerel seçim ittifakıyla ilgili de “Bizim dışımızdaki bir parti ‘Ben kendi adaylarımı göstereceğim’ diyorsa, bize de ona yolunuz açık olsun demek düşer” ifadelerini kullandı.

 • CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması
  11 Eyl CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklama yaptı Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Bizim dışımızdaki bir parti 'Ben kendi adaylarımı göstereceğim' diyorsa, bize de ona 'Yolunuz açık olsun' demek düşer. Bu arada şunu söyleyeyim, belediye seçimleri tek turlu seçimdir.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: Yenilenme sürecimiz hızla devam ediyor
  11 Eyl CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: Yenilenme sürecimiz hızla devam ediyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti içi yenilenme sürecinin hızla devam ettiğini ve ilçe ve il kongrelerinin tamamlandıktan sonra kurultayla bu sürecin taçlandırılacağını belirtti. Öztrak, ayrıca ekonomideki sıkıntılara dikkat çekerek, eğitim ve beslenme konularında yaşanan sorunları eleştirdi ve yerel seçimlerde tüm büyükşehir belediyelerini kazanmayı hedeflediklerini söyledi.

 • CHP'li Öztrak: Yenilenerek yerel seçimlere gidiyoruz
  11 Eyl CHP'li Öztrak: Yenilenerek yerel seçimlere gidiyoruz

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP'nin yenilenme sürecinin hızla devam ettiğini ve ilçe ve il kongrelerinin tamamlandıktan sonra kurultayla bu sürecin taçlandırılacağını belirtti. Öztrak, parti içi tartışmaların yenilenmenin aracı olarak görüldüğünü ve tüzükten programlara kadar partinin işleyişiyle ilgili dokümanların da yenilendiğini vurguladı. Ayrıca, CHP'nin yerel seçimlerde güçlenerek büyükşehir belediyelerini kazanmayı hedeflediğini ifade etti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: Yenilenme sürecimiz hızla devam ediyor
  11 Eyl CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: Yenilenme sürecimiz hızla devam ediyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti içi yenilenme sürecinin hızla devam ettiğini ve ilçe ve il kongrelerinin tamamlandıktan sonra kurultayla bu sürecin taçlandırılacağını belirtti. Öztrak, ayrıca yerel seçimlere güçlenerek gittiklerini ve son yerel seçimlerde büyük bir başarı elde ettiklerini vurguladı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Sezgin Tanrıkulu'nun TSK ile ilgili sözlerini eleştirdi
  10 Eyl CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Sezgin Tanrıkulu'nun TSK ile ilgili sözlerini eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile ilgili sözlerinin kabul edilemeyeceğini ve konunun parti organlarında görüşüleceğini belirtti.

 • CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri'ni töhmet altında bırakan açıklamalarını eleştirdi
  09 Eyl CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri'ni töhmet altında bırakan açıklamalarını eleştirdi

  CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Türk Silahlı Kuvvetleri hakkındaki ifadelerini kabul edilemez olarak nitelendirdi ve konunun yetkili organlarda görüşüleceğini belirtti.

 • Sezgin Tanrıkulu'nun TSK'ya yönelik iftiralarına ilişkin CHP'den açıklama: Kabul edilemez, konu yetkili organlarımızda görüşülecektir
  09 Eyl Sezgin Tanrıkulu'nun TSK'ya yönelik iftiralarına ilişkin CHP'den açıklama: Kabul edilemez, konu yetkili organlarımızda görüşülecektir

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partisinin Diyarbakır milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun ''Türk Silahlı kuvvetleri, 15 köylüyü helikopterden attı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de bunu doğruladı'' sözlerine ilişkin açıklamada bulundu. Öztrak, ''Diyarbakır Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun, milletimizin gözbebeği Türk Silahlı Kuvvetleri'ni töhmet altında bırakan ifadeleri kabul edilemez. Bu konu yetkili organlarımızda görüşülecektir'' ifadelerini kullandı.

 • CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak: Danışman tartışmasıyla ilgili gereken açıklamalar yapıldı
  04 Eyl CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak: Danışman tartışmasıyla ilgili gereken açıklamalar yapıldı

  CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, danışman tartışmasına ilişkin, 'Bu konuyla ilgili gerekli açıklamalar yapıldı. Daha fazla açıklama gerektiren bir durum ortada yok' dedi. Öztrak ayrıca, Kerkük'te yaşanan olayları kaygıyla takip ettiklerini ve tarafları sükunete davet ettiklerini belirtti.

 • Faik Öztrak'tan Bilal Erdoğan'a 'İdealist' Eleştirisi: 'Babanızın Sarayında, Onun Kurduğu Vakıflarda Keyif Sürürken Siz Ne Kadar İdealistsiniz?'
  04 Eyl Faik Öztrak'tan Bilal Erdoğan'a "İdealist" Eleştirisi: "Babanızın Sarayında, Onun Kurduğu Vakıflarda Keyif Sürürken Siz Ne Kadar İdealistsiniz?"

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Yüzbinlerce öğretmen atanmamış, özel okullarda insanlık dışı ücretlerle çalıştırılıyor. Atanabilen öğretmen yoksulluk sınırı altındaki maaşıyla ayın sonunu getirmeye çalışıyor. Ama Erdoğan’ın oğlu Bilal Bey’in ‘İdealist değilsiniz, memur olmak için öğretmen oluyorsunuz’ suçlamalarına maruz kalıyor. Mahdum Bey’e sormak lazım; babanızın sarayında, onun kurduğu vakıflarda keyif sürerken siz ne kadar idealistsiniz” dedi. Öztrak, CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır'ın iki küçük kızının fotoğrafının yer aldığı bir video paylaşan eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e "Ahlaki erozyona uğramış AK Partili sabık belediye başkanı, Grup Başkanvekilimizin iki küçük kızına dil uzatmaya cüret ediyor. Bu nasıl bir rezalettir. Bu nasıl bir ahlaksızlıktır" diye tepki gösterdi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: Enflasyon artıyor, ekonomik gidişat kötüleşiyor
  04 Eyl CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak: Enflasyon artıyor, ekonomik gidişat kötüleşiyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, enflasyonun arttığını ve ekonomik gidişatın kötüleştiğini söyledi. Ayrıca, Kerkük'teki olayları takip ettiklerini ve Türkiye'deki sosyal risklerin arttığını belirtti.

 • ''Yerel seçimlerde Konya'yı alacağız'' diyen CHP hedef büyüttü: Tüm büyükşehir belediyelerini kazanacağız
  04 Eyl ''Yerel seçimlerde Konya'yı alacağız'' diyen CHP hedef büyüttü: Tüm büyükşehir belediyelerini kazanacağız

  Daha önce, ''Yerel seçimlerde Konya'yı bile alacağız'' diyen CHP hedef büyüttü. MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, ''Yaklaşan yerel seçimlerde, önceki seçimde kazandığımız belediyelere yenilerini ekleyeceğiz. Biz CHP'li başkanlarca yönetilen belediyelerde sosyal demokrat belediyeciliğin en güzel örneklerini veriyoruz. Önümüzdeki seçimler için bütün büyükşehir belediyelerini kazanma iddiamızı ortaya koyuyoruz.'' ifadelerini kullandı.

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Perinaz Mahpeyker Yaman'ın danışman olarak atanmadığını açıkladı
  03 Eyl CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Perinaz Mahpeyker Yaman'ın danışman olarak atanmadığını açıkladı

  CHP Sözcüsü ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, Perinaz Mahpeyker Yaman'ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun danışmanı olarak atandığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

 • CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tüm danışmanlarının görevine son verildi
  02 Eyl CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun tüm danışmanlarının görevine son verildi

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, 4 Haziran tarihinden itibaren Genel Başkanımız tüm danışmanlarının görevini sona erdirdiğini açıkladı. Medyada tartışılan ismin danışmanlığa atanması söz konusu değildir.

 • Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti'nin kalesi Konya'yla ilgili iddialı çıkış: Alınmayacak bir yer değil
  01 Eyl Kılıçdaroğlu'ndan AK Parti'nin kalesi Konya'yla ilgili iddialı çıkış: Alınmayacak bir yer değil

  Türkiye, 2024 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin havasına yavaş yavaş giriyor. Yaşadığı seçim mağlubiyetine rağmen istifa çağrılarına kulak tıkayan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yerel seçimler için iddialı konuştu. CHP Sözcüsü Faik Öztrak'ın ''Bursa, Balıkesir ve hatta Konya'yı bile alacağız. Göreceksiniz'' sözleri sorulan Kılıçdaroğlu, ''Evet, Konya da alınmayacak yer değil. İyi bir aday bulursak, başarabiliriz'' yanıtını verdi.

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak, TCMB'nin faiz artışını eleştirdi
  24 Ağu CHP Sözcüsü Faik Öztrak, TCMB'nin faiz artışını eleştirdi

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz oranlarını yükseltme kararını eleştirerek, bu artışın kredilere yansıyacağını ve ekonominin yavaşlayacağını, işsizliğin daha da artacağını belirtti. Öztrak, 'Hani ekonomi iyiydi?' diye sordu.

 • CHP Ekonomi Masası Yeni Dönemde Çalışmalarına Başlıyor
  23 Ağu CHP Ekonomi Masası Yeni Dönemde Çalışmalarına Başlıyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki Ekonomi Masası heyeti, yeni dönemde çalışmalarına başlıyor. Geçen dönem 44 ili ziyaret eden ve 40 bin kilometreden fazla yol kateden heyet, yeni kadrosuyla ekonomi ile ilgili sorunları yerinde inceleyip çözüm önerileri sunmak için çalışacak. Heyet, il programlarının yanı sıra sektörel toplantılara da yer verecek ve deprem bölgesindeki ekonomik tabloyu özel olarak inceleyecek. Ayrıca, gıda, tarım, tekstil, konut gibi sektörlere ilişkin daimi komisyonlar kurulacak ve kapsamlı toplantılar yapılacak. Heyette CHP Genel Başkan Yardımcıları ve milletvekilleri yer alacak.

 • Fatih Belediye Başkanı, İBB'nin çöp toplama sorumluluğunu reddetti
  22 Ağu Fatih Belediye Başkanı, İBB'nin çöp toplama sorumluluğunu reddetti

  Fatih ilçesinde bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye binası önündeki çöpleri toplama görevinin ilçe belediyesine ait olduğunu söyleyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak'a Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan'dan cevap geldi. Turan, İBB'nin karşısında yer alan 50. Yıl Parkı'nın ve diğer 24 parkın İBB sorumluluğunda olduğunu belirtti. Ayrıca, Ağaç A.Ş personelinin grevde olduğunu ve bu nedenle çöp toplama sorununun oluşmuş olabileceğini ifade etti.

 • CHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Kılıçdaroğlu çekip gitmelidir' sözlerine ilk yanıt
  21 Ağu CHP'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kılıçdaroğlu çekip gitmelidir" sözlerine ilk yanıt

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ''Kılıçdaroğlu benimle kaç yarışa girdi? 13'te 13 yaptı. Şimdi 14 de olsa, 15 de olsa bu arkadaştan bir şey olmaz. En hayırlısı kendisi çekilip gitmesi lazım'' sözlerine CHP'den yanıt gecikmedi. Sözcü Faik Öztrak, ''Cesareti varsa televizyona çıksın, bunları genel başkanımızın yüzüne söyleyip cevabını alsın. Bir önceki seçimde yaşadığı Ankara, İstanbul, Adana, Antalya, Mersin yenilgilerini nereye koyduğunu, neden istifa etmediğini bir açıklayıversin'' ifadelerini kullandı.

 • Öztrak'tan, Kkm Kararına Tepki: 'Karar Öncesinde Banka Hisselerinde Yaklaşık 400 Puanlık Düşüş Yaşandı.
  21 Ağu Öztrak'tan, Kkm Kararına Tepki: "Karar Öncesinde Banka Hisselerinde Yaklaşık 400 Puanlık Düşüş Yaşandı.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Bankası’nın payını azaltma kararı aldığı Kur Korumalı Mevduat Hesabı ile ilgili “2018 yılında başlayan tek adam yönetiminin bu ülke ekonomisine diktiği son tüydür” dedi. Öztrak, karar ile ilgili “Sormak istiyorum: Bu kararın öncesinde cuma günü banka hisselerinde yaklaşık 400 puanlık bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün arkasında, bazı ‘bıyıklı yatırımcıların’ kararı önceden haber alarak harekete geçmesi söz konusu mudur, değil midir? Bu konuya da hızla açıklama getirilmesi gerekiyor. Güveni sağlamak, bankacılık sektöründe tansiyonu daha fazla yükseltmemek için bunu hemen yapmak şart” değerlendirmesini yaptı.

 • CHP'li Öztrak: Duygusal kopuşlara, melankoliye kapılma lüksümüz yok
  21 Ağu CHP'li Öztrak: Duygusal kopuşlara, melankoliye kapılma lüksümüz yok

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti yöneticilerinin duygusal kopuşlara ve melankoliye kapılmaması gerektiğini belirtti. Öztrak, parti içinde demokratik süreçlerin işlemesini sağlamak için gerekenleri yaptıklarını ve yerel seçimlerde tarihi bir zafer için çalışacaklarını söyledi.

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Yerel seçimde Bursa, Balıkesir ve hatta Konya'yı bile alacağız
  19 Ağu CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Yerel seçimde Bursa, Balıkesir ve hatta Konya'yı bile alacağız

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, AK Parti'nin yönetimindeki belediyeleri alacaklarını öne sürerek iddialı çıkışta bulundu. Öztrak, "Kongrelerimizle ayağa kalkıyoruz. Yerel seçimlerde tarihi başarıya imza atacağımıza inanıyoruz. Bu sefer Bursa, Balıkesir ve hatta Konya'yı bile alacağız. Göreceksiniz" dedi.

 • Faik Öztrak'tan İmamoğlu'nun İstanbul kararıyla ilgili açıklama: Genel Başkan'ın söylediğini yapmış oldu
  15 Ağu Faik Öztrak'tan İmamoğlu'nun İstanbul kararıyla ilgili açıklama: Genel Başkan'ın söylediğini yapmış oldu

  28 Mayıs seçimlerini kaybettikten sonra CHP'de değişim rüzgarları esiyor. İBB Başkanı İmamoğlu, 'İstanbul'u bir kez daha savunmak için yola çıkıyorum' diyerek İBB Başkanlığı'na aday olduğunu açıkladı. CHP Sözcüsü Faik Öztrak ise İmamoğlu'nun bu kararıyla Genel Başkan'ın sözlerini yerine getirdiğini belirtti.

 • CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
  14 Ağu CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, 31 Mart 2024'te yapılacak Mahalli İdareler seçimlerinde ittifak konusunu kamuoyunda tartışmak için daha vakit olduğunu düşündüklerini söyledi.

 • Faik Öztrak: 'Akbelen'deki Çevre Katliamını Görüşmek İçin Meclis Toplanıyor.
  07 Ağu Faik Öztrak: "Akbelen'deki Çevre Katliamını Görüşmek İçin Meclis Toplanıyor.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, TBMM Genel Kurulu’nun yarın “Akbelen ormanı” gündemi ile toplanacağını anımsattı ve “Akbelen’deki çevre katliamını görüşmek için bu hafta salı günü bizim talebimiz üzerine Meclis toplanıyor. Bu defa AK Parti vekilleri, çocuklar gibi kapıların arkasına saklanmasınlar. Millet inim inim inlerken tatillerinden vazgeçsinler de Meclis çalışmaya başlasın. İşleri sarayın keyfine bırakmayalım. Milleti ezdirmeyelim” dedi.

 • CHP Tüzük Değişikliği Önerileri 10 Bini Aştı
  07 Ağu CHP Tüzük Değişikliği Önerileri 10 Bini Aştı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, tüzük çalışmalarının hızla devam ettiğini ve şu ana kadar partilerine intikal eden tüzük değişikliği önerilerinin sayısının 10 bini aştığını açıkladı.

 • CHP'li Öztrak: Tüzük değişikliği önerisi 10 bini aştı
  07 Ağu CHP'li Öztrak: Tüzük değişikliği önerisi 10 bini aştı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, tüzük değişikliği önerilerinin sayısının 10 bini aştığını açıkladı. Öztrak, tüzük çalışmalarının hızla devam ettiğini ve üyelerin katılımına açık olduğunu belirtti.

 • CHP Tüzük Değişikliği Önerileri 10 Bini Aştı
  07 Ağu CHP Tüzük Değişikliği Önerileri 10 Bini Aştı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, partilerine intikal eden tüzük değişikliği önerilerinin sayısının 10 bini aştığını açıkladı. Öztrak ayrıca gelir adaletsizliği, enflasyon ve vatandaşın yaşadığı ekonomik sıkıntılara dikkat çekti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Atatürk konulu dizinin yayınlanmamasını eleştirdi
  03 Ağu CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Atatürk konulu dizinin yayınlanmamasını eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Atatürk konulu dizinin yayınlanmaması kararına ilişkin, 'Söz konusu karar; dijital platformun, ülkemizin ve partimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e karşı işlenen nefret suçuna ortak olması anlamına gelir' dedi.

 • CHP'li Öztrak: Dijital platform, nefret suçuna ortak oluyor
  03 Ağu CHP'li Öztrak: Dijital platform, nefret suçuna ortak oluyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Atatürk konulu dizinin yayınlanmaması kararına ilişkin, 'Söz konusu karar; dijital platformun, ülkemizin ve partimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e karşı işlenen nefret suçuna ortak olması anlamına gelir' dedi. Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Öztrak, Atatürk'ü konu alan bir dizi filmin yayınlanacağı dijital platformun, sonradan aldığı yayınlamama kararına ilişkin, 'Dün bu platformun yöneticileri, dizinin sadece ülkemizde TV'de ve sinemalarda gösterilmesine karar verildiğini açıkladı. Bu kararın, bir süredir Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkında nefret söylemi içeren yakışıksız ifadeler kullanan, bu projeye karşı lobi yaptığı da bilinen Amerika Ermeni Ulusal Komitesi'nin baskısıyla alındığı iddiaları var. Ayrıca bu kuruluşun, ABD ve Avrupa'daki Ermenileri de Ermenistan Cumhuriyeti vatandaşlarını da temsil etmediğini biliyoruz. Söz konusu karar; dijital platformun, ülkemizin ve partimizin kurucusu büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e karşı işlenen nefret suçuna ortak olması anlamına gelir. Bunu en sert şekilde kınıyoruz ama bu işin esas sorumlusu olan Dışişleri Bakanlığı'ndan herhangi bir açıklama gelmemesini de hayretle karşılıyoruz. Eğer karar bu şekilde uygulanacaksa şimdiden duyuralım; örgütümüzü, üyelerimizi ve tüm milletimizi bu platformu boykot etmeye ve platformdaki üyeliklerini sonlandırmaya davet edeceğiz' diye konuştu.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Atatürk konulu dizinin yayınlanmamasını eleştirdi
  03 Ağu CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Atatürk konulu dizinin yayınlanmamasını eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Atatürk konulu dizinin yayınlanmaması kararına tepki göstererek, bu kararın ülkemizin ve partinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e karşı işlenen nefret suçuna ortak olması anlamına geldiğini belirtti. Öztrak ayrıca, bu kararın Amerika Ermeni Ulusal Komitesi'nin baskısıyla alındığı iddialarının olduğunu ve Dışişleri Bakanlığı'ndan herhangi bir açıklama gelmemesini hayretle karşıladıklarını ifade etti. Öztrak, eğer bu karar uygulanacaksa CHP'nin platformu boykot etme ve üyeliklerini sonlandırma çağrısı yapacağını söyledi. Ayrıca Öztrak, Türkiye'nin enflasyon sorununa da değinerek, enflasyonun gelecek seyrini gösteren çekirdek enflasyon rakamlarının yüzde 60'a dayandığını ve Merkez Bankası'nın yıl sonu enflasyon hedefinin bile tutmasının zor olduğunu belirtti.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Disney+ Atatürk dizisi kararına tepki gösterdi
  03 Ağu CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Disney+ Atatürk dizisi kararına tepki gösterdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, Disney+ dijital medya hizmet sağlayıcısının 'Atatürk' dizisini yayımlamama kararına tepki göstererek, platformu boykot etme çağrısı yaptı. Öztrak ayrıca, hükümetin ekonomi politikalarını eleştirerek, enflasyonun artışını ve TÜİK'in verilerinin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

 • Faik Öztrak'tan Devlet Bahçeli'ye: 'Aç Tavuk Kendini Darı Ambarında Sanırmış'
  01 Ağu Faik Öztrak'tan Devlet Bahçeli'ye: "Aç Tavuk Kendini Darı Ambarında Sanırmış"

  CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin CHP’li belediyelerle ilgili açıklamasına ilişkin “Hiçbir CHP’li mafya liderleri ile kol kola fotoğraf çektirmemiştir. CHP’ye geçen belediyelerde fetret dönemi sona ermiş, halka hizmet dönemi başlamıştır. Belediyelerin Cumhur İttifakı’na geçmesi meselesine gelince, aç tavuk kendini darı ambarında sanırmış” dedi. Öztrak, kurultay ve yerel seçimlere hazırlandıklarını belirterek, "Taptaze bir güçle milletimizin huzuruna çıkacağız. Bir yandan da yerel yönetim seçimleri için çalışıyoruz. En iyi, en uygun, yöre halkının içine sinecek, belediye başkan adaylarını belirleme çalışmaları hızla ilerliyor” diye konuştu.

 • CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
  01 Ağu CHP Sözcüsü Öztrak, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, "Aylık enflasyon iki haneye dayanmışken asgari ücret de maaşlar da aylıklar da bırakın yılı, bırakın 6 ayı, 3 ayı, ayda bir güncellense bile emekçinin, memurun, emeklinin kaybını telafi etmez. Bunu milletimiz yaşayarak görüyor.

 • CHP'li Öztrak: Taptaze bir güçle, milletimizin huzuruna çıkacağız
  01 Ağu CHP'li Öztrak: Taptaze bir güçle, milletimizin huzuruna çıkacağız

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, CHP'nin yenilenme sürecinin hızla ilerlediğini ve en kısa sürede tüzük ve parti programının yenileneceği kurultayın toplanacağını belirtti. Öztrak, ayrıca yerel seçimlere hazırlanmak için çalıştıklarını ve hedeflerinin oy sayısını artırmak olduğunu ifade etti. Öztrak, ayrıca hukuksuzluklara karşı mücadele edeceklerini ve orman katliamının takipçisi olacaklarını vurguladı.

 • CHP, Yerel Seçimlere Hazırlanıyor
  01 Ağu CHP, Yerel Seçimlere Hazırlanıyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, parti olarak yenilenme sürecine girdiklerini ve önümüzdeki kısa sürede yerel seçimlere hazırlanacaklarını belirtti. Öztrak, ayrıca enflasyonun dünyanın en sinsi ve adaletsiz vergisi olduğunu vurgulayarak, hükümetin ekonomiyi şişirerek dengeleri bozduğunu ifade etti. Öztrak, ağaç katliamı ve hukuksuzluk konularında da takipçi olacaklarını ve hedeflerinin oy sayısını artırmak olduğunu söyledi.

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Merkez Bankası, milyonları çift haneli enflasyonla ezmeye devam edecek
  27 Tem CHP Sözcüsü Faik Öztrak: Merkez Bankası, milyonları çift haneli enflasyonla ezmeye devam edecek

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın 2023 yılı enflasyon beklentisini yüzde 58'e, gıda fiyatları enflasyon beklentisini ise yüzde 61,5'e çıkarmasıyla ilgili açıklama yaptı. Öztrak, hükümetin açlık sınırındaki asgari ücret ve altındaki ücretlerle çalışmaya mahkum ettiği milyonların 2,5 yıl boyunca çift haneli enflasyonla ezilmeye devam edeceğini belirtti.

 • CHP Parti Meclisi, Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı
  24 Tem CHP Parti Meclisi, Kılıçdaroğlu başkanlığında toplandı

  Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Toplantıya CHP Parti Meclisi üyeleri ve birçok parti yetkilisi katıldı. Toplantıda Kılıçdaroğlu'nun yanı sıra CHP Sözcüsü Faik Öztrak da bir konuşma yaptı.

 • CHP Parti Meclisi, Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığında Toplandı
  23 Tem CHP Parti Meclisi, Kemal Kılıçdaroğlu Başkanlığında Toplandı

  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde toplandı. Toplantıya birçok parti meclisi üyesi katıldı ve Kılıçdaroğlu'nun ardından CHP Sözcüsü Faik Öztrak da bir konuşma yaptı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İmamoğlu'nun online toplantı görüntülerine tepki gösterdi
  19 Tem CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İmamoğlu'nun online toplantı görüntülerine tepki gösterdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun partinin yetkili isimleriyle yaptığı online toplantı görüntülerine tepki gösterdi. Öztrak, partinin kongre sürecine uygun olmayan, hiyerarşiyi dikkate almayan ve etik olmayan toplantıları doğru bulmadıklarını belirtti. Ayrıca Öztrak, MYK toplantısında ekonomideki gelişmelere ve zamlara karşı alınacak tedbirleri gözden geçirdiklerini ve pazartesi günü eksik kalan bazı illere ve ilçelere atamalar yaptıklarını açıkladı.

 • CHP'li Öztrak: Etik olmayan toplantıları doğru bulmayız
  19 Tem CHP'li Öztrak: Etik olmayan toplantıları doğru bulmayız

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun partinin yetkili isimleriyle yaptığı online toplantı görüntülerine ilişkin, 'Partimizin kongreler süreci hızla ilerlerken, partimizin geleneklerine uymayan, hiyerarşisini dikkate almayan, etik olmayan toplantıları da doğru bulmayız' dedi. CHP'li Öztrak, Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında olağanüstü toplanan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısının ardından parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İmamoğlu'nun Zoom toplantısını eleştirdi
  19 Tem CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İmamoğlu'nun Zoom toplantısını eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Zoom toplantısını eleştirerek, ülkenin zor durumda olduğu bir dönemde bu tür toplantıları doğru bulmadıklarını söyledi. Öztrak, ayrıca CHP'nin kongre sürecinin hızla ilerlediğini ve geleneklerine uymayan, etik olmayan toplantıları da doğru bulmadıklarını belirtti. Öztrak, CHP'nin gemisini limana hasarsız yanaştırmaya kararlı olduğunu vurguladı.

 • CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İmamoğlu'nun online toplantısını eleştirdi
  19 Tem CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İmamoğlu'nun online toplantısını eleştirdi

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun partinin yetkili isimleriyle yaptığı online toplantı görüntülerine ilişkin eleştirilerde bulundu. Öztrak, partinin kongre sürecine uygun olmayan, hiyerarşiyi dikkate almayan ve etik olmayan toplantıları doğru bulmadıklarını belirtti. Ayrıca, CHP'nin ekonomideki gelişmelere ve zamlara karşı aldığı tedbirleri gözden geçirdiklerini ve zulme karşı çıkmaya devam edeceklerini ifade etti.

 • CHP Sözcüsü Öztrak: 'Hiyerarşiyi dikkate almayan, etik olmayan toplantıları doğru bulmayız'
  19 Tem CHP Sözcüsü Öztrak: 'Hiyerarşiyi dikkate almayan, etik olmayan toplantıları doğru bulmayız'

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partinin kongre sürecinde hiyerarşiye uymayan, etik olmayan toplantıları doğru bulmadıklarını belirtti. Öztrak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CHP'li kurmaylarla gerçekleştirdiği toplantının partiden habersiz yapıldığını ifade etti. Partinin genel başkanı ve merkez yönetim kurulu, partinin itibarını korumak için çalışacaklarını vurguladı.

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Parti İçi Toplantıları Eleştirdi
  19 Tem CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Parti İçi Toplantıları Eleştirdi

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, partinin kongre sürecinin hızla ilerlediği dönemde, parti içindeki toplantıların hiyerarşiye uymadığını ve etik olmadığını belirtti. Öztrak, parti yönetiminin partiyi yıpratmamak için çaba gösterdiğini ve genel merkezin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun toplantısından haberdar olmadığını ifade etti.

 • Basına sızdırılan toplantı için CHP'den zehir zemberek açıklama! Söylenenler, Ekrem İmamoğlu'nu kara kara düşünecek
  19 Tem Basına sızdırılan toplantı için CHP'den zehir zemberek açıklama! Söylenenler, Ekrem İmamoğlu'nu kara kara düşünecek

  İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun CHP'nin önde gelen isimleriyle yaptığı gizli online toplantıya ait görüntüler sızdırıldı. Olay büyük yankı uyandırırken CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, "Partimizin geleneklerine uymayan, hiyerarşisini dikkate almayan, etik olmayan toplantıları doğru bulmuyoruz. Yarışmaya evet diyoruz ama bu süreçte partimizin yıpratılmasını da doğru bulmuyoruz" ifadelerini kullandı.

 • CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ekrem İmamoğlu ile partinin ileri gelenlerinin gerçekleştirdiği online toplantıdan partinin haberinin olmadığını söyledi.
  19 Tem CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ekrem İmamoğlu ile partinin ileri gelenlerinin gerçekleştirdiği online toplantıdan partinin haberinin olmadığını söyledi.

  CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Ekrem İmamoğlu ile partinin ileri gelenlerinin gerçekleştirdiği online toplantıdan partinin haberinin olmadığını söyledi.

 • Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ: Kemal Bey attığı imzayı inkar edecek insan değildir
  19 Tem Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ: Kemal Bey attığı imzayı inkar edecek insan değildir

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda desteklediği Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptıkları gizli anlaşmada, İçişleri Bakanlığı, iki bakanlık ve MİT'i alacaklarını söyleyen Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, katıldığı canlı yayında çok konuşulacak açıklamalar yaptı. Özdağ, "Yazılı mutabakat metni bende ve Kemal Bey'de var. Protokol CHP adına Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi adına Ümit Özdağ tarafından imzalanmıştır. Kemal Bey attığı imzayı inkar edecek insan değildir." dedi.

 • CHP, Meclisi Taşeron İşçi Sorunu İçin Olağanüstü Toplantıya Çağırıyor
  17 Tem CHP, Meclisi Taşeron İşçi Sorunu İçin Olağanüstü Toplantıya Çağırıyor

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, MYK toplantısında hükümetin politikalarını ele alarak, taşeron işçi sorununu çözmek için Meclisi olağanüstü toplantıya çağırdıklarını açıkladı. Öztrak, ayrıca ÖTV artışını eleştirerek, hükümetin acımasız politikalarının ücretlilere ve dar gelirlilere zarar verdiğini belirtti.

 • CHP'den Ümit Özdağ'ın açıklamalarına yanıt geldi: İki protokolde de İçişleri ve MİT ile ilgili bir madde yer almadı
  17 Tem CHP'den Ümit Özdağ'ın açıklamalarına yanıt geldi: İki protokolde de İçişleri ve MİT ile ilgili bir madde yer almadı

  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci turunda desteklediği Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ile anlaşma yaptıklarını söyleyen Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, seçimin kazanılması halinde üç bakanlık ile MİT'in kendilerine verileceğini iddia etti. Kendisinin İçişleri Bakanı olacağını söyleyen Özdağ'ı yalanlayan CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Zafer Partisi ile kamuoyuna açıklanan bir protokol yapıldı. İki protokolde de İçişleri Bakanlığı ve MİT ile ilgili bir madde yer almadı." şeklinde konuştu.

Advertisement