Fas'ın Ecowas'a Üyelik Süreci - Son Dakika

Fas'ın Ecowas'a Üyelik Süreci

30.08.2017 05:07
Fas'ın Ecowas'a Üyelik Süreci, System.String[]

Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita'nın, Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) Komisyonu Başkanı Marcel Alain de Souza ile bir araya geldiği bildirildi.

Fas Dışişleri Bakanı Nasır Burita'nın, Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) Komisyonu Başkanı Marcel Alain de Souza ile bir araya geldiği bildirildi.

Fas'ın başkenti Rabat'ta bir araya gelen ikilinin görüşmesi sonrası basına açıklama yapan de Souza, ECOWAS üyesi ülkelerin, Fas'ın topluluğa dahil olmasını desteklediğine dikkati çekerek, Fas'ın ECOWAS'a tam üyeliğinin gerçekleşmesi için yürütülen hukuki ve teknik işlemlerin yolunda gittiğini bildirdi.

Dışişleri Bakanı Burita da ülkesinin ECOWAS'a üyeliğini, "Fas için stratejik bir tercih" olarak nitelendirdi.

Liberya'nın başkenti Monrovia'ya geçen haziran ayında düzenlenen 51. ECOWAS Zirvesi'nde Fas'ın bu bölgesel topluluğa tam üyeliği meselesi ele alınmış ve Fas'ın üyelik talebi prensipte onaylanmıştı.

Fas, şubat ayında ECOWAS'a katılma talebinde bulunmuştu.

Toplam 15 Batı Afrika ülkesinin üye olduğu ECOWAS, 1975'de kurulan bölgesel bir gruptur. Görevi, sanayi, ulaştırma, telekomünikasyon, enerji, tarım, doğal kay­naklar, ticaret parasal ve mali sorular, sosyal ve kültürel konular başta olmak üzere ekonomik faaliyetin her alanında ekonomik entegrasyonu teşvik etmektir.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Fas'ın Ecowas'a Üyelik Süreci - Son Dakika


Son Dakika

Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor 18:23 Tasarı yasalaştı, trafik sigortası poliçe fiyatları düşüyor Gedson Fernandes G.Saray formalı paylaşım yaptı, taraftarı heyecanlandırdı 17:51 Gedson Fernandes G.Saray formalı paylaşım yaptı, taraftarı heyecanlandırdı Fatih Terim yabancıların biletini kesti! 4 futbolcu gelecek sezon olmayacak 17:34 Fatih Terim yabancıların biletini kesti! 4 futbolcu gelecek sezon olmayacak
1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor 16:46 1915 Çanakkale Köprüsü'nün çelik yapılarını iki fabrikada tam 2 bin işçi üretiyor Okmeydanı'nda giriş çıkışlar kapatıldı! Denetime özel harekat polisleri de katıldı 16:14 Okmeydanı'nda giriş çıkışlar kapatıldı! Denetime özel harekat polisleri de katıldı Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC 16:08 Son Dakika! Yerli koronavirüs aşısının adı belli oldu: TURKOVAC
Ünlü oyuncu Seda Bakan imaj yeniliğine gitti: Bir süre sarışınım a dostlar! 15:19 Ünlü oyuncu Seda Bakan imaj yeniliğine gitti: Bir süre sarışınım a dostlar! Bahçede 2 lira olan kiraz tezgaha gelince 15 lira! Duruma tepki gösteren çiftçi ağaçlarını kesti 15:09 Bahçede 2 lira olan kiraz tezgaha gelince 15 lira! Duruma tepki gösteren çiftçi ağaçlarını kesti
Advertisement