Federal Meclisten Afd'ye 130 Bin Euro İçin 4 Hafta Süre - Son Dakika

Federal Meclisten Afd'ye 130 Bin Euro İçin 4 Hafta Süre

13.11.2018 14:34
Federal Meclisten Afd'ye 130 Bin Euro İçin 4 Hafta Süre

YABANCI ve İslam karşıtı parti AfD'yle ilgili ortaya çıkan bağış skandalında yeni bir gelişme yaşandı.

YABANCI ve İslam karşıtı parti AfD'yle ilgili ortaya çıkan bağış skandalında yeni bir gelişme yaşandı. Almanya Federal Meclis Başkanlığı, AfD yönetiminden detaylı bilgi istedi ve bunun için dört hafta süre tanıdı. Konuyla ilgili kendisine yöneltilen suçlamaları reddeden AfD Federal Meclis Grup Eş Başkanı Alice Weidel ise tüm baskı ve eleştirilere rağmen istifaya yanaşmıyor. İlaç firmasının bağışından haberinin olmadığını belirten Weidel, partinin mali işlerinden kendisinin sorumlu olmadığını söyledi. Ancak daha önce yaptığı açıklamada, bağışla ilgili bilginin kendisine Eylül 2017'de verildiğini söylemişti. Weidel, paranın neden 7 ay sonra iade edildiğine ilişkin sorulara ise cevap vermedi.

GAULAND DESTEK VERDİ

Skandalın ortaya çıkmasından sonra Weidel'a en büyük desteği AfD'nin Federal Meclis Grup Eş Başkanı Alexander Gauland veriyor. Gauland, Weidel'ın bir hatasının bulunmadığını, paranın geç de olsa iade edilmesinin doğu olduğunu söyledi.

İsviçreli bir ilaç firmasının, 2017 genel seçimlerinden önce AfD'ye 130 bin euro bağışta bulunduğu ortaya çıkmıştı. Firmanın bu parayı geçen yıl temmuz ve eylül aylarında partinin Bodensee teşkilatına 18 ayrı havale işlemiyle gönderdiği belirlendi. Şirket havaleyle ilgili, "Biz banka hesap numarasını aldık. Alice Weidel adına parayı gönderdik" açıklamasını yaptı.

YORUMLAR
500
Golfçü Mehmet Kazan: 'Hedefim dünyada ilk 3'te olmak' Golfçü Mehmet Kazan: 'Hedefim dünyada ilk 3'te olmak' Türk Eczacıları Birliği ve 54 Bölge Eczacı Odası 43. Dönem 1. Bölgelerarası Toplantısı düzenlendi Türk Eczacıları Birliği ve 54 Bölge Eczacı Odası 43. Dönem 1. Bölgelerarası Toplantısı düzenlendi Berlin'de para nakil aracı soyuldu Berlin'de para nakil aracı soyuldu
Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Güncel Federal Meclisten Afd'ye 130 Bin Euro İçin 4 Hafta Süre - Son Dakika

Bu haber Hürriyet tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Hürriyet tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Hürriyet kurumudur.

Advertisement