Son Dakika Haberleri: Fenerbahçe ve Galatasaray Son 10 Yılın Piyasa Değeri En Düşük Kadrosuna Sahip

Fenerbahçe ve Galatasaray Son 10 Yılın Piyasa Değeri En Düşük Kadrosuna Sahip

9 ay önce

Galatasaray'ın mevcut kadrosunun piyasa değeri 81,6 milyon, Fenerbahçe'nin ise 75,3 milyon Euro seviyesinde. Bu, son 10 yılın en düşük değerli kadroları demek oluyor.

Gazete Habertürk'ten Sefer Yüksel'in haberine göre, Süper Lig'de şampiyonluk mücadelesi tam gaz sürerken, gözler bu akşam Kadıköy'de oynanacak dev derbiye çevrildi. Lider Galatasaray, Kadıköy'de 19 yıllık galibiyet hasretine son vermek isterken, Fenerbahçe ise maçtan 3 puanı kapıp şampiyonluk yarışında havlu atmak istemiyor. Bu akşamki derbinin bir diğer özelliği de son 10 yılın futbolcu piyasa değeri en düşük kadrolarının mücadele edecek olması.

SON 10 YILIN PİYASA DEĞERİ EN DÜŞÜK KADROLARI

Transfermarkt sitesinin verilerine göre, Galatasaray'ın 25 kişilik kadrosunun güncel piyasa değeri 81.6 milyon Euro iken, Fenerbahçe'nin 29 kişi olan kadrosunun güncel piyasa değeri ise 75.3 milyon Euro. 2007/2008 sezonunda Galatasaray 73.5 milyon Euro'luk, Fenerbahçe ise 89.4 milyon Euro'luk piyasa değeri olan kadro ile mücadele etmişti.

O sezondan bu sezona iki kulübün kadro değerleri hep daha yüksek düzeydeydi. Son 10 yılda 2015/2016 sezonunda Fenerbahçe 195.4 milyon Euro değeri olan kadro ile mücadele ederken, Galatasaray ise 2013/2014 sezonunda 178.2 milyon Euro değerinde kadro ile mücadele etmişti. Mevcut tabloda 8'er milyon Euro'luk piyasa değeri ile Muslera, Maicon ve Feghouli Galatasaray'da en değerli oyuncular olurken, Fenerbahçe'de ise Guilliano ve Janssen 10'ar milyon Euro'luk piyasa değerleri ile ilk sıradalar.

ŞAMPİYONLAR LİGİ GELİRİ AŞKINA

Bu akşamki derbi mali açıdan zor dönemde olan her iki kulüp açısından da başka bir önlem taşıyor. Çünkü her iki kulüp de lig sonunda Şampiyonlar Ligi vizesi alabileceği bir pozisyonda olmak istiyor. Çünkü buradan gelecek 20-25 milyon Euro'luk asgari gelir, hem toplam borcu 1.7 milyar TL'yi aşan Fenerbahçe hem de 1.56 milyarı aşan Galatasaray'ın az da olsa nefes almasını sağlayacak. Fenerbahçe kaybetmesi durumunda, Şampiyonlar Ligi'ne gitme şansını da zora sokacak.


YORUMLAR


"Karnımda Yılan Dolaşıyor" Deyip Kendine Bıçak Saplayan Genç Can Verdi Özel Haber! Ersun Yanal, Fenerbahçe'nin Yeni Teknik Direktörü Oldu

Hababam Sınıfı Oyuncusu Tayfun Akalın, Hayatını Kaybetti