Son Dakika Haberleri: Feridun Düzağaç

Feridun Düzağaç

3 yıl önce

Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleşen Vestel #gururlayerli konserleri, pop-rock sahnemizin başarılı şarkıcı-şarkı sözü yazarlarından Feridun Düzağaç'ı 10 Ocak'ta Zorlu PSM sahnesinde ağırlıyor.

Feridun Düzağaç, System.String[]
Atlantis Yapım iş birliğiyle gerçekleşen Vestel #gururlayerli konserleri, pop-rock sahnemizin başarılı şarkıcı-şarkı sözü yazarlarından Feridun Düzağaç'ı 10 Ocak'ta Zorlu PSM sahnesinde ağırlıyor.

Müzik hayatına üniversite yıllarında başlayan Feridun Düzağaç, ilk kez Mersin'de Tını grubunun solisti olarak şarkı söyledi. Düzağaç, grubun solistliğini üstlenirken günümüzde alametifarikalarından biri olarak anılan şarkı sözü yazarı kimliğini de geliştirmeye başladı. Özdemir Asaf'ın Lavinya'sına yaptığı ilk bestesi, özel radyoların ilk dönemlerinde yayınlandı. Şarkı, Ferdi Tayfur - Emmoğlu'nun ardından ulusal radyoda en çok istek alan ikinci şarkı olma başarısını gösterdi. Öğrenci İndirimi isimli Tını demosu, 1993 yılında Ada Müzik etiketiyle yayınlandı.

Feridun Düzağaç'ın solo kariyeri, 1997 yılında yayınlanan Beni Rahatta Dinleyin isimli albümle başlangıcını yaptı. Farkını hemen belli eden, Feridun Düzağaç imzalı özgün ve samimi şarkı sözlerine sahip şarkıların yer aldığı albümü, 1998 yılında Köprüden Önce Son Çıkış albümü izledi. 2001 çıkışlı © Tüm Hakları Yalnızlığıma Aittir, Feridun Düzağaç'ın kariyerindeki en başarılı albümlerden biriydi.

Giderek daha da olgunlaşan, modern şehir hayatının içinde yaşayan insanların kendi hikayeleriyle özdeşleşen hikayelere yer veren Feridun Düzağaç şarkıları; 2003'te Orijinal Altyazılı, 2005'te Bir Devam Filmi/ Siyah Beyaz Türkçe Dublaj, 2007'de Uykusuza Masallar, 2010'da FD7, 2013'te Flu ve 2015'te Başka albümleriyle müzik dinleyicileri için çok özel bir yere sahip oldu. Feridun Düzağaç, şarkılarının birçoğunu kendisine büyük bir ilham kaynağı olan Bozcaada'da yazdı.

Beni Bırakma, Alev Alev, Kül, FD, Düşler Sokağı ve Boş Ders Şarkısı gibi unutulmaz Feridun Düzağaç şarkıları, 10 Ocak'ta Vestel #gururlayerli konserleri kapsamında gerçekleşecek konserde müzikseverlerle buluşacak!
Kaynak: Etkinlik.io
Marketlerde Yöresel Ürünler İçin Raf Zorunluluğu Geliyor Berat Albayrak Babasının Koluna Girip Mezarlığa Gitti Ankara'da Belediye Otobüsünde Taciz İddiasına Gözaltı