Flamenko'yu Caz Dünyasına Taşıyan Tomatito 14 Aralık'ta İstanbul'da Konser Verecek - Son Dakika

Flamenko'yu Caz Dünyasına Taşıyan Tomatito 14 Aralık'ta İstanbul'da Konser Verecek

11.12.2013 13:38
Flamenko'yu Caz Dünyasına Taşıyan Tomatito 14 Aralık'ta İstanbul'da Konser Verecek, System.String[]

"Flamenko'yu caz dünyasına taşıyan isim" olarak tanınan, "Tomatito" lakabıyla bilinen Jose Fernandez Torres, 14 Aralık'ta İstanbul'da konser verecek.

"Flamenko'yu caz dünyasına taşıyan isim" olarak tanınan, "Tomatito" lakabıyla bilinen Jose Fernandez Torres, 14 Aralık'ta İstanbul'da konser verecek.

Sanatçı, Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda, 14 Aralık Cumartesi günü müzikseverlerle biraraya gelecek.

Müzisyen bir aileden gelen Tomatito, müzikal kariyerine, "Tablao" denilen flamenko gece kulu¨plerinde c¸alarak, 12 yaşında bas¸ladı.

Tomatito, 15 yas¸ında flamenko efsanesi gitarist Paco de Lucia ve s¸arkıcı Camaron de La Isla ile tanıs¸arak, dönemin en büyük flamenko müzisyenlerinin orkestralarında eşlikçi olarak çalışma fırsatı buldu. Tomatito, flamenko albu¨mlerinde konuk sanatc¸ı olarak c¸aldı, 3 solo albu¨m c¸ıkardı.

Carlos Saura'nın bazı filmlerine mu¨zik yapan Tomatito, 2005 yılında "Aguadulce", 2010 yılında "Sonanta Suite" ve 2013 yılında da "Soy Flamenco" ile Grammy Ödu¨lu¨'nu¨ 3 kez kazandı. Sanatçı, Grammy tarihinde, ödül kazanan ilk flamenko müzisyeni olarak tarihteki yerini aldı. - İstanbul

Flamenko'yu Caz Dünyasına Taşıyan Tomatito 14 Aralık'ta İstanbul'da Konser Verecek

- Kaynak: AA

Son Dakika Kültür Sanat Flamenko'yu Caz Dünyasına Taşıyan Tomatito 14 Aralık'ta İstanbul'da Konser Verecek - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Başakşehirli İrfan Can, Şampiyonlar Ligi'nde hat trick yapan 4. Türk futbolcu oldu Seçilmiş ABD Başkanı Joe Biden'ın İran açıklamasında dikkat çeken 'Türkiye' sözleri Son Dakika: Başakşehir, Leipzig'e Sörloth'un son dakika golüyle 4-3 mağlup oldu Çin'de mezbahada 'sosis' yapılmak için bekleyen 40 köpek bulundu Ekrem İmamoğlu, canlı yayında suikast iddialarına ilişkin konuştu: 'Ne oluyor?' dedim ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, karantina süresini 7 ila 10 gün olarak güncelledi ABD'den Atlantik'te Rusya'ya karşı donanma hamlesi! Dünyanın en büyük askeri deniz üssü harekete geçiyor Çavuşoğlu'ndan Türkiye'yi hedef alan Pompeo'ya sert tepki: ABD, Suriye'deki terörist oluşumları destekliyor