Fuhuş Şebekesine 'kıskaç' Operasyonu: 7 Gözaltı - Son Dakika

Fuhuş Şebekesine 'kıskaç' Operasyonu: 7 Gözaltı

11.01.2012 18:14
Fuhuş Şebekesine 'kıskaç' Operasyonu: 7 Gözaltı, System.String[]

Çanakkale'de polisin, 'Kıskaç' adını verdiği fuhuş operasyonunda, şebeke lideri olduğu ileri sürülen 45 yaşındaki M.K.'nın da aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı.

Çanakkale'de polisin, 'Kıskaç' adını verdiği fuhuş operasyonunda, şebeke lideri olduğu ileri sürülen 45 yaşındaki M.K.'nın da aralarında bulunduğu 7 kişi gözaltına alındı. Operasyonda, fuhuş yaptırılan Gürcistan uyruklu 13 kadın da kurtarıldı.

Çanakkale Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekipleri, kentte faaliyet gösteren bir şebekenin Gürcistan uyruklu kadınlara fuhuş yaptırdığını belirleyip çalışma başlattı. Teknik ve fiziki takibin ardından şebeke üyeleri ve bağlantılarını tespit eden polis, dün sabah saatlerinde 'Kıskaç' adı verilen operasyon düzenledi. Operasyonda, şebekenin liderliğini yaptığı ileri sürülen M.K. fuhuş yapılması için kiraladığı evde, diğer şüpheliler H.U. (36), U.A. (33), S.A. (35), E.Ö. (29), H.A. (25) ve E.S. (40) de kendi evlerinde yakalandı. Operasyonda, Gürcistan uyruklu 13 kadın da şebekenin elinden kurtarıldı. Kadınlardan 12'si işlemlerinin ardından sınır dışı edilirken, T.N. hakkında sahte kimlik kullandığı gerekçesiyle işlem yapılacağı daha sonra sınır dışı edileceği belirtildi.

CEZAEVİNDEN YÖNLENDİRİLİYOR İDDİASI

Çetenin, yaklaşık bir ay önce bir başka operasyonda yakalanıp cezaevine konulan R.Ç. (38) ve S.Ö. (39) tarafından yönlendirildiği iddia edildi. Fuhuşa aracılık ettikleri gerekçesiyle tutuklanan S.Ö. adlı kadın ile ortağı R.Ç.'nin, kendilerini ziyarete gelen çete üyelerine, fuhuş yapılacak yerler ve Gürcistan uyruklu kadınlarla ilgili bilgi verdiği öne sürüldü.

GÜRCÜ ŞÜPHELİ İÇİN İNTERPOL'DEN YARDIM TALEBİ

Çanakkale polisinin teknik takipte izine ulaştığı Gürcistan uyruklu 'Baron' lakaplı bir kişinin, ülkesinde fuhuş için kadın temin ettiği, kandırdığı kadınları uçakla Türkiye'ye gönderdiği tespit edildi. Tiflis'te yaşadığı saptanan şüphelinin yakalanması için İnterpol ve Gürcistan yetkilileriyle irtibat kurulduğu öğrenildi.

ŞÜPHELİLER ADLİYEDE

Operasyonda gözaltına alınan, aralarında çete lideri M.K.'nın da bulunduğu 7 kişi emniyetteki işlemlerinin ardından bugün adliyeye sevk edildi.

Fuhuş Şebekesine 'kıskaç' Operasyonu: 7 Gözaltı
Fuhuş Şebekesine 'kıskaç' Operasyonu: 7 Gözaltı
Fuhuş Şebekesine 'kıskaç' Operasyonu: 7 Gözaltı
Fuhuş Şebekesine 'kıskaç' Operasyonu: 7 Gözaltı

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Fuhuş Şebekesine 'kıskaç' Operasyonu: 7 Gözaltı - Son Dakika


Son Dakika

Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu 13:22 Bodrum'da yerleşim alanına 150 metre uzaklıkta yangın çıktı! Ekipler seferber oldu Perakende devi Walmart'tan dikkat çeken karar! Tüm çalışanlarına aşı olma zorunluluğu getirdi 13:12 Perakende devi Walmart'tan dikkat çeken karar! Tüm çalışanlarına aşı olma zorunluluğu getirdi Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı 12:13 Konya'da 7 kişinin öldürüldüğü aile katliamıyla ilgili kahreden sözler: Birkaç kişi araya girdi, barış olacaktı
Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi 12:06 Minibüs ve otomobil kafa kafaya çarpıştı, aynı aileden 5 kişi feci şekilde can verdi Bahçeli, Afganlar konusunda Bakan Soylu kadar iyimser değil: Adı konmamış bir istiladır 11:39 Bahçeli, Afganlar konusunda Bakan Soylu kadar iyimser değil: Adı konmamış bir istiladır Kötü kokular ele verdi! 60 yaşındaki kadının evinden 4 kamyon çöp çıktı 11:14 Kötü kokular ele verdi! 60 yaşındaki kadının evinden 4 kamyon çöp çıktı
Dua Lipa ile Anwar Hadid el ele denize atladı! İlk yorum müstakbel kayınvalideden geldi 10:22 Dua Lipa ile Anwar Hadid el ele denize atladı! İlk yorum müstakbel kayınvalideden geldi Türkiye yangın felaketleriyle boğuşurken Azeri spikerin sözleri tüyleri diken diken etti 09:41 Türkiye yangın felaketleriyle boğuşurken Azeri spikerin sözleri tüyleri diken diken etti
Advertisement