Garsonluk Yapıp, Çim Sulayarak Hayalini Gerçekleştirdi - Son Dakika

Garsonluk Yapıp, Çim Sulayarak Hayalini Gerçekleştirdi

06.12.2016 10:48
Garsonluk Yapıp, Çim Sulayarak Hayalini Gerçekleştirdi

Elazığlı 23 yaşındaki Anıl Yıldırım rap müziği yapma hayalini lokantada garsonluk yapıp, çim sulayarak kazandığı parayla gerçekleştirdi.

Elazığlı 23 yaşındaki Anıl Yıldırım rap müziği yapma hayalini lokantada garsonluk yapıp, çim sulayarak kazandığı parayla gerçekleştirdi.

Necdet ve Sema Yıldırım çiftinin 3 çocuğundan en büyüğü olan Anıl Yıldırım, 8 yıldır rap müziği yapma hayali kuruyordu. Hayalini gerçekleştirmek için Tunceli'nin Pertek ilçesinde lokantada garsonluk yapıp, belediyede mevsimlik işçi olarak çim sulayarak para kazanan Yıldırım, kazandığı parayla rap müzik için gerekli olan ses kartı, mikrofon, kulaklık, gitar, yalıtım paneli, bilgisayar gibi ekipmanları alıp, evinin bir odasını stüdyoya çevirdi.

Bir taraftan garsonluk yapıp, çim sulayarak para kazanan, diğer taraftan da kendi şarkı sözlerini yazan Yıldırım, odasına kurduğu stüdyoda 5 şarkının yer aldığı rap albümü hazırlayarak piyasaya sürdü.

"Kimseden destek almadan yapmak istedim"

2006 yılında rap müzik dinlemeye başladığını belirten 23 yaşındaki Anıl Yıldırım, "2 yıl boyunca rap müziği dinleyicisi olarak kaldıktan sonra ben neden yapamayayım diye düşündüm. Kendimde bu yeteneği gördüm ve müzik yapmak istedim. Tüm müzik dallarına karşı bir ilgim var ve enstrüman çalmayı da çok severim. Daha sonra ev ortamında bu işi nasıl yapacağımı araştırdım. Bunun maliyetli bir iş olduğunu düşündüm. Kimseden destek almadan yapmak istediğim için elimi taşın altına koydum. O dönem lokantada garsonluk yaparak ekipmanlarımı toplama yoluna girdim" dedi.

Lokantada çalıştığı zamanların zor günler yaşadığını aktaran Anıl Yıldırım, "Bir yandan garsonluk ve bulaşık yıkayıp diğer yandan şarkı yazıyordum. Bir hafta sonunda parçayı çıkarıyordum. Lokantada aldığım ücret stüdyomu kurmak için yetmiyordu. Farklı bir iş arama dönemlerine girdim. Daha iyi para kazanabileceğim bir iş arıyordum. O dönemde belediyede mevsimlik işçi olarak işe girdim. Orada çim sulama işi yapıyordum. Sabah erkenden işe gidiyordum, akşama kadar çalışıyordum. Akşam eve geldikten sonra şarkı yazıyordum. Müziğe olan aşkım yaptığım işin zorluğunu aklıma getirmiyordu. Her ay sonunda ihtiyacım olan bir ekipmanı aldım ve 4 ay sonra işi bıraktım. Daha sonra kendi işime yoğunlaştım" diye konuştu.

Kendisinin amacının rap türünde müzikler yapmak olduğunu ifade eden Yıldırım, ilk zamanlar ailesinin kendisine karşı geldiğini ancak zamanla alıştıklarını ve bir gün eve geldiğinde babasının kendi şarkısını dinlediğini duyunca çok duygulandığını kaydetti. Babama bile bu işe sevdirebildiysem bunu yapabilirim diye düşünerek çalışmalarına devam ettiğini söyleyen Yıldırım, "Rap müzik üretirken diğer bir yandan gitar çalmayı öğreniyorum. Çeşitli kurslara gidiyorum. İnternetten ders videoları izleyerek müziğin her dalıyla ilgilenmeye çalışıyorum" diyerek sözlerini tamamladı. - ELAZIĞ

Kaynak: İHA
Tunceli'de bir kişi evinde ölü bulundu Tunceli'de bir kişi evinde ölü bulundu Tunceli'de bir kişi evinde ölü bulundu Tunceli'de bir kişi evinde ölü bulundu 50 yaşındaki adam evinde ölü bulundu 50 yaşındaki adam evinde ölü bulundu

Son Dakika Güncel Garsonluk Yapıp, Çim Sulayarak Hayalini Gerçekleştirdi - Son Dakika


Advertisement