Gaziler Günü - Son Dakika

Gaziler Günü

19.09.2015 14:12
Gaziler Günü, System.String[]

Kızıltepe ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Kızıltepe ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla tören düzenlendi.

Kaymakamlık binası yanındaki Atatürk anıtına çelenk sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla devam edildi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Cumhuriyet Ortaokulu öğretmenlerinden Mehmet Özdurak yaptı.

Özdurak konuşmasında şunları dedi:

"Gazilerimiz ve şehitlerimiz ile birlikte bulunduğumuz bu vatanın korunması için ve özgürce yaşayacak çocuklarımız yarınlarımız için her türlü güçlüğe karşı durmuşlar. Bu savaşta ortak paydamız olan vatan toprakları için Türk, Kürt Arap ve daha niceleri ortak bir amaç etrafında birleşmişler birlikte yaşamdan kopmamış omuz omuza vermişler ve tarih süresince atalarımız her dönem düşman ile mücadeleden vazgeçmemiş düşmanı yurttan atmayı başarmıştır. Tüm gazilerimizin bize yaşattıkları kardeşlik duygusunun ve anılarının önünde bir kez daha minnet ve şükranla eğiliyor hepinizi saygıyla selamlıyoruz."

Törene, Kaymakam Ali Güldoğan, İlçe Emniyet Müdürü Aykut Çetinkaya, 4. Hudut Alay Komutanı Kurmay Albay Mehmet Uğur Şenol, İlçe Jandarma Komutanı Koray Süer ve gazi ve şehit yakınları katıldı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Gaziler Günü - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Sağlık Bakanı Koca'dan İstanbul uyarısı: Risk devam ediyor Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi İstanbul'da resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında uzaktan eğitime geçiliyor Kendisine "Yatakta iyi değil" diyen modele, ünlü oyuncu Halle Berry'den iddialı yanıt 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı Son Dakika: Türkiye'de 28 Kasım günü koronavirüs nedeniyle 182 kişi vefat etti, 30 bin 103 yeni vaka tespit edildi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı