Gözaltı Morluklarından Işık Dolgusu ile Kurtulun - Son Dakika

Gözaltı Morluklarından Işık Dolgusu ile Kurtulun

6 yıl önce

Kadın erkek pek çok kişinin ortak sorunu olan gözaltı morluklarından ışık dolgusu yöntemiyle kurtulmanın mümkün olduğu belirtildi.

Gözaltı Morluklarından Işık Dolgusu ile Kurtulun, System.String[]

Kadın erkek pek çok kişinin ortak sorunu olan gözaltı morluklarından ışık dolgusu yöntemiyle kurtulmanın mümkün olduğu belirtildi.


Gözaltı morlukları, son zamanlarda kozmetik dermatolojide giderek artan şikayet


konusu olmaya devam ediyor. Gözaltı morlukları genetik ve yapısal olarak göz kapağı derisinde pigmentasyon artışına bağlı olarak meydana gelebilir ya da uykusuzluk, düzensiz yaşam biçimi, alkol, sigara kullanımı gibi nedenlerle göz çevresindeki venöz dolaşımın yavaşlamasına bağlı oluşabiliyor. Gözaltı morluklarına çözüm bulabilmek için öncelikle problemin nereden kaynaklandığının iyi anlaşılması ve tedavilerin bu doğrultuda planlanması gerekiyor.


Demir eksikliği anemisi, bazı karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarının da gözaltı morlukları oluşumuna neden olabildiğini belirten Dermatoloji Uzmanı Dr. Gül Yıldırım, "Toplardamarlar mavimtrak bir renge sahip olduklarından göz altlarında mavi-mor halka görünümü ortaya çıkar. Gözaltı morluklarıyla baş edilirken bu mekanizmaları göz önünde bulundurulduğunda tedavide başarı elde etmemiz sürpriz olmayacaktır. Öncelikle alttaki damar ağının kolay görünmesine yol açan derideki incelmenin önüne geçilmesi ve kollajen sentezini arttırıcı işlemler önerilmelidir. Bu amaca yönelik olarak fraksiyonel lazer ile cilt soyma, peeling işlemleri, roller uygulamaları başarılı olacaktır. Derinin hidrasyonunun arttırılmasını sağlayan hyaluronik asid içeren mezoterapi enjeksiyonları, derinin ışığı daha iyi yansıtarak daha parlak ve canlı görünümüne katkı sağlar. Gözyaşı oluğunun belirginleştiği durumlarda yorgun ifadeyi iyileştirmek üzere gözaltı ışık dolgusu anında etki ile yüksek hasta memnuniyeti sağlayan uygulamalardır. Gözaltı ışık dolgusu içerdiği antioksidanlar ve çöküklükleri giderici etkisi ile son zamanlarda sıkça tercih ettiğimiz tedavi yöntemidir. Özel formülü sayesinde güvenli uygulamaya imkan tanırken hızlı iyileşme sağlamaktadır. Dolaşımı arttırmaya yönelik uygulamalar tedavide kullandığımız diğer etkin yöntemlerdir. Öncelikle yeterli uyku tedavide ilk adım olacaktır. İyi bir uyku; lenfatik dolaşımın sağlıklı bir şekilde devamını sağlayarak dolaşımın yavaşlamasına bağlı olarak meydana gelebilecek damar genişlemesinin önüne geçer. Bunun yanında gece yatmadan önce göz çevresi dolaşımını hızlandıracak masaj ile K vitamini ve C vitamini içeren kremler koyu halkaların hafiflemesine yardımcı olur" dedi.


Her şeye rağmen yok edilemeyen inatçı gözaltı morlukları için uygulanan göz kürlerinin nedene yönelik etki göstererek daha hızlı etki sağladığına işaret eden Dr. Yıldırım, "Dolaşımı düzenlemek amacıyla mezoterapi tedavileri, derideki pigmentasyonu hafifletmek ve kollajen sentezini uyarmak üzere yapılan peeling ya da fraksiyonel lazer tedavileri kombine uygulandığında iyi sonuçlar alınmaktadır. Damarlardaki belirginliği hafifletmek ve göz altı çukurluklarını kapatmak üzere dolgu enjeksiyonları hızlı sonuç veren yöntemlerdir. PRP enjeksiyonları ile de uzun vadeli etkili sonuçlar alınmaktadır. Son olarak unutulmaması gereken önemli bir nokta güneş koruyucu kullanımının düzenli olarak sürdürülmesidir. Estetik sorunlar ile ilgili olarak hatırda tutulması gereken önemli nokta; koruyucu basit önlemlerle problemlerin daha başındayken önüne geçilmesi, profesyonel uygulamaların ikinci basamak olarak ele alınmasıdır" şeklinde konuştu. - AYDIN

Haber Yayın Tarihi: 23.06.2014 12:05 Kaynak: İHASon Dakika

ABD'nin 11 askerinin İran saldırısında beyin sarsıntısı geçirdiği ortaya çıktı
Kırmızı ışıkta geçen yayadan ilginç savunma: Ben Avrupa'da kalmış adamım İlkokul öğrencisi, valinin makam aracındaki bayrağı öptü

Son Dakika Haberleri