"Gürültü" tartışmasında iki komşusunu öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi - Son Dakika

"Gürültü" tartışmasında iki komşusunu öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

13.07.2021 12:02

Esenyurt'ta gürültü yaptıkları gerekçesiyle av tüfeğiyle komşuları anne ve oğlunu öldürdüğü, diğer oğlunu da yaraladığı gerekçesiyle hakkında dava açılan sanığın yargılandığı davada, ölen Fadime Kurt'un 12 yaşındaki kızı dinlenildi.

Esenyurt'ta gürültü yaptıkları gerekçesiyle av tüfeğiyle komşuları anne ve oğlunu öldürdüğü, diğer oğlunu da yaraladığı gerekçesiyle hakkında dava açılan sanığın yargılandığı davada, ölen Fadime Kurt'un 12 yaşındaki kızı dinlenildi.

Bakırköy 9. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Akın Aydın, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlandı. Bir kısım müştekiler ile tarafların avukatları da duruşmada hazır bulundu.

Savunma yapan tutuklu sanık Akın Aydın, üzerine atılı suçlamayı kabul ettiğini belirterek, "Eylemi ben gerçekleştirdim. Daha önceden müşteki ve maktullerle aramızda bir şeyler olmuştu ama bunların ne olduğunu hatırlamıyorum. Ben normalde sakin bir insandım. Nasıl böyle bir suç işledim, bilmiyorum." dedi.

Duruşmada, maktul Fadime Kurt'un 12 yaşındaki kızının, sosyal hizmetler uzmanı eşliğinde "müşteki" sıfatıyla beyanı alındı.

Sanığın annesi ve ağabeyini silahla öldürdüğünü belirten müşteki, "Beni görmedi. Belki beni görseydi beni de vurabilirdi. Ailem ile sanık arasında herhangi bir tartışma yoktu. Sanık ateş ederken silah sesi çok yüksek olduğu için bir şey söyleyip söylemediğini duymadım. Evde yüksek sesle müzik dinlemiyorduk. Sanıktan şikayetçiyim." diye konuştu.

Duruşmada ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, mütalaanın hazırlanması için dosyanın cumhuriyet savcısına gönderilmesine karar verdi.

Sanığın tutukluluk halinin devamına hükmeden mahkeme duruşmayı erteledi.

Olayda hayatını kaybeden Tuğrul Kurt'un eşi Gönül Kurt, adliye önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini belirterek, "Benim doğmamış çocuğum babasını görmedi. Bebeğim ve 3 yaşındaki çocuğumla ortada kaldım. Bizim 4 kişilik bir aile olma hayalimiz vardı ama biz bunu yaşayamadık. Hiçbir suçumuz hiçbir günahımız yokken bunlar başımıza geldi." dedi.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, Esenyurt'ta ailesiyle birlikte yaşayan sanık Akın Aydın'ın, 31 Ekim 2020'de üst katından gürültü gelmesi sebebiyle av tüfeğini alarak yukarıya çıktığı ve burada maktul Fadime Kurt ile tartışmaya başladığı anlatılıyor.

İddianamede, sanığın, maktul Kurt'un kapıyı kapatması üzerine kapının arkasında olduğunu bilerek orta kısmına, kilit bölümlerine 5-6 el ateş ettiği, akabinde kapının açılmasıyla Fadime Kurt ve oğlu Emrah Kurt'a da ateş etmeye devam ettiği kaydediliyor.

Sanık Aydın'ın, tartışma ve silah sesleri üzerine merdivenden inen başka bir daire oturan Tuğrul Kurt'a da birden fazla kez ateş ettiği anlatılan iddianamede, Fadime ve Tuğrul Kurt'un hayatını kaybettiği, Emrah Kurt'un da yaralandığı belirtiliyor.

İddianamede, sanık Akın Aydın'ın "kasten öldürme" suçundan 2 kez müebbet hapis ile "kasten öldürmeye teşebbüs etme" suçundan 9 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması isteniyor.

 Gürültü tartışmasında iki komşusunu öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel 'Gürültü' tartışmasında iki komşusunu öldüren sanığın yargılanmasına devam edildi - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Hollanda'da bir şahıs, balkona çıkıp arbaletle yoldan geçenlere ok attı! Polisler evinden 2 cansız beden çıkarttı 18:53 Hollanda'da bir şahıs, balkona çıkıp arbaletle yoldan geçenlere ok attı! Polisler evinden 2 cansız beden çıkarttı Son Dakika: Galatasaray'ın yeni forma göğüs ve sırt sponsoru ARTI Seyahat Acentesi oldu! Aslan, 5 yıl için 250 milyon TL alacak 18:26 Son Dakika: Galatasaray'ın yeni forma göğüs ve sırt sponsoru ARTI Seyahat Acentesi oldu! Aslan, 5 yıl için 250 milyon TL alacak Şenol Güneş'e 10 milyon TL tazminat verilecek 18:04 Şenol Güneş'e 10 milyon TL tazminat verilecek
Eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına avukat cübbesiyle girmeye çalışan kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı 17:52 Eski uzman çavuş Musa Orhan'ın duruşmasına avukat cübbesiyle girmeye çalışan kişi, polislerin dikkati sayesinde yakalandı 18 günlük eşine yatak odasında tecavüz eden şahıs, 17:50 18 günlük eşine yatak odasında tecavüz eden şahıs, "Ayrılırsan 2,5 liralık kurşuna bakar" demiş Otel odasında yaşamını yitiren 24 yaşındaki Sedanur Şen'in son görüntüleri ortaya çıktı 17:38 Otel odasında yaşamını yitiren 24 yaşındaki Sedanur Şen'in son görüntüleri ortaya çıktı
Vatandaşların 1 milyar lirasını dolandırdığı iddia edilen Turcoin kurucusunun serveti dudak uçuklattı: 2 milyon 972 bin 327 adet Bitcoin'im var 17:26 Vatandaşların 1 milyar lirasını dolandırdığı iddia edilen Turcoin kurucusunun serveti dudak uçuklattı: 2 milyon 972 bin 327 adet Bitcoin'im var Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti 16:35 Bulgar ve Yunan turistler kışlık kıyafet almak için Edirne'ye akın etti
Advertisement