Kayseri'den kısa kısa - Son Dakika

Kayseri'den kısa kısa

18.10.2021 13:41
Kayseri'den kısa kısa

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Kayseri Ticaret Borsası tarafından "2021 Ahi Evran Yılı Etkinlikleri" kapsamında düzenlenen "Ahi Evran Ruhuyla Esnafım" ulusal fotoğraf yarışmasının başvuruları 25 Ekim'de sona erecek.

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) ve Kayseri Ticaret Borsası tarafından "2021 Ahi Evran Yılı Etkinlikleri" kapsamında düzenlenen "Ahi Evran Ruhuyla Esnafım" ulusal fotoğraf yarışmasının başvuruları 25 Ekim'de sona erecek.

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, yazılı açıklamasında, yarışma hakkında bilgi verdi.

Kentin ticaret ve sanayisinin her geçen gün gelişerek bugünlere gelmesinde Ahi Evran'ın etkisinin önemine dikkati çeken Çalış, "Erciyes Üniversitesi olarak amacımız, Ahilik müessesini dünya milletlerine en doğru şekilde anlatmak, bu kutsal emaneti sonraki nesillere aktarmak amacıyla unutulmaya yüz tutmuş Ahilik geleneğini fotoğraf sanatıyla tekrardan gelecek kuşaklara belgeleyerek aktarmaktır. Tüm vatandaşlarımızı 'Ahi Evran Ruhuyla Esnafım' ulusal fotoğraf yarışmamıza katılmaya davet ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kocasinan Belediyesinin masa tenisi takımı, turnuvaya damga vurdu

Kocasinan Belediyesi Spor Kulübü Masa Tenisi Erkekler ve Bayanlar A ve B Takımları, Gençler Bölge Takım Yarışmalarında elde ettikleri başarılarla Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, turnuvada başarılı olan takım sporcularını tebrik etti.

Kocasinan her mevsim rengarenk

Kocasinan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, ilçenin dört bir yanını çiçeklerle renklendiriyor.

Fidanlıkta mevsimine göre yetiştirilen çeşitli bitkiler, sonbahar mevsimi ile park ve bahçelerdeki yerini aldı.

Menekşelerin tam bir görsel şölen oluşturduğunu belirten Başkan Çolakbayrakdar, bölgenin estetik güzelliğinin artması için çalışmaların devam edeceğini kaydetti.

Talas ilçesinin parkları kedi ve kuş evleri süslüyor

Talas Belediyesi, "minik dostlara" yönelik yürüttüğü çalışmalar kapsamında yeni yapılan parklar başta olmak üzere ilçe genelindeki yeşil alanlara kuş ve kedi evleri yerleştirdi.

Soğukların kendini iyiden iyiye hissettirmesiyle hayvanların daha güvenli bir kış geçirmeleri için kolları sıvayan Talas Belediyesi, kendi imal ettiği kuş ve kedi evlerini Talas'ın genelindeki parklara yerleştirerek hayvanlar için konforlu bir barınma alanı oluşturdu.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kayseri'den kısa kısa - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: AK Parti MYK'dan asgari ücret duyurusu: Bize iletilen her mesajı alıyoruz 17:56 Son Dakika: AK Parti MYK'dan asgari ücret duyurusu: Bize iletilen her mesajı alıyoruz Köpek saldırısına uğrayan 8 yaşında Mert'in yüzüne 60 dikiş atıldı 16:17 Köpek saldırısına uğrayan 8 yaşında Mert'in yüzüne 60 dikiş atıldı F-35 uçağı havalanamadan denize düştü 15:19 F-35 uçağı havalanamadan denize düştü Burçin Birben: Ebru Gündeş'in okuduğu Saygılarımla şarkısını iblise yazdım 14:40 Burçin Birben: Ebru Gündeş'in okuduğu Saygılarımla şarkısını iblise yazdım Son Dakika! Gaziantep'te 3 aylık bebeğini öldüresiye döven baba Yunus Göç tutuklandı 14:25 Son Dakika! Gaziantep'te 3 aylık bebeğini öldüresiye döven baba Yunus Göç tutuklandı Zorla uyuşturucu içirdiği çocukları istismar etti! Kalabalıktan dayak yedi 14:01 Zorla uyuşturucu içirdiği çocukları istismar etti! Kalabalıktan dayak yedi
MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz 12:24 MÜSİAD: Kurdaki ani hareketliliğin 10-15 gün içinde sona ereceğini düşünüyoruz Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması! 11:13 Türk-İş, Hak-İş ve DİSK'ten ortak asgari ücret açıklaması!
15:32
Advertisement