Son Dakika Haberleri: Hacivat ve Karagöz Çocukları Sevindirmeye Devam Ediyor

Hacivat ve Karagöz Çocukları Sevindirmeye Devam Ediyor

2 yıl önce

Diyarbakır’ın Bismil İlçe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri müdürlüğünce, Hacivat ve Karagöz tiyatro oyunuyla çocukların yüzlerini güldürmeye devam ediyor.

Hacivat ve Karagöz Çocukları Sevindirmeye Devam Ediyor, System.String[]
Diyarbakır'ın Bismil İlçe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri müdürlüğünce, Hacivat ve Karagöz tiyatro oyunuyla çocukların yüzlerini güldürmeye devam ediyor. 28 Şubat kadar devam edecek olan tiyatro etkinlikleri kapsamında sergilenen Hacivat ve Karagöz adlı orta oyunu bu kez Yavuz Selim İlköğretim Okulu tiyatro salonunda 1 ve 2'inci sınıf öğrencileri ile buluştu.

Yavuz Selim İlköğretim Okulu'nda sahnelenen oyun, çocuklar tarafından büyük bir ilgi ve beğeni ile izlendi. Çocuklar, Hacivat ve Karagöz ile keyifli vakitler geçirirlerken, oyunun içeriği sayesinde de doğru beslenmeyi, sokak hayvanlarını korumayı, temizlik alışkanlığı kazanmayı, trafik kurallarını ile birlikte doğa ve aile sevgisini de eğlenerek öğrenme fırsatı buldular. Keyifli diyaloglarla daha da eğlenceli hale gelen doğaçlama gösteri, kahkahalar ve alkışlar eşliğinde coşkuyla son buldu. Program sonunda Bismil Belediyesi Kültür ve Sosyal İşleri müdürlüğü tarafından öğrencilere meyve suyu ve top kek ikram edildi.

Çayırova Belediyesi tarafından Kültür Sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen çocuk tiyatrosunda bu hafta, "Kendini Mıknatıs Zanneden Çocuk" komedi oyunu sahne aldı. - DİYARBAKIRFiyatı 5 Kat Arttı! Akkuş'ta Coğrafi İşaretle Tescillenen Fasulye, Yok Satıyor Tek Celsede Boşanan Sunucu Meltem Acet, Eşinden Rekor Tazminat Alacak Traklar'a Ait 4 Bin Yıllık Kaya Anıtları Bulundu