Son Dakika Haberleri: Halk Otobüsü Şoförü, Apandisiti Patlayan Hastayı Acile Yetiştirdi

Halk Otobüsü Şoförü, Apandisiti Patlayan Hastayı Acile Yetiştirdi

12 ay önce

Aydın'da özel halk otobüsü şoförü Hüseyin Öngören, araca bindikten sonra apandisi patlayan yolcuyu güzergahındaki seferi bırakıp acile yetiştirerek insanlığın ölmediğini herkese gösterdi.

Aydın'da bir özel halk otobüsü şoförü, apandisiti patlayan ve minibüse bindikten sonra fenalaşan hastayı güzergahtan çıkıp trafikte son sürat ilerleyerek acil servise yetiştirdi.

DÖRTLÜLERİNİ YAKIP ACİLE YETİŞTİRDİ

Efeler ilçesinde dün akşam saat 22.40 sıralarında meydana gelen olayda; Hüseyin Öngören'in kullandığı Ata Mahallesi- Adnan Menderes Üniversitesi güzergahında çalışan 17 numaralı özel halk otobüsüne Ata Mahallesi'ndeki bir duraktan binen yolcu bir süre sonra fenalaşarak araç içerisinde kıvranmaya başladı. Diğer yolcuların yardım etmek istediği hasta, apandisitinin patladığını ifade etti. Hasta yolcuyu daha rahat edebileceği bir koltuğa yerleştiren Hüseyin Öngören, dörtlülerini yakıp bütün kırmızı ışıkları geçerek ağrılar içerisinde kıvranan yolcuyu Atatürk Devlet Hastanesi acil servisine yetiştirdi. Hastaya acil servise ulaşması sırasında yardım eden diğer yolcular da gösterdiği duyarlılık nedeniyle özel halk otobüsü şoförü Öngören'e teşekkür etti.


"KIRMIZI IŞIK FALAN DİNLEMEDİM"

Yolcusunun hasta olduğunu duyunca hemen güzergahındaki seferi bırakıp hastane yoluna koyulan duyarlı halk otobüsü şoförü Hüseyin Öngören, "Dün gece saat 22.30 gibi son sırama gidiyordum. Bir tane beyefendi bindi. Yolda yürüyemiyordu. 'Beni hastaneye kadar yetiştirebilir misiniz' dedi. Neyi olduğunu sorduğumda 'apandisitim patladı galiba' dedi. Arabanın içinde kıvranıyordu. Ben de onu alelacele hastaneye yetiştirdim. Dörtlüleri yaktım. Kırmızı ışık falan dinlemedin direk hastane acil kapısına yanaştım. Oradaki doktorlara seslendim. Yolcuların da yardımıyla hastayı hastaneye bıraktık" dedi.


"İNSANLIK GÖREVİMİ YAPTIM"

İnsanlık görevini yerine getirdiğini kaydeden Öngören, "Bir dakika bile düşünmedim. Hepimizin, kimin ne zaman ne olacağı belli olmadığı için o yüzden insanlık görevimi yaptım. Araçta diğer yolcular da vardı. Onlar da bana yardımcı oldular ve zamanında vatandaşı hastaneye yetiştirdik" diye konuştu.

Apandisiti patlayan vatandaşın araca binişi ve hastaneye yetiştirilmesi anbean araç içerisindeki kameraya yansıdı. Duyarlı şoför sayesinde acile yetişen hastanın tedavisinin devam ettiği öğrenildi.
Münbiçli Aşiretler, Türkiye'ye Destek Mesajı Verdi Karayılan'la Çektirdiği Fotoğrafla Tanınan Şarkıcıya 6 Yıl Hapis

Konuşmacıdan Etkilenen 250 Kişi, Topluca Müslüman Oldu