ham:m'dan Mermerle Can Bulan Sofistike ve Doğal Tasarımlar - Son Dakika

ham:m'dan Mermerle Can Bulan Sofistike ve Doğal Tasarımlar

20.06.2016 10:57
ham:m'dan Mermerle Can Bulan Sofistike ve Doğal Tasarımlar, System.String[]

Kullandığı doğal malzemelerle kullanıcıların iç dünyalarına hitap eden tasarımlar ortaya koyan ham:m, yaz mevsiminde mekanları mermerin ferahlatıcı etkisiyle buluşturuyor.

ham:m'da, özgün ve yalın formlarıyla iç mekanlar için zamansız tasarım alternatifleri sunan Neos, Girift, Paytak ve Beyn'in yanı sıra ekmek tahtasından kaselere kadar çeşitlenen fonksiyonel mutfak gereçleri de mermerin sofistike ruhuyla biçimleniyor.

İç Mimar İdil Özbek ve İç Mimar Muhammet Taşlı tarafından kurulan ID-ISTANBUL tasarım ofisinin yarattığı mekanlar için özgün mobilya ve aksesuarlar üretmek üzere doğan ve İstanbul'un farklı adreslerinde açtığı 3 showroom ile hizmet vermeye devam eden ham:m, yaz mevsiminin sıcak atmosferini mermerin doğallığı ve ferahlatıcı etkisiyle karşılıyor. Hem iç, hem de dış mekanlar için farklı fonksiyonlarda tasarlanan Neos, Girift, Paytak ve Beyn yan sehpa ve masalar ile kusursuz detaylar sunan mutfak gereçleri, mekanları Carrara, Toros, Purple ve Tiger Way mermerlerinin çekim gücüyle buluşturuyor.

Dairesel formuyla dikkat çeken Neos yan sehpa, pirinç malzeme ve mermerin bütünleştiği tasarımıyla iç mekan dekorasyonlarında mermerin asaletini temsil ediyor. Formu ve boyutlarıyla fonksiyonel ve rahat bir kullanım sunan Neos'un tablası, tercihe göre ham:m bünyesinde yer alan Carrara, Toros, Purple ve Tiger Way mermerlerinden üretilebiliyor. Neos, zamansız formu ve doğal malzemeleriyle hem iç hem de dış mekanlarda tercih ediliyor.

Masa, yan sehpa ve orta sehpa olarak üç farklı fonksiyonda tasarlanan Girift, mermer ve ahşap malzemeyle üretiliyor. Zamansız detaylarıyla farklı tarzlardaki mekan dekorasyonlarına hitap edebilen Girift, kullanım amacına göre farklı boyut ve tabla seçenekleri sunuyor.

Dikdörtgen formlu mermer tablanın metal iskelet üzerine oturtulduğu Beyn ise masa ve sehpa olmak üzere iki farklı boyut ve fonksiyonda üretiliyor. Tercihe göre ham:m bünyesindeki 4 farklı mermer çeşidiyle tasarlanan Beyn, metal ve mermerin kusursuz birleşimini sunuyor.

Mermer tasarımın hem iç hem de dış mekan dekorasyonlarındaki bütünleyicisi Paytak orta sehpa da mermerin doğal dokusunu yansıtan geometrik formuyla ön plana çıkıyor. Masif meşe malzemenin mermerin sofistike dokusuyla birleştiği Paytak, sade tasarımı ve işlevsel boyutuyla iç mekanlarda esnek bir kullanım sunuyor. Çeşitli aksesuar ve mobilyalarla kombine edilerek farklı dekorasyon alternatiflerine olanak sağlayan Paytak, iç mekan organizasyonunda referans teşkil eden bir rol üstlenebiliyor.

Mutfakta Mermer Asaleti...

Mermerin dayanıklı ve kullanışlı olma özelliğini fonksiyonel mutfak gereçlerine yansıtan ham:m, ihtiyaçlara çözüm üreten tasarımlar ortaya koyuyor. Ekmek kesme tahtasından ceviz kırma kasesine kadar tüm mutfak gereçlerini mermerin doğal, sağlıklı ve uzun ömürlü yapısıyla buluşturan ham:m, zamansız olma hissini mutfaklara da taşıyor. Eski zaman mutfak gereçlerinin vazgeçilmez malzemesi olan mermer, Düz, Funda, Kürek ekmek kesme tahtaları ve Göbekli, Hacıyatmaz gibi fonksiyonel tabak ve kase tasarımlarıyla günümüz mutfaklarındaki yerini alıyor...

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel ham:m'dan Mermerle Can Bulan Sofistike ve Doğal Tasarımlar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nijerya açıklarında saldırıya uğrayan Türk gemisi için devrede! Tüm yetkililere talimat verdi Yine çukura takılıp düşen Orhan Gencebay, bu kez parmağını kırdı Sağlık Bakanı Koca, haritayla paylaştı! İşte il il aşı olanların sayısı Kuraklık tehlikesi sonrası yeni düzenleme hayata geçti! Binalarda yağmur suyu toplama sistemi artık zorunlu Son Dakika: Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel'in bu sezon forma giymesi için QPR ile anlaştı 'La Casa de Papel' dizisinin Tokyo'su Ursula Corbero, üstsüz pozlarıyla takipçilerini mest etti 13 yaşındaki kız çocuğu, kendisini hamile bırakan 14 yaşındaki arkadaşı tarafından öldürüldü 5 çocuğunu öldürüp evi ateşe veren kadın canına kıydı, bıraktığı not tüyler ürpertti