"Hayal-i Temsil"in Galası Atatürk'ün Meslektaşlarıyla Kutlandı - Son Dakika

"Hayal-i Temsil"in Galası Atatürk'ün Meslektaşlarıyla Kutlandı

24.11.2015 12:21
"Hayal-i Temsil"in Galası Atatürk'ün Meslektaşlarıyla Kutlandı

Şehir Tiyatroları'nın beğeniyle seyredilen oyunlarından Hayal-i Temsil "Afife ile Bedia"nın galası 23 Kasım gecesi Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde gerçekleştirildi.

Ahmet Sami Özbudak'ın yazdığı, Yiğit Sertdemir'in yönettiği oyunun galasına; İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Dr. Hayri Baraçlı, Şehir Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, Şehir Tiyatroları Müdürü Salih Efiloğlu, Gencay Gürün, Handan Ertuğrul, Füsun Kostak, Bedri Baykam, Yosi Mizrahi, Hayati Asılyazıcı, Yüksel Aytuğ'un da içinde bulunduğu birçok sanatçı, gazeteci, eleştirmen, akademisyen ve bürokrat katıldı.

Şehir Tiyatroları öğretmenleri de unutmadı. Genel Sanat Yönetmeni Erhan Yazıcıoğlu, oyundan sonra, "Başöğretmenimiz Atatürk başta olmak üzere bütün öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum" diyerek salonda bulunan bütün öğretmenleri sahneye çağırdı. Ayakta alkışlanan oyunun ardından sahneye çıkan bütün öğretmenler de büyük alkış aldı.

Hayal-i Temsil "Afife ile Bedia", eski makyör Dikran Efendi'nin hayalle hatırayı iç içe geçiren masalı; sahnenin "ilk kadın"ları Afife Jale ve Bedia Muvahhit'i; çocuklukları, aşkları, tutkularıyla ilk kez seyirci karşısına çıktıkları sahnede, Darülbedayi sahnesinde bir araya getiriyor. Oyunda; Şebnem Köstem, Hümay Güldağ, Yiğit Sertdemir rolleri paylaşıyor.

YORUMLAR
500
Atatürk Baraj Gölü'ne giren genç kız boğuldu Atatürk Baraj Gölü'ne giren genç kız boğuldu Sivas'ta 4 Eylül Meydanı çalışmaları devam ediyor Sivas'ta 4 Eylül Meydanı çalışmaları devam ediyor Yenimahalle'de Aşure Kazanları Barış ve Kardeşlik İçin Kaynadı Yenimahalle'de Aşure Kazanları Barış ve Kardeşlik İçin Kaynadı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel 'Hayal-i Temsil'in Galası Atatürk'ün Meslektaşlarıyla Kutlandı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement