Son Dakika Haberleri: Hindistan, Arakanlı Müslümanlara Sınırını Kapattı

Hindistan, Arakanlı Müslümanlara Sınırını Kapattı

25 gün önce

Myanmar'dan kaçarak Bangladeş'e sığınan Müslümanların topraklarına girmesini istemeyen Hindistan, biber gazı ve göz yaşartıcı bomba kullanıyor.

Sınır muhafızlar Rohingya'la Müslümanların  Hindistan'a girmelerini önlemek için biber gazı ve göz yaşartıcı bomba kullanıyor.  Hindistan,  Myanmar'dan kaçarak  Bangladeş'e sığınan Müslümanların kendi ülkelerine gelmesini engellemek ülkenin doğu sınırında yoğun tedbirler aldı.

BİBER GAZI VE GÖZ YAŞARTICI BOMBA KULLANIYORLAR

Hindistan sınır muhafızları  Bangladeş'ten  Hindistan'a geçmeye çalışan Arakanlı Müslümanları durdurmak için biber gazı ve göz yaşartıcı bomba kullanıyor.  Hindistan hükümeti Arakanlı Müslümanları durdurmaları için sınır muhafızlarına zor kullanma yetkisi verdi. Sınır Muhafız Güçleri'nden bir yetkili, "Arakanlı Müslümanlara ciddi zarar vermek ve onları tutuklamak istemiyoruz. Ancak Arakanlı Müslümanların  Hindistan topraklarına girmelerini istemiyoruz" dedi.

420 BİN MÜSLÜMAN BANGLADEŞ'E SIĞINDI

25 Ağustos'tan bu güne kadar 420 bin Arakanlı Müslümanın  Myanmar'dan kaçarak  Bangladeş'e sığındığı kaydedildi.  Bangladeş'in mültecilere sığınma kampları sağlamak için gayret gösterdiği belirtildi.

"GÜVENLİĞİMİZE AÇIK TEHDİT"

Hindistan Başbakanı  Narendra Modi hükümetinin Arakanlı Müslümanlara karşı düşmanca tavır taşığı, Rohingya'da  Myanmar hükümetine karşı savaşmak için militan toplamak suçlamasıyla bir El Kaide üyesini tutukladığı belirtildi.  Hindistan'da 2014 yılından beri 270 Arakanlı Müslümanın hapiste olduğu kaydedildi.  Yeni Delhi  Polis Yetkilisi Pramod Singh Khuswah, "Yaptığımız araştırmalarla El Kaide'nin  Myanmar'a karşı dini bir savaş başlatmak için  Hindistan ve  Bangladeş'i üs olarak kullanmak istediklerini ortaya çıkardık. Onlar bizim güvenliğimize açık bir tehdit" dedi.


Hadise ve Hakan Sabancı Yeniden Aşk Yaşamaya Başladı 'Yemekteyiz' Yarışmasının Aykırı Yarışmacısı Serhan Efe Diskalifiye Edildi
'Gelin Evi' Programında Ev Sahibi Gelinin Düğün Görüntüleri Konuklarını Şoke Etti