Son Dakika Haberleri: Resmi Gazete'de yayımlandı! Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

Resmi Gazete'de yayımlandı! Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı

2 ay önce

Cumhurbaşkanı Kararı ile 16 yaş ve üzerindeki motorlu araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkarılmasına bağlı olarak, aynı cins yeni bir aracın ilk alımında terkin edilecek ÖTV'nin üst sınırı 10 bin liradan 15 bin liraya yükseltildi.

Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, 16 yaş ve üzerindeki otomobil, panelvan, minibüs, otobüs, kamyonet, kamyon, TIR çekicisi cins araçların ihraç edilmesi veya hurdaya çıkartılmasına bağlı olarak aynı cins yeni bir aracın ilk iktisabında tahakkuk eden ÖTV'nin terkin edilecek üst sınırı artırıldı.

15 BİN LİRAYA ÇIKARILDI

İndirim miktarları yeni aracın ÖTV matrahı 70 bin liraya kadar olanlarda 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarıldı. Matrahı 70 bin lira ile 120 bin lira arasında olan araçlar için terkin edilecek ÖTV 12 bin lira oldu.

120 BİN LİRAYI AŞAN ARAÇLARDA KALDIRILDI

Yeni aracın ÖTV matrahı 120 bin lirayı aşanlarda ise söz konusu indirim kaldırıldı. Daha önce matrahı 80 bin lirayı aşan araçlarda 3 bin lira ÖTV indirimi uygulanıyordu.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Hurda araçta ÖTV indirimi artırıldı
Haber Yayın Tarihi: 15.06.2019 09:56 Kaynak: AASpiker Nazlı Çelik'in şortlu fotoğrafları sosyal medyada tartışma yarattı Emekliyi usulsüz çalıştıran teşviği faiziyle geri ödeyecek İngiliz fırkateynindeki güçler İran'ın alıkoyduğu gemiyi kurtaramadı