Son Dakika Haberleri: İBB'den indirimli İstanbulkart'a yeni düzenleme

İBB'den indirimli İstanbulkart'a yeni düzenleme

2 gün önce

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, indirimli ulaşım kartlarında yeni düzenlemeye gidildiğini açıkladı. Bundan böyle liseden mezun olup üniversiteye yerleşemeyenler (1 yıl süre ile) ve 'ücretli öğretmenler' de indirimli karttan faydalanabilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, liseden mezun olup üniversite yerleşemeyen ve ücretli öğretmenlerin İstanbulkart'tan indirimli yararlanmasını sağlayacak düzenlemeyi İBB Meclisi'nden geçirdi.

İBB Meclisi'nde oybirliği ile alınan karar doğrultusunda daha önce 40 TL'ye indirilen öğrenci kartından liseden mezun olup üniversite sınavına girmiş ancak herhangi bir bölüme yerleşememiş öğrenciler de bir yıl boyunca yararlanacak.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERE DE UYGULANACAK

Öğretmenlere sağlanan indirimli ulaşım hakkı, MEB'e bağlı eğitim öğretim kurumlarında çalışan "ücretli öğretmenlere" de uygulanacak.

İBB'den indirimli İstanbulkart'a yeni düzenleme
İmamoğlu: Halk Ekmek'teki zam, normal ekmekle ilgili değil

Haber Yayın Tarihi: 12.09.2019 02:24 İBB hizmet binası Seyrantepe'ye taşınacak
İmamoğlu'nun talimatıyla yetim, öksüz ve engelli öğrencilere verilen eğitim yardımı 50 TL artırıldı Topkapı İETT garajı, park olacak 12 yaşındaki öğrenci, öğretmenine cinsel saldırıda bulunduğu gerekçesiyle gözaltına alındı