İftarda Hane Halkının Sofrasına Misafir Oluyorlar - Son Dakika

İftarda Hane Halkının Sofrasına Misafir Oluyorlar

Ramazan ayının sonuna yaklaşıldığı şu günlerde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yönetim kadrosu ve belediye meclis üyeleri evleri ziyaret etti.

İftarda Hane Halkının Sofrasına Misafir Oluyorlar, System.String[]

Ramazan ayının sonuna yaklaşıldığı şu günlerde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yönetim kadrosu ve belediye meclis üyeleri evleri ziyaret ederek, iftar sofrasının bereketini hane halkı ile birlikte paylaşmaya devam ediyor. Günde yaklaşık 20 evin ziyaret edildiği gezilerde hoşgörü, kardeşlik, barış ve empati duyguları daha da pekişiyor.

Beylikdüzü Belediyesi, Ramazan ayını dolu dolu geçiriyor. Ramazan boyunca mahallelerde çeşitli geleneksel etkinlikler, konser ve tiyatrolar düzenleyen, bu kutsal ayın maneviyatını vatandaşa yaşatan Beylikdüzü Belediyesi; ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine günlük 2 bin kişilik sıcak yemek dağıtırken, Suriyeli göçmenleri de unutmuyor. Suriyeliler'e her hafta 75 TL'lik gıda destek çeki dağıtan belediye yetkilileri, ayrıca göçmenler için bir iftar yemeği verdi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iftar sofralarının bereketini ve kutsallığını derinden hissedebilmek ve hissettirebilmek için vatandaşların evlerine konuk oluyor ve hane halkı ile birlikte iftarını açıyor. Ramazan boyunca yaklaşık 500 evin iftar sofrasına misafir olmayı hedefleyen Başkan İmamoğlu; her gün belediye meclis üyeleri ve belediye yönetim kadrosu ile birlikte 20 kadar evi ziyaret ediyor. Ev sahipleri ile sohbet ediyor, Ramazan'ın ruhunu paylaşıyor ve "Hemşehrilerim" dediği Beylikdüzü sakinleri ile kaynaşma, birbirini anlama ve kardeşlik duygularını geliştirme fırsatı buluyor.

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Kurban Bayramı tatilinin trafik kazaları bilançosu: 60 kişi hayatını kaybetti Fenerbahçe'nin eski yıldızı Robin van Persie, sarı lacivertlilerden ayrılık sürecini anlattı 1 Eylül'de hayata geçirilecek Ticari Elektronik İleti Yönetim Sistemi ile istenmeyen ticari mesajlar tarih olacak Beyrut'ta atom bombasını andıran patlamanın basıncı amatör kameramanı yuttu Kilisede ayin yapan papazın Beyrut'taki korkunç patlamadan kaçış anı saniye saniye görüntülendi Son Dakika: Rekor üstüne rekor kırıyor! Altın tüm zamanların en yüksek seviyesini gördü Beyrut'taki patlamada oluşan şok dalgası yüzlerce metre uzaklıktaki aracın camlarını paramparça etti Koronavirüs salgınında vaka sayılarının artması yeni yasakları gündeme getirdi Bursa'da iki genç arasında paylaşılamayan sevgili yüzünden kan aktı Cumhurbaşkanı kararıyla MASAK Başkanı Osman Dereli resmen görevden alındı Aynı dükkanı iki kere soyan hırsızlar, 500 bin lira değerindeki malzemeleri çalıp sırra kadem bastı Çocuğunun önünde karısına anahtarla işkence etti Yeni parti kurmaya hazırlanan Muharrem İnce, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ile görüşecek Tekirdağ'ın tatil beldesinde bayram sonrası sahilden 500 ton çöp toplandı Yeşim Salkım'a küfür eden Murat Övüç'e ilk destek Tuğba Ekinci'den geldi