Son Dakika Haberleri: İftarda Hane Halkının Sofrasına Misafir Oluyorlar

İftarda Hane Halkının Sofrasına Misafir Oluyorlar

3 yıl önce

Ramazan ayının sonuna yaklaşıldığı şu günlerde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yönetim kadrosu ve belediye meclis üyeleri evleri ziyaret etti.

İftarda Hane Halkının Sofrasına Misafir Oluyorlar, System.String[]

Ramazan ayının sonuna yaklaşıldığı şu günlerde Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, yönetim kadrosu ve belediye meclis üyeleri evleri ziyaret ederek, iftar sofrasının bereketini hane halkı ile birlikte paylaşmaya devam ediyor. Günde yaklaşık 20 evin ziyaret edildiği gezilerde hoşgörü, kardeşlik, barış ve empati duyguları daha da pekişiyor.

Beylikdüzü Belediyesi, Ramazan ayını dolu dolu geçiriyor. Ramazan boyunca mahallelerde çeşitli geleneksel etkinlikler, konser ve tiyatrolar düzenleyen, bu kutsal ayın maneviyatını vatandaşa yaşatan Beylikdüzü Belediyesi; ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine günlük 2 bin kişilik sıcak yemek dağıtırken, Suriyeli göçmenleri de unutmuyor. Suriyeliler'e her hafta 75 TL'lik gıda destek çeki dağıtan belediye yetkilileri, ayrıca göçmenler için bir iftar yemeği verdi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, iftar sofralarının bereketini ve kutsallığını derinden hissedebilmek ve hissettirebilmek için vatandaşların evlerine konuk oluyor ve hane halkı ile birlikte iftarını açıyor. Ramazan boyunca yaklaşık 500 evin iftar sofrasına misafir olmayı hedefleyen Başkan İmamoğlu; her gün belediye meclis üyeleri ve belediye yönetim kadrosu ile birlikte 20 kadar evi ziyaret ediyor. Ev sahipleri ile sohbet ediyor, Ramazan'ın ruhunu paylaşıyor ve "Hemşehrilerim" dediği Beylikdüzü sakinleri ile kaynaşma, birbirini anlama ve kardeşlik duygularını geliştirme fırsatı buluyor.

Haber Yayın Tarihi : 28.06.2016 02:41 Kaynak: BültenlerÇöp Kutusunda Bulunan Yüzlerce Ölü Civciv Görenleri İsyan Ettirdi! Yaşlı Adam, Camideki Kasadan Para Çalarken Suçüstü Yakalandı İşte Anket Şirketlerinin 23 Haziran İstanbul Seçimi Tahminleri