Iğdır Valisi Alpman Görevine Başladı - Son Dakika

Iğdır Valisi Alpman Görevine Başladı

Iğdır Valisi Alpman Görevine Başladı
Son Güncelleme: 10.06.2016 16:37

Iğdır Valisi Alpman görevine başladıİçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan son kararnameyle merkeze alınan Vali Davut Haner'in yerine atanan Mülkiye Müfettişi Ahmet Turgay Alpman, yeni görevine başladı.

Iğdır Valisi Alpman görevine başladı

İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan son kararnameyle merkeze alınan Vali Davut Haner'in yerine atanan Mülkiye Müfettişi Ahmet Turgay Alpman, yeni görevine başladı. Vali Alpman ile tanışmak için vilayet önünde uzun kuyruklar oluştu.

Ankara uçağıyla Iğdır'a gelen Vali Ahmet Turgay Alpman'ı valilik önünde İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Ulus, İl Emniyet Müdürü Yüksel Babal, kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri karşıladı. Kuyrukta bekleyen kamu görevlileri, STK temsilcileri görüşen Vali Alpman, önce şeref defterini imzaladı. Ardından makamına geçen Vali Alpman, yaptığı açıklamada, Adana'nın Ceyhan ilçesi doğumlu olduğunu, babasının mesleği gereği birçok ili gezdiğini bildirdi. Iğdır'da hizmet anlamında yapılması gereken ne varsa yapacağına dikkati çeken Vali Alpman, şunları söyledi:

"Sizlerle beraber, siyasi partilerimizle, sivil toplum örgütleriyle ve Iğdır'daki kamu kurum ve kuruluşlarıyla birlikte iş birliği içerisinde çalışmak istiyorum. Bunu yaptığımız takdirde güzel şeylerin olabileceğini düşünüyorum. Iğdır'ın kalkınması için, gelişmesi için ne gerekiyorsa birlikte ter dökeceğiz. Iğdır'da güzel gelişmeler oluyor. Bunun devamını sağlamak bizim görevimiz ve bunu da başaracağımıza, anlımızın, yüzümüzün akıyla üstesinden geleceğimize inanıyorum. Sizlerden de destek bekliyorum."

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Iğdır Valisi Alpman Görevine Başladı - Son Dakika


Advertisement