Son Dakika Haberleri: Iğdır Valisi Pek."Muharrem Ayının Onuncu Günü İslam Tarihi Açısından Birçok Mühim Hadisenin...

Iğdır Valisi Pek."Muharrem Ayının Onuncu Günü İslam Tarihi Açısından Birçok Mühim Hadisenin...

6 yıl önce

Iğdır Valisi Ahmet Pek, Muharrem Ayı'nın 10'uncu gününün İslam tarihi açısından birçok mühim hadisenin gerçekleştiği gün olduğunu belirtti.

Iğdır Valisi Pek.
 Iğdır Valisi Ahmet Pek, Muharrem Ayı'nın 10'uncu gününün İslam tarihi açısından birçok mühim hadisenin gerçekleştiği gün olduğunu belirtti.

Vali Pek, Aşure Günü nedeniyle yayımladığı mesajında, Muharrem Ayı'nın önemine değindi. Pek, mesajında şu ifadelere yer verdi.

"Hz. Peygamberimizin torunu Hz. Hüseyin'in ve çoğu Ehlibeyt mensubu 70'den fazla insanın siyasi ihtiraslar uğruna Kerbela'da şehit edilmesi, bütün Müslümanlar için büyük bir acının tarihidir. Günümüzde Müslümanlara düşen önemli görevlerden biri, bu tür müessif olaylardan ibret almak, dersler çıkarmak ve birlik ve beraberliğimizi zedeleyecek her türlü olumsuz tutum ve davranışlardan kaçınmaktır. Bugün tüm Müslüman alemi Kerbala'nın sızısını yüreğinde hissediyor. Hz. Peygamberimizin torunlarına kıyanlar, bizlere kenetlenmeyi acı bir deneyimle öğretmiş oldular. Hepimiz biriz beraberiz, kardeşiz."

Vali Pek, "Bu duygu ve düşüncelerle başta Kerbela şehitleri olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Muhabir: Emrah Kocabey

Yayıncı: Emine Konuk - IĞDIR


Esad'dan Küstah Afrin Yorumu: Türkiye Terörü Destekliyor ABD'den Son Dakika Afrin Açıklaması: Operasyon Sınırlı Olmalı!
Son Dakika! PYD/PKK'lı Teröristler Reyhanlı'nın Ardından Kilis'e de Roketle Saldırdı