İHH, Türkiye'den Mali'ye ramazan yardımı ulaştırdı - Son Dakika

İHH, Türkiye'den Mali'ye ramazan yardımı ulaştırdı

05.05.2021 11:39
İHH, Türkiye'den Mali'ye ramazan yardımı ulaştırdı, System.String[]

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, ramazan ayı çalışmaları kapsamında Mali'de 14 bin 522 kişiye yardımda bulundu.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, ramazan ayı çalışmaları kapsamında Mali'de 14 bin 522 kişiye yardımda bulundu.

İHH'dan yapılan açıklamaya göre, "Ramazanda umut var" sloganıyla Afrika'ya giden vakıf ekipleri, Mali'nin başkenti Bamako ile çevresinde 14 bin 22 kişiye hayırseverlerin yardımlarını ulaştırdı.

İHH'nın kumanya yardımlarından 6 bin 480, zekat ve fitre bağışlarından ise bin 242 ihtiyaç sahibi faydalandı. Bölgedeki çocuklara 500 bayramlık hediye eden İHH ekibi, ayrıca 70 büyükbaş adak keserek 6 bin 300 kişiye de kurban eti dağıttı. İHH ekibi, son olarak İbrahim Büyükboz adını taşıyacak caminin de temellerini attı.

İHH'nın Mali'deki dağıtımlarına, "Afrikalı Ali" olarak bilinen radyocu Ali Şentürk de katıldı.

Hayırseverler zekatları, fitreleri, sadakaları ve kumanyalarıyla İHH'nın ramazan boyunca gerçekleştireceği kampanyalara destek olabiliyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İHH, Türkiye'den Mali'ye ramazan yardımı ulaştırdı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Bayram sonrası normalleşme başlıyor! İşte masadaki üç aşamalı plan Bayram sonrası normalleşme başlıyor! İşte masadaki üç aşamalı plan Final yapmaya hazırlanan Çukur'un yeni bölümü bu hafta yayınlanmayacak Final yapmaya hazırlanan Çukur'un yeni bölümü bu hafta yayınlanmayacak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bayram namazını Düz Tepe Üs Bölgesi'nde kıldı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bayram namazını Düz Tepe Üs Bölgesi'nde kıldı Biden'den bölgedeki gerginliği zirveye çıkaracak sözler: İsrail'in kendini savunma hakkı var Biden'den bölgedeki gerginliği zirveye çıkaracak sözler: İsrail'in kendini savunma hakkı var Filistin Devlet Başkanı Abbas, İsrail'e tek şart sundu: Kudüs kırmızı çizgimizdir Filistin Devlet Başkanı Abbas, İsrail'e tek şart sundu: Kudüs kırmızı çizgimizdir 3 kişinin öldüğü silahlı çatışmada Sedat Peker bağlantısı 3 kişinin öldüğü silahlı çatışmada Sedat Peker bağlantısı Bekçilerin para kavgasında kan döküldü! Önce arkadaşını vurdu sonra canına kıydı Bekçilerin para kavgasında kan döküldü! Önce arkadaşını vurdu sonra canına kıydı İddaa, şampiyonluk oranlarını güncelledi! Fenerbahçe'ye verilen oran hayrete düşürdü İddaa, şampiyonluk oranlarını güncelledi! Fenerbahçe'ye verilen oran hayrete düşürdü
Advertisement