Son Dakika Haberleri: İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı

27 gün önce

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Bilal Şentürk başkanlığında yapıldı.

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplandı, System.String[]
İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı, Vali Bilal Şentürk başkanlığında yapıldı.

Vali Şentürk, Valilik Toplantı Salonu'ndaki toplantıda, istihdam konusundaki sorunların çözülmesi ve geliştirilmesi konularını değerlendireceklerini belirterek, kaliteli istihdamın kaliteli işten geçtiğini söyledi.

Bilecik'te ciddi bir işsizlik sorununun bulunmadığını ifade eden Şentürk, şöyle konuştu:

"Sadece kalifiye eleman ve kalifiye iş ihtiyacı var. Bilecik'te 6 Organize Sanayi Bölgemiz var. Yenilerinin kurulması için de çabalarımız var. Bu çabalarımızın arkasında yatan asıl neden, yüksek katma değerli istihdam alanlarına hazırlık yapmak. Bunu icra etmek için de ihtiyaçları sağlıklı belirlemek, belirlenen ihtiyaçları giderecek çalışmaları ve programları yapmak. Çocuklarımız okullardan mezun oluyor ama meslek sahibi olamıyor. İlkokul döneminden başlayarak, yeteneklerini ölçerek çocuklarımıza meslek edindirmeliyiz. Pratiğin içinde yetiştirmeliyiz. Lise ve üniversite döneminde de sanayi kuruluşlarında bizzat staj yaparak hem tecrübe kazanmalarını hem de pratiğe dönük çaba sarf ederek meslek sahibi olmalarını sağlama noktasında güzel uygulamalar var. Bunları daha da geliştirerek, alternatif önerilerle bu toplantıların amacına uygun çalışmalar yapabiliriz."


Toplantı, İŞKUR İl Müdürlüğünce faaliyet çalışmalarının yer aldığı sunum ve gündem maddelerinin görüşülmesi ile sona erdi.Sokakta Üst Araması Yapan 2 Polis, Hırsızlıktan Tutuklandı "İntiharımızdan Kimse Sorumlu Değildir" Dedikten Sonra İmam ve Eşi Ölü Bulundu

Merve Boluğur, Havuz İçerisindeki Doğal Haliyle Hayran Bıraktı