İlber Ortaylı "Atatürk'ün ölüm sebebi siroz mu?" sorusuna cevap verdi - Son Dakika

İlber Ortaylı "Atatürk'ün ölüm sebebi siroz mu?" sorusuna cevap verdi

09.11.2021 22:41

Ünlü Türk Tarihçi Prof. Dr. İlber Ortaylı, katıldığı bir canlı yayın programında "Atatürk'ün ölüm sebebi siroz muydu?" sorusunu cevapladı. Ortaylı, "Onu çok söylüyorlar. Atatürk sinirli, biraz sabırsız. Doktor sevmeyen, doktora tahammülü olmayan bir hasta karakter itibariyle. Sağlık kurallarına uymuyor. Atatürk'ün sigarasından bahsedersek onu içen adam iflah olmaz" dedi.

Haber Global'de yayınlanan Candaş Tolga Işık'la Az Önce Konuştum programının bu haftaki konuğu Türk tarihçi, akademisyen, yazar İlber Ortaylı oldu. Ortaylı'ya 83. ölüm yıl dönümü olması nedeniyle "Atatürk'ün ölüm sebebi siroz muydu?" sorusu soruldu.

"O SİGARALARI İÇEN ADAM İFLAH OLMAZ"

Atatürk'ün sağlık kurallarına uymayan biri olduğunu söyleyen Ortaylı, "Sirozu çok söylüyorlar. Şunu herkes söylüyor, Atatürk sinirli, biraz sabırsız. Doktor sevmeyen, doktora tahammülü olmayan bir hasta karakter itibariyle. Sağlık kurallarına uymuyor. Atatürk'ün içkisinden ve sigarasından bahsedin. Bizim gibi plastik filtreli sigaralar içmiyor ama içiyor yani paket paket. Onu içen adam iflah olmaz." dedi.

YORUMLAR (1)
  • Güneyli 01: O zamanlar saf katkısız tütün içiliyordu ne alaka.şimdi içinde 80 çeşit fare zzehiri olan sigarayı içen 80 yaşına kadar yaşıyor. Ne saçma bir açıklama. Aynı sigarayı içen dedem 78 yaşında öldü. 60 ını gören Yarabbi şükür diyor şimdilerde. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
500
Kuşadası'nda 114 düzensiz göçmen kurtarıldı Kuşadası'nda 114 düzensiz göçmen kurtarıldı Hak-İş Genel Başkanı Arslan: 'Kadının yaşadığı sıkıntılar, onu çalışma hayatından koparabiliyor' Hak-İş Genel Başkanı Arslan: 'Kadının yaşadığı sıkıntılar, onu çalışma hayatından koparabiliyor' İş dünyasının acı kaybı İş dünyasının acı kaybı

Son Dakika Güncel İlber Ortaylı 'Atatürk'ün ölüm sebebi siroz mu?' sorusuna cevap verdi - Son Dakika


Advertisement