Son Dakika Haberleri: İnegöl'den Tarihe Yolculuk Başlıyor

İnegöl'den Tarihe Yolculuk Başlıyor

10 ay önce

İnegöl Belediyesi bu yıl Çanakkale gezileri düzenleyecek.

İnegöl'den Tarihe Yolculuk Başlıyor, System.String[]
İnegöl Belediyesi bu yıl Çanakkale gezileri düzenleyecek.

7 yıldır düzenlediği kültür gezileri ile binlerce vatandaşı Bursa, Çanakkale, Konya ve Ankara'ya götüren İnegöl Belediyesi, gezilerin 8'inci yılında formatta bir değişikliğe gitti. 'Haydi İnegöl Ecdat Seni Bekliyor' sloganıyla yapılacak tarihe yolculuğa 18 yaşına girmiş her vatandaş katılabilecek. 18 Mart'ta başlayacak gezilerle, 1915 İnegöllü Çanakkale'yi görme fırsatı bulacak. Ayrıca ilçe halkının destekleriyle 1915 hatm-i şerif okunarak gezinin son turunda duası yine Çanakkale'de yapılacak.

Belediye Başkanı Alper Taban, format değişikliği ile bu yıl farklı bir boyuta taşınan 'Çanakkale Gezilerine' ilişkin basın toplantısı düzenledi. Taban, tarihin önemine vurgu yaptığı açıklamasında kayıtların 19 Şubat 2018 Pazartesi günü başlayacağını hatırlattı. Gezilerdeki yaş sınırının da düşürüldüğünü dile getiren Taban, "18 yaşına girmiş her bireyin katılabileceği Tarihe Yolculuk gezilerimizin kayıtları 28 Şubat'a kadar devam edecek" dedi.

Taban. "İnegöl Belediyesi olarak alt yapı ve üst yapı faaliyetlerini yerine getirirken, bunların yanı sıra kültürel etkinliklerimizi de aynı titizlikle sürdürüyoruz. Şehrimizde geçmiş yıllarda da düzenlenen ve bu yıl 8'incisini gerçekleştireceğimiz kültür gezilerimiz vardı. Biz bu yıl bu kültür gezilerinin biraz daha ötesine geçip tarih bilinci ve tarih şuuru oluşturabilmek adına çok daha farklı bir program yapalım istedik. 'Haydi İnegöl Ecdat Seni Bekliyor' sloganıyla 1915 ruhunu yaşatmak için 1915 hatm-i şerif ile 1915 kişiyle inşallah Çanakkale'ye gideceğiz" dedi. - BURSAHabertürk Yazarı Sevilay Yılman "Artık Belli" Deyip Söyledi: AK Parti'nin İstanbul Adayı Binali Yıldırım Türkiye'nin Konuştuğu Olayda DNA Testinin Sonucu Açıklandı

Vatani Görevini Yapan Asker, Nöbet Tuttuğu Kulübede Ölü Bulundu