İranlı Reformist Siyasetçiden Cumhurbaşkanı Ruhani'ye İstifa Çağrısı - Son Dakika

İranlı Reformist Siyasetçiden Cumhurbaşkanı Ruhani'ye İstifa Çağrısı

19.09.2018 17:50
İranlı Reformist Siyasetçiden Cumhurbaşkanı Ruhani'ye İstifa Çağrısı, System.String[]

İran'da Kalkınma Partisi Genel Başkanı Gulamhüseyin Kerbasçiyan, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye görevinden istifa etmesi için çağrıda bulundu.

İran'da Kalkınma Partisi Genel Başkanı Gulamhüseyin Kerbasçiyan, Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'ye görevinden istifa etmesi için çağrıda bulundu.

İran'da yayımlanan Endişeyi Puya Dergisi'ne konuşan reformist eğilimli Kerbasçiyan, "Eğer Ruhani (bazı engellemelerden dolayı) bir iş yapamıyorsa, bir kahraman gibi görevinden ayrılmalı ve halka, 'ey insanlar ben yapmak istemiştim fakat bir duvarla karşılaştım' demelidir." dedi.

Bunun tek başına Ruhani'nin bir kahraman olmasına katkı sağlamayacağını, en azından halk tarafından nefret edilen bir siyasetçi olmaktan kurtarabileceğine değinen Kerbasçiyan, Ruhani ve hükümetinin seçimlerden önce düşündüklerini yerine getiremediğini belirtti.

Ruhani'nin 2013 seçimleri öncesinde politik olaylar karşısında yavaş davranmakla suçlandığını hatırlatan Kerbasçiyan, "Ruhani ağır bir siyasetçidir. Cumhurbaşkanının ağır değil, aktif olması istenir." ifadelerini kullandı.

Ülkedeki reformistlerin öncelikleri arasında yer alan muhalif lider Mir Hüseyin Musevi'nin ev hapsinden serbest bırakılması konusunun Ruhani'nin öncelikleri arasında yer almadığını dile getiren Kerbasçiyan, Ruhani'nin önceliğinin nükleer anlaşma ve dış politika olduğunu bunun da ABD'nin söz konusu anlaşmadan çekilmesiyle sonuçsuz kaldığını değerlendirdi.

Reformistlere yakınlığıyla bilinen Kerbasçiyan, halkın sorunlarını suhuletle çözme yoluna gittiğini, ülkedeki reformist ve muhafazakarların yapısal değişikliklere gitmemeleri durumunda halkın desteğini alamayacaklarını kaydetti.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İranlı Reformist Siyasetçiden Cumhurbaşkanı Ruhani'ye İstifa Çağrısı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Putin de Türkiye'nin kararlılığını anladı! Karabağ sözleri dengeleri değiştirecek cinsten Şehit Esma Çevik'in babaevine asılan bayrağa saldıran kadın kameralara yakalandı Yolcu otobüsünde 17 yaşındaki genç kızı izleyerek mastürbasyon yapan muavin tutuklandı Kaymakamdan ismini yanlış söyleyen CNN Türk muhabirine soğuk duş!