İş Sanat, Sabahattin Ali'yi Anıyor - Son Dakika
Güncel

İş Sanat, Sabahattin Ali'yi Anıyor

İş Sanat, Sabahattin Ali\'yi Anıyor

Şair ve yazar Sabahattin Ali'nin hikâyeleri İş Sanat'ta yeniden hayat buluyor

05.04.2013 10:43  Güncelleme: 10:46
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Seçkin konser programlarının yanı sıra şiir ve hikâye dinletileriyle de dikkat çeken İş Sanat 65'inci ölüm yıldönümünde Sabahattin Ali'yi anıyor. İzleyicileri, Sabahattin Ali'nin hüzünlü dünyasında bir yolculuğa götürecek olan Gece Kapladı Her Yeri adlı dinletide, hikâyeler ile şarkılar tematik bir akış içinde yer alıyor.

Gece Kapladı Her Yeri adlı dinletide, Sabahattin Ali'nin "Hanende Melek", "Gramofon Avrat" ve "Hasanboğuldu" adlı hikâyeleri, Serdar Yalçın'ın besteleri eşliğinde ve eski bir radyo kayıt stüdyosunun canlandırıldığı sahne düzeninde şarkılarla birlikte seslendiriliyor.

Atilla Birkiye'nin hazırladığı, Mehmet Birkiye'nin sahneye uyarladığı bu özel seçkide Tilbe Saran, Bülent Emin Yarar, Hakan Gerçek ve Metin Belgin Sabahattin Ali'nin hikâyelerine hayat veriyor.

Hikâyeleriyle Sabahattin Ali'nin anılacağı Gece Kapladı Her Yeri adlı dinleti 8 Nisan Pazartesi akşamı İş Sanat'ta gerçekleşiyor.

issanat.com.tr

Sabahattin Ali'den Hikâyeler "Gece Kapladı Her Yeri"

Atilla Birkiye (hazırlayan), Serdar Yalçın (beste, müzik direktörü ve piyano), Mehmet Birkiye (sahneye uygulayan)

Tilbe Saran, Metin Belgin, Bülent Emin Yarar, Hakan Gerçek (şiirleri seslendirenler)

Deniz Erdoğan Likos (mezzo-soprano) Seda Subaşı (keman) Gürhan Eteke (klarnet)

Tarih: 8 Nisan Pazartesi

Saat: 20.00

Yer: İş Sanat

*Dinleti ücretsizdir.

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel İş Sanat, Sabahattin Ali'yi Anıyor - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

 • Kahramanmaraş'ta Ezgi Apartmanı davası devam ediyor
  05:28 Kahramanmaraş'ta Ezgi Apartmanı davası devam ediyor

  Kahramanmaraş'ta 6 Şubat 2023'teki depremde yıkılan Ezgi Apartmanı davasında, 5 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu sanıkların tutukluluk hali devam ederken, firari sanıklar hakkında 'kırmızı bülten' çıkarılması talebi reddedildi. İddianamede, sanıkların 'olası kastla kasten öldürme' ve 'bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma' suçlarından cezalandırılmaları isteniyor.

 • Düzce'de trafik levhasına çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı
  04:11 Düzce'de trafik levhasına çarpan otomobilde 2 kişi yaralandı

  Düzce'nin Yığılca ilçesinde, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu trafik levhasına çarpan otomobilde bulunan 2 kişi yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırıldı ve sağlık durumları iyi olduğu belirtildi.

 • Ezgi apartmanı davası 3 Mayıs tarihine ertelendi
  04:09 Ezgi apartmanı davası 3 Mayıs tarihine ertelendi

  Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremler sonrası yıkılan Ezgi Apartmanı davasının ilk duruşması ikinci günde devam etti. Duruşma sonrası yapılan açıklamada, mahkeme heyeti sanıkların 'kırmızı bülten' ile aranmalarını reddetti. Avukat Ersan Şen, kim sorumlu ve suçlu ise ortaya çıkmasını istediklerini belirtti.

 • Samsun'un Bafra ilçesinde ortak trafik denetimi gerçekleştirildi
  04:07 Samsun'un Bafra ilçesinde ortak trafik denetimi gerçekleştirildi

  Samsun-Sinop kara yolu Kolay Kavşağı mevkisinde yapılan denetimde araç sürücüleri trafik kuralları hakkında bilgilendirildi. Telefonla konuşma, ışık ihlali, takograf ve belge denetimi yapılan uygulamada 224 araç kontrol edildi. Denetimlerde 3 bin 135 lira ceza uygulanan bir sürücüye aracını muayene yaptırmadığı gerekçesiyle ceza kesildi. İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ise yol asayiş uygulamasında 185 kişiye GBT kontrolü yaptı.

 • Tokat Turhal'da 3 araç karıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı
  04:01 Tokat Turhal'da 3 araç karıştığı trafik kazasında 5 kişi yaralandı

  Tokat'ın Turhal ilçesinde meydana gelen trafik kazasında, biri jandarma olan 5 kişi yaralandı. Kazada, Uzman Çavuş S.A. yönetimindeki bir otomobil, diğer iki otomobille çarpıştı. Yaralılar, ambulanslarla Turhal Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.


Advertisement