Işid'in Eylemleri - Son Dakika

Işid'in Eylemleri

03.09.2014 20:03
Işid'in Eylemleri

ABD Dışişleri Bakanı Kerry: "James Foley ve Steven Sotloff'u öldürenler şunu bilmeli ki ABD ne kadar zaman alırsa alsın onlardan hesap soracaktır" "İslam'ın gerçek yüzü, IŞİD'in, terörist katillerin ölçülemez vahşetine dünyanın bir kez daha tanıklık ettiği dün gördüklerimiz değil. İslam'ın gerçek yüzü,

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Amerikalı gazeteciler James Foley ve Steven Sotloff'u öldürenlerden, "ne kadar zaman alırsa alsın" mutlaka hesap soracaklarını söyledi.

Kerry, ABD Dışişleri Bakanlığı'nın Müslüman Toplumlar Özel Temsilcisi olarak atanan Şerik Zafer'in onuruna bakanlık binasında düzenlenen törende konuştu.

Konuşmasına "selamünaleyküm" diyerek başlayan Kerry, Amerikalı serbest gazeteci Steven Sotloff'un Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) tarafından infaz edilmesini gösteren görüntüye atıfta bulunarak bu görüntülerin "İslam'ın gerçek yüzünü" temsil etmediğini vurguladı.

Kerry, "İslam'ın gerçek yüzü, IŞİD'in, terörist katillerin ölçülemez vahşetine dünyanın bir kez daha tanıklık ettiği dün gördüklerimiz değil. Ortadoğu'daki cesur insanların hikayelerini anlatmak için Florida'daki evini terk eden Amerikalı gazeteci Steven Sotloff, bir maskenin arkasında saklanan bir korkağın ortaçağa özgü vahşet eylemiyle aramızdan alındı" dedi.

"Bu savaşı tekrar vereceğiz"

"Bu barbarlığın ve kötülüğün maalesef dünyada yeni olmadığını" ifade eden Kerry, "Dün tanık olduğumuzdan, ondan önce de James Foley ve din ya da mezheplerinden dolayı insanların toplu olarak inanılmaz düzeyde vahşetle öldürülmesinden daha net bir kötülük tanımı düşünemiyorum. Bu türden vahşet ve kötülüğe karşı daha önce savaş verdik. Bana inanın, bu savaşı tekrar vereceğiz. Suriye'de James Foley ve Steven Sotloff'u öldürenler şunu bilmeli ki ABD ne kadar zaman alırsa alsın onlardan hesap soracaktır" diye konuştu,

Kerry, sözlerine şöyle devam etti:

"Şunu vurgulamak istiyorum:  İslam'ın yüzü Steven Sotloff'u öldüren caniler değil. İslam'ın yüzü, inşa etmek yerine sadece yok etmeyi bilen nihilistler değil. Barbarca eylemleriyle barış dinine çirkince hakaret eden maskeli korkaklar da değil. İslam'ın gerçek yüzü, tüm insanoğlunun haysiyetini temel alan bir barış dini olması, Müslüman toplumların yoksulluğa karşı mücadelede liderlik yaptığı, en yıkıcı insani krizlerde ön cephelerde temel sağlık hizmetleri ve acil yardımlar sağladığı, evrensel insan hakları ve temel özgürlüklerin savunuculuğunu yaptığı bir din."

Kerry, Amerikalı Müslümanlar da dahil ABD'deki inanç toplumlarının, herkes için bir güç kaynağı olduğunu belirterek "Onlar bizim ulusal dokumuzun mühim bir parçası ve onlarla ortaklıklarımızı derinleştirmeye bağlılık gösteriyoruz" ifadesini kullandı. - Washington DC

Hamas ve İslami Cihad'dan Filistin direnişine destek çağrısı Hamas ve İslami Cihad'dan Filistin direnişine destek çağrısı Son dakika haberleri | Jandarma'ya sikke satmaya çalışan definecilere darbe Son dakika haberleri | Jandarma'ya sikke satmaya çalışan definecilere darbe Kaçakçıların hayalleri suya düştü! 715 sikkeyi jandarmaya satmaya çalışan 8 kişi yakalandı Kaçakçıların hayalleri suya düştü! 715 sikkeyi jandarmaya satmaya çalışan 8 kişi yakalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Işid'in Eylemleri - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement