İspanya'da iki kiliseye saldırı düzenleyen zanlı terör suçlamasıyla karşı karşıya - Son Dakika

İspanya'da iki kiliseye saldırı düzenleyen zanlı terör suçlamasıyla karşı karşıya

26.01.2023 18:39
İspanya'da iki kiliseye saldırı düzenleyen zanlı terör suçlamasıyla karşı karşıya

İspanya'da dün iki kiliseye saldırı düzenleyen zanlının, bugün terör suçlaması ile hakim karşısına çıkarılması beklendiği aktarıldı.

İspanya'da dün iki kiliseye saldırı düzenleyen zanlının, bugün terör suçlaması ile hakim karşısına çıkarılması beklendiği aktarıldı. Saldırganın, ülkeye kaçak yollarla girdiği ve sınır dışı edilmesine yönelik işlemlerin devam ettiği bildirildi.

İspanya'da dün iki kiliseye saldırı düzenleyen zanlının, bugün hakim karşısına çıkarılması bekleniyor. Saldırganın gözaltına alınmasının ardından polis tarafından evinin arandığı belirtilerek, terör suçlaması ile hakim karşısına çıkarılmak üzere başkent Madrid'e nakledileceği açıklandı.

Daha önce basın tarafından samuray kılıcı ile saldırıyı düzenlediği ifade edilen zanlının, saldırıyı palayla düzenlediği aktarılarak, 25 yaşında ve Fas uyruklu olduğu açıklandı.

Basına konuşan bir polis kaynağı ise, yerel basında zanlının saldırıdan günler veya aylar önce güvenlik görevlileri tarafından izlendiği yönündeki haberleri yalanlayarak, saldırganın ne İspanya'da ne de diğer müttefik ülkelerde suç veya terörizmle ilgili hiçbir mahkumiyeti olmadığını aktardı.

Sınır dışı edilmek üzereymiş

Saldırganın, ülkeye kaçak yollarla girdiği ve geçtiğimiz sene haziran ayından bu yana sınır dışı edilmesine yönelik işlemlerin devam ettiği ifade edildi.

Faslı saldırgan, dün Algeciras kentinde yer alan San Isidro ve Nuestra Senora de La Palma kiliselerine pala ile saldırı düzenlemiş, saldırıda Nuestra Senora de La Palma kilisesinin papazı Diego Valencia hayatını kaybetmiş, San Isidro kilisesinin rahibi Antonio Rodriguez'de dahil toplam 4 kişi yaralanmıştı.

Endülüs bölgesindeki Algeciras kenti, İspanya'ya gelen Faslılar için ana giriş noktası olarak biliniyor. - MADRİD

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500
Sutopunda milli takımların 2023 LEN Avrupa Şampiyonası'ndaki rakipleri belli oldu Sutopunda milli takımların 2023 LEN Avrupa Şampiyonası'ndaki rakipleri belli oldu Avrupa 14 Yaş Altı Circuit Turnuvası'nda milli eskrimciler, 4 madalya kazandı Avrupa 14 Yaş Altı Circuit Turnuvası'nda milli eskrimciler, 4 madalya kazandı İspanya'nın Çin'den Araba İthalatı 2022'de 20 Kat Arttı İspanya'nın Çin'den Araba İthalatı 2022'de 20 Kat Arttı

Son Dakika 3. Sayfa İspanya'da iki kiliseye saldırı düzenleyen zanlı terör suçlamasıyla karşı karşıya - Son Dakika


Advertisement