Isparta'da "İktisadi Düşüncede Görünmez El Metaforu" söyleşisi - Son Dakika

Isparta'da "İktisadi Düşüncede Görünmez El Metaforu" söyleşisi

18.10.2019 17:13
Isparta'da

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Mesud Küçükkalay, Isparta'da "İktisadi Düşüncede Görünmez El Metaforu" söyleşisine katıldı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdullah Mesud Küçükkalay, Isparta'da "İktisadi Düşüncede Görünmez El Metaforu" söyleşisine katıldı.

Küçükkalay, Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Ekonomi Yönetim Topluluğu ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesince ortaklaşa SDÜ Konferans salonunda düzenlenen programın konuğu oldu.

Okumanın çok önemli bir kavram olduğunu anlatan Küçükkalay, şöyle konuştu:

"Bilgisi olmayanın fikri olmaz. Bu sözden yola çıkaraktan gençlere tavsiyem, Okuyun, çok okuyun. Bence her şeyin başı okumak. Hiçbir iktisadi konu aslında ideolojik dünyadan bağımsız değildir. O sebeple iktisadi konulara ihtiyatlı yaklaşmak gerekiyor. O ihtiyadı elden bırakırsanız o bilginin kölesi olursunuz. Kölesi olduğunuz bilginin arka plandaki ideolojinin de hizmetçisi olursunuz, farkında olmazsınız. Bu farkındalığı yaratmak adına konuşmamın katkı sağladığını düşünüyorum."

Küçükkalay, söyleşinin sonunda Adam Smith kitabını imzaladı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Isparta'da 'İktisadi Düşüncede Görünmez El Metaforu' söyleşisi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Türk-İş'in Bakan'a yönelttiği soru asgari ücret zammı görüşmelerine damga vurdu: Bu ücretle geçinmek mümkün mü? Türkiye'de kayıt altında bulunan Suriyeli sayısı 3 milyon 638 bin 288 kişi olarak açıklandı İmamoğlu müjdeyi verdi: İBB inşaatları duran 4 metro hattı için çalışmalara başlıyor Yağmur Sarnıç'tan çocuk özlemi çeken Seren Serengil'e sert sözler Ağrı-İran sınırındaki 81 kilometrelik güvenlik duvarı projesi sona erdi Yaşlı adam sokakta fenalaşıp hayatını kaybetti! Eşinin son bakışı yürek burktu Dünyanın dört gözle beklediği Pfizer-BioNTech'in koronavirüs aşısında üretim yarıya düşürüldü Müşterinin bıraktığı 2 bin dolarlık bahşişi alamayan garson için devreye patronu girip çek yazdı