Son Dakika Haberleri: İsrail, 1915 Olaylarının Kabulünü Öngören Tasarıyı Reddetti

İsrail, 1915 Olaylarının Kabulünü Öngören Tasarıyı Reddetti

2 yıl önce

İsrail parlamentosu, 1915 olaylarının tanınmasını öngören yasa tasarısını reddetti.

Sputnik'in Jerusalem post gazetesine dayandırdığı haberde, "Knesset (İsrail parlamentosu), Eş Atid partisi temsilcisi Yair Lapid tarafından desteklenen 1915 olaylarını tanıma tasarısını oylamayla reddetti" dendi.

"BU KONUDA RESMİ DURUŞ SERGİLEMEYECEK"

Habere göre Lapid, Holokost'u yaşayan halkı temsil eden parlamentonun 1915 olayları olarak tanımaması ve anma gününü tayin etmemesi için hiçbir nedeni olmadığını söyledi.

İsrail Dışişleri Bakan Yardımcısı Tsipi Hotoveli, 1915 olaylarının 100. yıldönümü nedeniyle Erivan'a parlamento heyetinin gönderildiğini hatırlatarak, "Ama ülkemiz, karmaşıklığı ve diplomatik sonuçları ve ayrıca belirgin siyasi doğası nedeniyle bu konuda resmi duruş sergilemeyecek" diye açıkladı.

DAHA ÖNCE SÖZDE SOYKIRIM KABUL EDİLMİŞTİ

Gazete, daha önce Knesset Başkanı Yuliy Edelşteyn'in 2015 yılında hükümeti tutumunu değiştirmeye çağırdığını, 2016'da da parlamentonun eğitim komitesinin 1915 olaylarını kabul ettiğini hatırlattı.
Nasıl Yapıldığını Sadece İki Kişi Biliyor! Günde Bin Tane Üretilip Türkiye'nin Dört Bir Yanına Satılıyor Poşet Formalı Küçük Messi'nin Annesi Konuştu: Her Gün Ölüm Korkusuyla Yaşıyoruz

Malezya'da Gaspçı Dehşeti! Kadını Acımasızca Dövüp Çantasını Alıp Kaçtı