İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi - Son Dakika

İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi

03.08.2014 14:00
İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi, System.String[]

İslam Konferansı Gençlik Forumu’nun twitter üzerinden başlattığı “İsrailli akranıma mektup” kampanyası dünya trend listesinde 4. sıraya kadar yükseldi.

İslam Konferansı Gençlik Forumu'nun (İKGF)  twitter üzerinden başlattığı "İsrailli akranıma mektup" kampanyası dünya trend listesinde 4. sıraya kadar yükseldi.

Forumun, dün akşam 22.00'da #LetterToIsraeliPeer etiketiyle başlattığı ve İsrailli gençlere seslenen İngilizce bir mektubun sosyal medyada yayılmasını hedefleyen kampanyayla ilgili AA muhabirine açıklama yapan İKGF Genel Sekreteri Büyükelçi Elşad İskenderov, kampanya kapsamında kısa sürede 5 milyondan fazla kişiye ulaşıldığını söyledi.

Kampanya etiketinin twitter dünya trendi listesinde  4. sıraya kadar yükseldiği bilgisini veren İskenderov, "Kampanya mektubunu 12 saat içinde  yaklaşık 300 bin İsrailli'ye ulaştırdık. Kampanya devam edecek" dedi.

İsrailli gençlere kendi dinleri, tarihleri üzerinden Gazze'de yaşanan olayların insanlık dışı olduğu anlatmayı hedeflediklerini ifade eden İskenderov,  "İsrailli gençlerden, kendi hükümetlerinin gerçekleştirdiği katliama karşı seslerini yükseltmelerini istiyoruz" diye konuştu.

Büyükelçi İskenderov, "Kampanyaya destek veren herkese İKGF'nin Filistinli üyeleri ve insanlık adına teşekkür ediyoruz" dedi.

Kampanya için dün düzenlenen toplantıya aralarında Ertem Şener, Fatih Er, Fatih Tezcan, Mehmet Akif Ersoy, Sevda Türküsev, Saadet Oruç, Burcu Çetinkaya ve Hikmet Genç'in de bulunduğu bazı gazeteciler ile AK Parti Çorum Milletvekili ve Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Murat Yıldırım katılarak destek vermişti.

Mektuptan

İsrailli gençlere ulaştırılan mektupta, "Vicdanına kulak ver, senin adına çocukların öldürülmesine izin verme" ifadelerine yer verildi.

Gazze'de İsrail hükümetinin yürüttüğü katliamın dünyayı şoke ettiği belirtilen mektupta, "Gazze'deki sahneler dünya çapında milyonlarca insanı öfkelendiriyor, antisemitizmi alevlendiriyor, dinler ve medeniyetler arası düşmanlıkları körüklüyor. Bir dakika dur ve ve vicdanının sesini dinle. Vicdanın bu kara, ağır sorumluluğu taşımak istiyor mu?" denildi. - İstanbul

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel İsrail'in Gazze Saldırılarının Protesto Edilmesi - Son Dakika


Son Dakika

Karabağ'ın sözde lideri Harutyan panik içinde: SİHA'ların korkusuna sığınağa girdi Son Dakika: Devlet erkanı Atatürk'ün huzurunda! İşte Erdoğan'ın Anıtkabir Özel Defteri'ne yazdığı mesaj ABD'nin yeni keşfi ile ilgili bilim kurulu üyesinden gururlandıran ifadeler: Türkiye, aspirini en başından beri korona tedavisinde kullanıyor Kardeşinin borçları nedeniyle 5 çocuğunun uyuduğu odayı kurşun yağmuruna tuttular Apartmanın otoparkında bulunan bir buçuk metrelik yılanın yakalanma anı kamerada Cumhuriyet Bayramı'na damga vuran görüntü: Karton toplayıcıları arabalarını Türk bayraklarıyla süsledi Trump'ın miting alanı üzerinde uçan özel uçak, F-16 ile hava sahası dışına çıkarıldı Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde yeniden bir araya gelecek