İsveç'te uyuşturucu çetelerinin kanlı hesaplaşması, 12 yaşındaki kızın hayatına mal oldu - Son Dakika
BBC

İsveç'te uyuşturucu çetelerinin kanlı hesaplaşması, 12 yaşındaki kızın hayatına mal oldu

İsveç'te uyuşturucu ticaretiyle bağlantılı çetelerin silahlı çatışmasının ortasında kalan bir kız çocuğu hayatını kaybetti. Talihsiz çocuğu vuran kişi ise henüz yakalanamadı.

İsveç'te uyuşturucu çetelerinin kanlı hesaplaşması, 12 yaşındaki kızın hayatına mal oldu, System.String[]

İsveç'in başkenti Stockholm'de 12 yaşındaki bir kız çocuğunun çeteler arasındaki silahlı çatışmanın ortasında kalıp kendisine isabet eden bir kurşunla hayatını kaybetmesi ülkeyi yasa boğdu.

ÇOCUĞU VURAN KİŞİ YAKALANAMADI

Adı açıklanmayan çocuğun pazar sabahı bir araba parkında beklerken çete mensupların kurşununa hedef olduğu belirtildi. Bir arabadan açılan ateşte, çetenin asıl hedefinin başka bir çetenin iki üyesi olduğu ve çocuğu vuran kişinin yakalanamadığı ifade edildi. Çocuğun yaşamını yitirdiği noktaya çiçekler ve mumlar bırakılırken hükümet, son yıllarda tırmanışa geçen çete şiddetini engellemekte yetersiz kalmakla suçlandı.

İsveç'te uyuşturucu çetelerinin kanlı hesaplaşması, 12 yaşındaki kızın hayatına mal oldu

CEZALAR AĞIRLAŞTIRILACAK

Adalet Bakanı Morgan Johansson, yerel TT ajansına çetelerle bağlantılı suçlara daha ağır cezalar getireceklerini söyledi. Emniyet Genel Müdürü Anders Thornberg, artan çete şiddetine son vermek için "gerekeni yapacaklarını" belirtirken muhalefet milletvekillerinden Johan Forssell, "İsveç'i daha güvenli hale getirecek" bir strateji belirlenmesi çağrısında bulundu. İsveç'te geçen yıl çetelere karşı özel bir görev gücü oluşturulmuş, polise yeni yetkiler tanınmıştı. Ateşli silah ve uyuşturucuyla bağlantılı suçların cezası da artırılmıştı.

BU YILIN İLK ALTI AYINDA 20 KİŞİ VURULDU

Polisin açıkladığı verilere göre ülkede 2020'nin ilk altı ayında 163 ateş açma olayında 20 kişi hayatını kaybetti. Geçen yıl kayıtlara geçen 334 ateş açma olayında 42 kişi ölmüştü. Polis, çetelerin uyuşturucu ticaretiyle bağlantılı olduğunu söylüyor.

Haber Yayın Tarihi: 04.08.2020 09:32

Son Dakika Dünya İsveç'te uyuşturucu çetelerinin kanlı hesaplaşması, 12 yaşındaki kızın hayatına mal oldu - Son Dakika Dünya

BBC
YORUMLAR (2)

Son Dakika

ABD'nin TikTok ve WeChat'i yasaklamasının ardından Çin'den "güvenilmez şirket ve kişiler" hamlesi geldi Öfkeli abla, anne babasını odaya kilitleyen kardeşini öldürdü Kemal Ayvaz ile tek celsede boşanan Hanife Gürdal: Kemal'a çıplak fotoğraf atan kadınlar beni eleştiriyor Türk mutfağının zenginliği Emine Erdoğan himayesinde dünyaya tanıtılacak Tasarladığı cihazla anne ve babasının mezarlarını izleyip, dua okuyor Kemal Kılıçdaroğlu'nun gençlik yıllarına ait bağlamalı fotoğrafı ortaya çıktı Aleyna'nın şüpheli ölümünden sorumlu tutulan Ümitcan Uygun'a atılan mesajlar insanlıktan utandırdı: Kaşıyanı kaşıyacaksın Midibüsüne 'Roketçi Cemal' yazdıran sürücü, kesilen cezaya tepki gösterdi