İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Hacı Bayram Veli Türbesi'ni Ziyaret Etti - Son Dakika

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Hacı Bayram Veli Türbesi'ni Ziyaret Etti

3 yıl önce

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni kurduğu partinin Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle Anıtkabir'i ve Hacı Bayram Veli Türbesi'ni ziyaret etti.

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Hacı Bayram Veli Türbesi'ni Ziyaret Etti, System.String[]

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yeni kurduğu partinin Genel İdare Kurulu (GİK) üyeleriyle Anıtkabir'i ve Hacı Bayram Veli Türbesi'ni ziyaret etti.


İlk olarak Anıtkabir'e gelen Akşener, Aslanlı Yol'dan yürüyerek, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı.


Parti yönetimi, saygı duruşunun ardından Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Burada Anıtkabir özel defterini imzalayan Akşener, şunları yazdı:


"Aziz Atatürk, bugün kuruluşunu tamamladığımız İyi Parti Kurucu Genel Başkanı olarak, Kurucu Genel İdare Kurulu üyelerimizle birlikte huzurunuzdayız. İyi bir Türkiye'yi gerçekleştirmek için yola çıktık. Zaman göstermektedir ki ne zaman çizdiğiniz yoldan çıkıldı ise mutlaka ülke olarak acı bedeller ödemekteyiz. Siz, bir ömrü Türk Milleti'ne adadınız ve her şeyinizi milletimize bırakarak aramızdan ayrıldınız. Sizin bu fedakarlığınızı örnek alarak çalışacağız ve başaracağız. Size söz veriyoruz. Allah bizi utandırmasın. Ruhunuz şad olsun."


Akşener ve beraberindekiler, daha sonra Hacı Bayram Veli Türbesi'ni ziyaret etti. Ziyaretin ardından basın mensuplarının "Ne dua ettiniz?" sorusuna Akşener, "Allah yolumuzu açık etsin, bizi utandırmasın, rızasından ayırmasın, vicdanlarımızdan ayırmasın diye dua ettim. Allah, inşallah eşit rekabet şansını bizlere nasip etsin." karşılığını verdi.


"Ayakkabılar eskiyecek"


"Bundan sonraki işiniz ne olacak?" sorusu üzerine Akşener, önce başkanlık divanını seçeceklerini, sonra da bir toplantı gerçekleştireceklerini bildirdi.


"Partisinin logo ve ambleminin tartışılmasına" ilişkin bir soruya ise Akşener, "İlgiye bağlıyorum. Yok farz edemiyor kimse. Asıl mesele bu." yanıtı verdi.


İyi Parti'nin dikkate alındığını belirten Akşener, bütün Anadolu'yu gezeceğini vurgulayarak, "Sandalyeler yerine ayakkabılar eskiyecek." dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Akşener, Hacı Bayram Veli Türbesi'ni Ziyaret Etti

Haber Yayın Tarihi: 26.10.2017 12:21 Kaynak: AASon Dakika

Burun ameliyatı olmaya gitti, kalbinin doğuştan delik olduğunu öğrendi
Kim Milyoner Olmak İster'de 60 bin TL'lik yemek sorusu yarışmacıya zor anlar yaşattı Bakan Soylu'nun taziyelerini ilettiği Nakşibendi şeyhinin ölümünde sır perdesi aralandı

Son Dakika Haberleri