İzmir'de 4 Günlük Mizah Festivali - Son Dakika

İzmir'de 4 Günlük Mizah Festivali

25.05.2016 12:43
İzmir'de 4 Günlük Mizah Festivali, System.String[]

İzmir'de, 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2. İzmir Mizah Festivali, İzmirlilere keyifli bir 4 gün yaşatacak.

İzmir'de, 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2. İzmir Mizah Festivali, İzmirlilere keyifli bir 4 gün yaşatacak.

Büyükşehir Belediyesi, 'İzmir Mizah Festivali'nin bu yıl 2.'sini gerçekleştirecek. 26-29 Mayıs tarihleri arasında İzmir Sanat Merkezi, Havagazı Fabrikası ve Kent Kütüphanesi'nde düzenlenecek etkinlikler kapsamında, edebiyat, karikatür, tiyatro ve sinema alanlarında söyleşi, atölye, sahne ve film gösterileri yer alacak. Bu yıl festivalin 'Onur Yazarı' olarak, mizah edebiyatımızın yaşayan en önemli ustası Muzaffer İzgü seçimli. Kent Kütüphanesi'nde gerçekleştirilecek açılış töreninde, karikatür sanatının büyük ustası Tonguç'un bir sergisi de açılacak. Küratörlüğünü mizah tarihçisi Turgut Çeviker'in yaptığı sergi, Tonguç'un 'Soyut' dergisine çizdiği karikatürlerden oluşuyor. Festival çerçevesinde, Turgut Çeviker'in Erdoğan Kar'la birlikte yaptıkları 'Türk Canlandırma Sineması Tarihi' başlıklı belgeselin dünya prömiyeri de yer alacak. Usta tiyatrocu, mizah ustası Ali Poyrazoğlu, yasakları ve alışkanlıkları ti'ye alan, ezber bozan yapıtı 'Ödünç Yaşamlar'ı 26 Mayıs'ta, açılışın ardından, İzmir Sanat'ta sahneleyecek. İzmir 2. Mizah Festivali'nde sinemadan da iki komedi yer alıyor. 27 Mayıs'ta İzmir Sanat'ta Yüksel Aksu'nun 'İftarlık Gazoz'u gösterilecek. Filmden önce Festival Yönetmeni Vecdi Sayar'la Yüksel Aksu 'Sinemada Mizah' konusunda söyleşecekler. 29 Mayıs akşamı ise Ömer Uğur'un 'Guruldayan Kalpleri'i gösterilecek. Yönetmenin ve oyuncuları Algı Eke ve Necip Memili'nin katılacağı gösteri, Havagazı Fabrikası'nda yapılacak. Algı Eke, son Sadri Alışık Ödülleri'nde 'Yılın En Başarılı Kadın Komedi Oyuncusu' seçilmişti. 29 Mayıs'ta 'Guruldayan Kalpler'den önce, Havagazı Fabrikası'nda bir stand-up ve dinleti de yer alacak. Mizah yazılarıyla ve stand-up gösterileriyle tanınan Vedat Özdemiroğlu ile müzisyen Şirin Soysal'ın birlikte sahne alacağı gösteride Timur Selçuk ve Bertolt Brecht'ten parçalar seslendirilecek. Dinletide, Soysal'a piyanoda Adem Gülşen eşlik edecek. İzmir Karikatürcüler Platformu sözcüsü ve Homur Mizah Grubu İzmir Temsilcisi Mustafa Yıldız'ın 27 Mayıs'ta Kent Kütüphanesi bahçesinde gerçekleştireceği Karikatür Atölyesi ile aynı gün akşam İzmir Sanat'ta gerçekleşecek 'Kadın ve Mizah' konulu panel, festivale renk katan etkinlikler arasında yer alıyor. Panele dört kadın çizer, Menekşe Çam, İltem Dilek, Meral Onat ve Betül Yılmaz katılacak.

İzmir'de 4 Günlük Mizah Festivali
İzmir'de 4 Günlük Mizah Festivali
İzmir'de 4 Günlük Mizah Festivali
İzmir'de 4 Günlük Mizah Festivali
İzmir'de 4 Günlük Mizah Festivali

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Kültür Sanat İzmir'de 4 Günlük Mizah Festivali - Son Dakika


Son Dakika

ABD polisinin şüpheli şahsı kurşuna dizdiği anların görüntüleri ortaya çıktı Hollandalı golcü Klaas-Jan Huntelaar, eski takımı Schalke 04'e geri döndü Ümitcan Uygun'un ağabeyi, Müge Anlı'yı ölümle tehdit etti Sağlık Bakanlığı koronavirüs aşısı için 10 kuralı belirledi! 4 gruptakilere aşı yapılmayacak Estetik harikası çıktı! Survivor Nagihan'ın yeni halini görenler tanıyamıyor Gram altın tekrar 500 TL olur mu? Ünlü analist İslam Memiş son gelişmeleri değerlendirdi Rusya lideri Putin, dondurucu soğukta buz gibi suya girdi Türkiye'de yaygın olan iki marketin fiyatlarında yüzde 100'e varan fark bulunuyor