John Malkovich ve Nedim Saban'dan belgesel sürprizi - Son Dakika

John Malkovich ve Nedim Saban'dan belgesel sürprizi

17.03.2020 08:03
John Malkovich ve Nedim Saban'dan belgesel sürprizi, System.String[]

Dünyaca ünlü sanatçı John Malkovich, "The Music Critic" adlı tek kişilik gösterisini 13 Mart'ta İstanbul'da sahneledi.

Dünyaca ünlü sanatçı John Malkovich, "The Music Critic" adlı tek kişilik gösterisini 13 Mart'ta İstanbul'da sahneledi. Eleştirmenlerin ünlü besteciler hakkındaki yazılarını onların rolüne girerek okuyan Malkovich, oyuna 2010 yılında kendisini İstanbul'da izleyen ve ağır şekilde eleştiren Nedim Saban'ın yazısını da dahil etti.

Saban'ın eleştirisini okuduğu zaman böylesi bir yazıyı ancak tiyatroya tutkuyla bağlı olan birinin yazabileceğini söyleyen Malkovich, "Umarım onunla bir gün tanışırım" diyerek Saban'a uzaktan selam göndermişti. İkili ilk kez İstanbul'daki gösteri öncesinde bir araya geldi. Malkovich, Saban'ı basına "Hayatımda beni en çok etkileyen yazının yazarı" olarak tanıttı.

Malkovich ile Saban işbirliği, yurtdışındaki yapımcıların da dikkatini çekti ve BBC yapımı bir belgeselin temelleri atıldı.

Çekimleri İstanbul'da yapılan ilk bölümde John Malkovich, Nedim Saban ve besteci Aleksey Igudesman'ın sanat ve eleştiri başlıklı 45 dakikalık bir sohbeti

yer alacak.

John Malkovich ve Nedim Saban'dan belgesel sürprizi

Kaynak: Hürriyet

Son Dakika Magazin John Malkovich ve Nedim Saban'dan belgesel sürprizi - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Son Dakika

Ortaya çıkan fotoğraf sonrası Aykut Kocaman'ın Çukur'da rol alacağı iddia edildi Yasak Elma'nın müstehcen sahnesi Fox'un başını yaktı ABD Başkanı Biden ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasındaki ilk görüşme gergin geçti YSK, toplam 17 partinin seçime girebileceğine karar verdi! DEVA ve Gelecek partisi listede yer almadı Kılıçdaroğlu, İnce'nin kuracağı partiye katılacağı iddia edilen 3 vekil ile görüştü 7 binden fazla kişiyi 150 milyon TL dolandıran çete üyelerinden 19'u tutuklandı Cumhurbaşkanlığı'ndan makam aracı kararı! Türkiye yatırımından vazgeçen Volkswagen dönemi bitiyor Kocasına kızan Hanife, sosyal medyadan dekolteli pozunu paylaştı